Zajímavosti na Maledivách: co musíte vidět, ochutnat a přivézt domů

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 17634x

Maledivy musíte ochutnat, projít a zažít.

Maledivy jsou samy o sobě zajímavá země, je ale několik věcí, které musíte vidět, ochutnat a prožít, abyste poznali to nejkrásnější z Malediv. Tady je několik tipů na zajímavosti, které k této ostrovní zemi neodmyslitelně patří. 

Jídlo

Jídelníček Maledivanů obsahuje z velké části ryby. Jídla jsou velmi kořeněná. Typickým kořením je kari. Oblíbeným jídlem je ryba s rýží nebo rybí polévka.

Nabídka nápojů je na Maledivách velmi omezená. Například mléko zde seženete jen v prášku. Z místních specialit ochutnejte raa – jde o mízu z kokosové palmy.

V hotelu Hilton Maledives Resort & Spa můžete navštívit podmořskou restauraci. Kromě podlahy je celá restaurace vytvořena z plexiskla.

Suvenýry

Z dovolené na Maledivách si můžete dovézt suvenýry v podobě rukodělných předmětů ze skořápek kokosových ořechů, mušlí nebo palmových listů. Milovníci čajů budou potěšeni velkou nabídkou indických a srí-lanských čajů.

Ramadán

Z nejdůležitějších svátků je na Maledivách Ramadán, který trvá 28 dní. Dalším svátkem je například Den nezávislosti, který připadá na 26. červenec a je oslavou zrušení britského protektorátu. Velkolepou událost zažijete 11. listopadu v hlavním městě Male, kde se každoročně slaví Den republiky.

Hry

Mezi maledivské tradiční hry patří bai bala – dvě družstva se vytlačují z kruhu; wadhemum – přetahování na laně; thin mugoali – hra podobná baseballu. U mladých dívek je oblíbená hra bashi, která se hraje na tenisovém kurtě, ale bez raket, pouze s tenisovým míčkem. Jedna dívka se postaví zády k družstvu a hází jejich směrem míček, který se družstvo snaží chytit.

Hudba

Maledivská folklorní hudba a životní styl maledivanů jsou ovlivněny kulturami arabského světa, jižní Indie, Malajsie a Indonésie. Například Boduberu je maledivské představení s bubny a zpěvem. Je velmi podobný africkému stylu zpěvů a tanců.

Další zajímavosti

Některé okolní ostrovy hlavního města Male slouží například jako věznice (ostrov Dhoonidhoo) nebo skládka (ostrov Thilafushi). U ostrova Funadhoo jsou umístěny ropné věže.

V roce 1998 došlo k zvýšení teploty moře – efekt El Niňo. Výsledkem bylo zblednutí korálů.

Na severních ostrovech Malediv, nad kterými je mezinárodní letecký koridor, bylo zjištěno globální stmívání. V roce 2003 byl na Maledivách zaznamenán pokles dopadajícího záření o 10 %.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zajimavosti-na-maledivach/Doporučujeme z Malediv

Nejnovější z MaledivZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024