Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Autor: Petra Dorčáková, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 14. 12. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Petra Dorčáková
e-mail: dorcakova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 608 182 511


Londýn je srdcem i hlavou Anglie, o tom není pochyb. V naší nabídce byl od samého počátku fungování cestovky, a nechybí proto ani dnes, navíc ve spoustě variant, ze kterých si vybere opravdu každý. 

4denní zájezdy do Londýna a okolí

To nejlepší z Londýna za 4 dny? To pro naše průvodce není problém. Na každém z našich zájezdů vás provedou po ikonických památkách Londýna.

Uvidíte střídání stráží u Buckinghamského paláce, Trafalgarské náměstí, projdete všechny kouty Westminsteru, kde vás v každou celou hodinu bude doprovázet zvuk Big Benu a připomenete si krvavou historii pevnosti Tower of London. Vydáte se také na londýnské Times Square, do rušné Čínské čtvrti a na nábřeží Temže. Ale objevíte rovněž skrytá místa, která tak známá nejsou.

Obyčejné věci jako projížďka metrem se v Londýně stávají zážitkem, stejně jako pohled na Londýn z horního patra doubledeckeru nebo paluby lodi, které jsou rovněž součástí všech našich zájezdů. Žádný by navíc nebyl úplný bez ochutnávky místní kuchyně, proto vás zavedeme na nejlepší fish and chips ve městě a žízeň zaženete v typickém anglickém pubu nebo při tradičním čaji o páté.

Díky mírnému anglickému počasí sem jezdíme celoročně, ale rozhodně nezapomeňte přibalit deštník, neboť anglické počasí je velmi proměnlivé. 

To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER

Zájezd vytvořený pro fanoušky Harryho Pottera, čarodějnického učně, jehož příběh učaroval všem věkovým kategoriím, a kde si opravdu každý přijde na své. Během 4 dnů uvidíte nejen to nejlepší z Londýna, ale také známé filmové lokality a v neposlední řadě navštívíte i Studia Warner Bros., kde celý film vznikl a kde můžete nahlédnout do všech jeho tajů a kouzel. Zájezd se koná celoročně,   vyrazit můžete z Prahy, Brna, Ostravy i Bratislavy.

Londýn pro rodiče a děti

Zájezd věnovaný našim malým cestovatelům a jejich doprovodu na cestě za novými zážitky. Vybaveni cestovatelským deníkem a s ostříleným průvodcem po boku se vydáte na výpravu plnou poznání, zábavy a nových zkušeností. Vyzkoušíte nejvyšší a nejdelší skluzavku světa, projedete se doubledeckerem a lanovkou doslova proletíte nad Temží k nultému poledníku v Greenwichi. Vyrážíme jak jinak než o prázdninách. 

To nejlepší z Londýna + WINDSOR

Láká vás procházet se místy, kudy kráčeli slavní panovníci a kde na vás doslova dýchá staletá historie? Pak vám bude vyhovovat tento zájezd, v rámci kterého zamíříte na majestátní hrad WindsorStrávíte den na nejstarším obývaném hradě a oblíbeném víkendovém sídle královny Alžběty II. Odtud už je to jen kousek do městečka Eton, kde studovali princové William a Harry, a kam se také na chvíli podíváte. 

To nejlepší z Londýna nejen pro 55+

Zájezd pro ty, kteří si chtějí dosyta užít, co Londýn nabízí, a rádi by zájezd absolvovali ve volnějším tempu. V doprovodu průvodce, který ví, jak vybrat to nejlepší, nebudete muset nikam pospíchat a londýnskou atmosféru si užijete třeba při okružní plavbě po Temži s ochutnávkou tradičního čaje o páté a malým občerstvením. Vysoké teploty mohou být ve městě náročné, proto pro vás připravujeme termíny převážně na jaře a na podzim.

Londýn pro milovníky vojenské historie + VÁLEČNÁ MUZEA

Během tohoto zájezdu se blíže zaměřujeme na válečné dějiny, navštívíte s ním tedy ta nejznámější válečná muzea. Takže ať už jste milovníkem letadel, tanků, zbraní, nebo historie vojenství, nudit se nebudete. Ve spojení s londýnskými památkami pak získáte zážitek, na který nezapomenete.

To nejlepší z Londýna + TOWER A TOWER BRIDGE

Zájezd pro milovníky historie spojený s prohlídkou jeho symbolů – pevnosti Jejího Veličenstva Tower of London a zvedacího mostu Tower BridgePři prohlídce se dozvíte vše o krvavé minulosti Toweru a zajímavých příbězích, které se zde během staletí odehrály. Prohlédnete si britské korunovační klenoty, legendární krkavce a blíže se seznámíte s unikátním mostem, který je jednou z dominant Londýna.

To nejlepší z Londýna + KENSINGTON PALACE

Pokud vás zajímá, jak žijí současní členové královské rodiny, je pro vás tento zájezd ta pravá volba. Můžete nahlédnout do života prince Williama a vévodkyně Kate, kteří aktuálně palác obývají, ale také do života jejich předchůdců. Na jaře, kdy v Kensingtonských zahradách vše kvete, je zájezd nádherný. Své kouzlo má ale i v říjnu, kdy se vše halí do podzimních barev. 

To nejlepší z Londýna + OSLAVA KRÁLOVNINÝCH NAROZENIN

S tímto zájezdem se stanete součástí oficiálních oslav narozenin královny Alžběty II. a získáte tak jedinečný zážitek. Těšit se můžete na královskou rodinu, honosnou výzdobu, průvody a vojenské přehlídky. Okázalá královská událost, na kterou budete jistě vzpomínat, se koná každoročně v červnu.

To nejlepší z Londýna + HAMPTON COURT + GREENWICH

Při návštěvě paláce Hampton Court se vám naskytne pohled na typickou tudorovskou architekturu a během procházky jeho barokními zahradami jistě dáte za pravdu všem, kteří ho nazývají „anglické Versailles“. Tenisové kurty, na kterých hrával Jindřich VIII., nebo 300 let staré bludiště vás okouzlí. Těšit se můžete také na Greenwich s královskou observatoří a nultým poledníkem.

To nejlepší z Londýna + PŘEDVÁNOČNÍ NÁKUPY

Tento adventní eurovíkend je ideální volbou pro ty, kteří chtějí spojit příjemné s užitečným. Naplno si užijete vánoční atmosféru Londýna, krásnou výzdobu a památky, které uvidíte ve zcela jiném světle. Navštívit můžete adventní trh Winter Wonderland nebo nakoupit jedinečné dárky svým blízkým a přivézt jim tak kousek Londýna domů.

To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH

To pravé pro všechny milovníky nakupování, neboť Londýn je znám svými nekonečnými možnostmi a obrovskými povánočními slevami. Naši zkušení průvodci znají Londýn jako své boty a provedou vás nejen britskou historií a památkami, ale také nejlepšími místy na nákupy. S prázdnou rozhodně odjíždět nebudete.

5denní zájezdy do Londýna a okolí

Patří k našim nejoblíbenějším zájezdům vůbec, jelikož Anglie nabízí mnoho dalších pokladů, kvůli kterým stojí za to vyjet za hranice Londýna. Poznáte Londýn se vším, co k němu patří, a pak opustíte na jeden den vír velkoměsta a vydáte se za dalšími krásami Anglie. V opačném případě den využijete pro svůj individuální program.

To nejlepší z Londýna + WINDSOR + WINCHESTER + STONEHENGE

Zájezd pro všechny fanoušky mýtů a legend. Ti si přijdou na své během celodenního výletu do Stonehenge, nad kterým si přední záhadologové a historikové dodnes lámou hlavu, a Winchesteru, města opředeného legendami, kde můžeme vidět kulatý stůl krále Artuše. Naše kroky povedou také po stopách králů a královen při návštěvě hradu Windsor.

To nejlepší z Londýna + LETNÍ SLUNOVRAT VE STONEHENGE

Oslavy letního slunovratu jsou nezapomenutelným zážitkem a jedinečnou možností, jak si tuto mystickou památku prohlédnout, neboť je to také jediný den v roce, kdy se můžete dostat do těsné blízkosti kamenů bez jakéhokoliv omezení, dotknout se jich a oslavit slunovrat po vzoru druidů. Zájezd se koná každoročně v červnu.

To nejlepší z Londýna + NEJKRÁSNĚJŠÍ HRADY ANGLIE

Velká Británie se může pochlubit obrovskou koncentrací hradů a zámků a my v rámci tohoto zájezdu navštívíme ty nejzajímavější z nich: nejstarší obývaný hrad Windsor, domov Anny Boleynové hrad Hever a hrad Leeds, který je považován za nejkrásnější hrad vůbec. Vychutnáte si zkrátka romantickou atmosféru anglických hradů jako vystřiženou z knih Jane Austenové.

To nejlepší z Londýna + CAMBRIDGE + OXFORD

Návštěva Londýna spojená s prohlídkou slavných univerzitních měst Cambridge a Oxford. Největší pamětihodností jsou středověké koleje, a vy se můžete těšit na prohlídku nejslavnější z nich – King's College v Cambridge. Za příznivého počasí se vydáte také na projížďku loďkou po řece Cam. Poté se přesunete do města Oxford, které nabízí vznešenou atmosféru a je spjato s mnoha slavnými osobnostmi.

Královský Londýn + SÍDLA TUDOROVCŮ

Návštěva Londýna inspirovaná jednou z nejslavnějších anglických dynastií – Tudorovci. Uvidíte rodiště Anny Boleynové, kouzelný hrad Hever, oblíbené sídlo Jindřicha VIII. Hampton Court s krásnými zahradami, nejstarší obývaný hrad Windsor, kde je v kapli sv. Jiří pohřben mezi slavnými králi a královnami i Jindřich VIII., a v neposlední řadě se vydáte i do Greenwiche, kde kdysi stával tudorovský palác.

To nejlepší z Londýna + BRIGHTON + KŘÍDOVÉ ÚTESY

Z Londýna se vydáte do oblíbeného přímořského letoviska Brighton na jihovýchodním pobřeží Anglie, kde navštívíte královské pavilony a užijete si příjemného mořského klimatu. Po prohlídce Brightonu se přesunete do přírodní rezervace s křídovými útesy Seven Sisters, kde se vám naskytne úžasný výhled na Lamanšský průliv, zelené louky a bílé skvosty.

To nejlepší z Londýna + LEGOLAND + ZOOLOGICKÁ ZAHRADA

Den plný zábavy pro děti a dospělé si užijete v Legolandu, který nabízí nepřeberné množství možností, naleznete zde spoustu atrakcí, workshopů a chybět nebude ani občerstvení. Navštívíte také zoologickou zahradu, kde se odehrávala slavná scéna z Harryho Pottera. Zájezd pořádáme každoročně v létě s odletem z Prahy.

To nejlepší z Londýna + BUCKINGHAM + WINDSOR

Čeká vás prohlídka reprezentačních sálů Buckinghamského paláce a také oblíbeného víkendového sídla královny Alžběty II. Poté se vydáte na procházku londýnskými parky a čtvrtěmi jako Camden Town a Royal Regent's Park. Z přilehlého kopce Primrose Hill se vám naskytne neméně krásný výhled na město.

To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER + OXFORD

Další zájezd spojený s filmovým světem Harryho Pottera. Tentokrát jsme přidali ještě den navíc, který využijete k prohlídce Oxfordu, jehož koleje inspirovaly autorku J. K. Rowlingovou k vytvoření Bradavické školy. Ani v tomto zájezdu však nevynecháte návštěvu Studia Warner Bros. a míst s filmem spojených.

Adventní Londýn + VÁNOCE S HARRYM POTTEREM

Londýn má své kouzlo v každém ročním období, ale během adventu se promění v naprostou pohádku. Kromě Studií Warner Bros. a známých londýnských památek a filmových míst se můžete těšit na adventní trhy Winter Wonderland plné atrakcí, svařeného vína, úžasné výzdoby a vánočních koled. Nebo se můžete vypravit na nákupy do proslulé Oxford Street.

To nejlepší z Londýna + CANTERBURY + BÍLÉ ÚTESY V DOVERU

Opustíte ruch Londýna a vydáte se do města Canterbury, proslaveného Canterburskými povídkami a impozantní katedrálou. Odpočinete si v zahradách ve Westgate nebo se lodičkami projedete po kanálech a následně budete moci obdivovat krásné bílé Doverské útesy. Před cestou zpět do Londýna se ještě osvěžíte čajem v čajovně v majáku South Foreland.

To nejlepší z Londýna + TUDOROVSKÝ ST. ALBANS

Kromě Londýna se můžete těšit na prohlídku překrásného městečka St. Albans plného tudorovské architektury. Uvidíte vodní mlýn Redbournbury Watermill, římské hradby Verulamia a navštívíte také nejstarší anglickou hospodu Ye Olde Fighting Cocks, kde ochutnáte místní speciality. Zájezd pro ty, kteří si chtějí vychutnat atmosféru typického anglického městečka s dlážděnými uličkami lemovanými tudorovskými domy.

6denní zájezdy do Londýna a okolí

To nejlepší z Londýna + EDINBURGH

Poznáte to nejlepší z hrdé skotské metropole i kosmopolitního Londýna. Uvidíte všechna edinburská nej a při přesunu vlakem do Londýna si potvrdíte, že i cesta může být cíl, neboť pojedete po jedné z nejepičtějších tratí Velké Británie. V Londýně si odpočinete v královských botanických zahradách Kew Gardens, a překonáte-li 530 schodů v katedrále sv. Pavla, budete odměněni jedním z nejkrásnějších výhledů na Londýn.

To nejlepší z jihozápadní Anglie

Jeden z našich nejkouzelnějších zájezdů, na kterém uvidíte to nejlepší, co může Anglie nabídnout. Díky přesunům autobusem Radynacestu získáte ještě víc zážitků v kratším čase a nepřijdete o nic ze svého pohodlí, protože do Anglie se dostanete krátkým přeletem z Prahy.

Čeká vás putování po mystickém Cornwallu a dostanete se až na nejzápadnější cíp Anglie Land's End, kde uvidíte dechberoucí pobřeží a vyhlášené přírodní scenérie. Nepřijdete ani o magické Stonehenge, římské lázně v Bath nebo přístavní město Portsmouth. A samozřejmě nevynecháte ani Londýn. Zájezd uskutečňujeme pouze jednou ročně a létáme z Prahy.

Zobrazit všechny zájezdy do AngliePetra Dorčáková

Petra DorčákováSpecialista Radynacestu.cz

Naučím vás vidět svět očima místních.Ochutnávka fish&chips
Studia Warner Bros
Majestátní hrad Windsor
Červený doubledecker
Naši cestovatelé u Londýnského oka
"Okurka" je symbolem Londýna
Křižník HMS Belfast
Kensington Palace se zahradami
Oslava narozenin královny je velkolepou událostí
Park v Greenwich
Oxford Street je ideálním místem k nákupům
Stonehenge
Hrad Leeds na jezeře
Oxford
Tudorovský Hampton Court
Přímořské letovisko Brighton
Legoland
Výměna stráží u Buckinghamského paláce
Nástupiště 9 3/4
Bílé útesy v Doveru
Katedrála v St. Albans
Cesta z Edinburghu do Londýna je jednou z nejkrásnějších vlakových tras
Krásný výhled na pobřeží Cornwallu z hradu Tintagel

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024