VIDEO: Neapol – město Maradony a margherity

Autor: Lenny Trčková, Radynacestu.cz | Vydáno: 19. 1. 2024 | Přečteno: 334x
Téma: Itálie, Neapol, Videa, NAVIGÁTORNeapolská kuchyně, známá svou jednoduchostí a vynikajícími chutěmi, je domovem několika světově proslulých jídel. Nejznámějším a nejoblíbenějším je nepochybně neapolská pizza, která se stala populární po celém světě. Je známá svou tenkou, křupavou kůrkou a bohatou, ale vyváženou chutí. K dalším místním specialitám patří mozzarella, těstoviny nebo tradiční sladké dezerty.

Kromě své kulinářské scény je Neapol známá také díky legendárnímu fotbalovému hráči Diegu Maradonovi. Maradona, který hrál za místní tým SSC Napoli v letech 1984 až 1991, je v Neapoli považován za hrdinu a stal se ikonou města. Maradona je vyobrazený téměř na každém domě ve Španělských čtvrtích a skoro každý bar má malý oltář s jeho fotografií. 

A pokud byste se o Neapoli chtěli dozvědět ještě něco víc, sledujte naše další videa nebo se rovnou vydejte do Neapole zažít jedinečnou atmosféru na vlastní kůži.

 

Lenny Trčková

Lenny TrčkováAmbasador Radynacestu.cz

Moderátorka a dramaturgyně projektu NAVIGÁTOR, cestovatelka tělem i duší


Další články     Zobrazit zájezdyVideaPodcastyCestovatelské deníky


Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024