Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Autor: Barbora Koníčková, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 26. 10. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Barbora Koníčková
e-mail: konickova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 030


Do země vycházejícího slunce nabízíme celkem 4 varianty zájezdů. Program je v základních bodech stejný u všech typů zájezdů. Najdeme zde ale drobné niance, které zájezdy odlišují. 

Především jsou to roční období, ve kterých se zájezdy konají, a také různé festivaly, jež během zájezdů cestovatelé navštíví. Ať si vyberete kterýkoliv z našich zájezdů, vždy navštívíte Tokio, Ósaku, Kjóto, horu Fudži, městečko Nikkó, a také ostrov Mijadžima s ikonickou branou torii, která během přílivu pluje na hladině moře. Do každého programu se ale vejde i něco navíc.

Zájezdy do Japonska pořádáme na jaře (duben a květen) a na podzim (říjen a listopad). Všechny naše programy jsou 13denní, což je délka, která se nám nejlépe osvědčila. Nocuje se v Tokiu a Ósace. Z těchto měst se pak vyjíždí na výlety do okolí, a to buď proslulými šinkanzeny, nebo objednanými transfery. 

To nejlepší z Japonska

Tento program obsahuje naprostou japonskou klasiku. To nejlepší, co se dá vidět, to uvidíte. Kromě míst, která jsou zahrnuta ve všech typech programů, navštíví cestovatelé také Hirošimu a samurajský hrad Himedži, kde se natáčel například Poslední samuraj s Tomem Cruisem. Ani na tomto „základním“ zájezdu ale nebudou cestovatelé ochuzeni o odpočinek v klasických japonských lázních onsen a o čajový obřad. 

Zájezd obsahuje to nejlepší z Japonska. Pokud ale chcete jít ještě dál a zažít unikátní atmosféru některého festivalu či období, podívejte se na následující programy. 

To nejlepší z Japonska + KVETOUCÍ SAKURY + TRADIČNÍ LÁZNĚ

Hanami, neboli festival kvetoucích sakur, je japonské nejoblíbenější období v roce probíhající od poloviny března do konce dubna. Jelikož se jedná o záležitost primárně ovlivněnou klimatem, je možné, že začne dříve nebo naopak později. Abychom měli co největší pravděpodobnost, že zažijeme Hanami v plném rozpuku, pořádáme tento zájezd na začátku dubna. Japonci se v tomto období potkávají s rodinami a přáteli v parcích, grilují a užívají si kvetoucí třešňové stromy. I pro mne to byl nezapomenutelný zážitek. Již tak pohostinní Japonci se stávají ještě milejšími hostiteli. 

Tento typ zájezdu, na rozdíl od všech ostatních, začnou naši cestovatelé v Ósace a přesouvají se do Tokia. Mezitím stráví jednu noc v Kóbe. Je to sice změna hotelu navíc, ale nocovat se bude v tradičním japonském hotelu ryokanu. Spát se bude na žíněnkách tatami, večeřet a snídat se budou tradiční pokrmy a odpočívat v termálních pramenech místního onsenu. Nocleh v tomto hotelu ve spojení s hlavní turistickou sezonou zapříčiňuje, že tento program je nejdražší, i proto jej nevypisujeme každý rok. Pokud jej najdete v nabídce, neváhejte. 

Zájezd do Japonska v období kvetoucích sakur je můj osobní tip a jsem si jistá, že pokud si ho zvolíte, nebudete litovat.

To nejlepší z Japonska + KVĚTINOVÝ FESTIVAL U HORY FUDŽI

Shibazakura je květinový festival, který se každý rok koná u posvátné hory Fudži od poloviny dubna do začátku června. A také je to hlavní lákadlo zájezdu do Japonska, který pořádáme v květnu. Pro fanoušky květinových festivalů a koberců (a nejen pro ně) se jedná o nezapomenutelný zážitek, který je ještě umocněn blízkostí posvátné Fudži. 

Kromě rozkvetlých koberců pod symbolem Japonska cestovatelé navštíví také Hirošimu, samurajský hrad Himedži a zastaví se i v Kóbe na světoznámý steak.

Jste milovníky květinových festivalů, ale rádi byste zažili větší exotiku, než nabízí evropský kontinent? Pak je tento zájezd do Japonska pro vás to pravé.

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ

Během tohoto programu se sice nenavštíví žádný oficiální festival, ale Japonsko oděné do podzimních barev je nezapomenutelné. Největším lákadlem zájezdu je výlet do Japonských Alp. Během něj naši cestovatelé navštíví město Toyama, podívají se až k východnímu cípu Japonského moře a navštíví horskou oblast Shirakawa. Kombinace poklidného japonského venkova a melancholického podzimu je balzám na duši a krásná pauza mezi návštěvami tepajících velkoměst, jako jsou Tokio a Ósaka. 

Tokio, Kjóto a Ósaka jsou pro vás lákavé destinace, ale chcete vidět i japonskou přírodu? Pak je pro vás ideální kombinací Japonsko na podzim.

Zobrazit všechny zájezdy do JaponskaBarbora Koníčková

Barbora KoníčkováSpecialista Radynacestu.czJaponskou kuchyni si naši cestovatelé užívají plnými doušky
Obléct se do kimona je sen každého cestovatele
Náš průvodce Vláďa Soukup připraví pro naše cestovatele autentickou oslavu Hanami
Kobe stak je známý po celém světě a naši cestovatelé ho ochutnají přímo v Kobe
Naši cestovatelé pod horou Fudži
Naši cestovatelé zažili i krásnou podzimní japonskou svatbu
Užíváme si květinový festival

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024