Květinový festival u hory Fudži: oblíbená událost roku místních i cestovatelů z celého světa. Přidáte se?

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 3. 6. 2018 • Přečteno 3866x

Na festivalu můžeme vidět přes 800 tisíc květin shibazakura, které tvoří pláně růžové, bílé a fialové barvy v mnoha odstínech.

Vyberte si z našich zájezdů do JaponskaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Hora Fudži se nachází asi 120 km jihozápadně od Tokia. Vlakem nebo autobusem se tam můžete pohodlně dopravit během pár hodin.

Velkolepá posvátná hora Fudži je předmětem obdivu starých umělců, jako třeba mistrů dřevořezu z 18. století, ale i současných cestovatelů a místních. Existuje mnoho míst, odkud můžeme horu pozorovat, tím nejzajímavějšm je ale květinový festival Fudži Shibazakura. Proč? Čtěte!

Pět jezer pod horou Fudži

Jezero MotosukoJezero Motosuko

Festival se nachází jen pár kilometrů od známých pěti jezer, která horu obklopují ze severní části.

Jezera Kawaguchiko, Saiko, Yamanakako, Shojiko a Motosuko vznikla během jedné ze sopečných erupcí hory Fudži před stovkami let. Leží v nadmořské výšce 900–1000 metrů a tři z nich jsou stále propojená podzemními tunely.

U většiny z jezer stojí množství hotelových resortů, tradičních penzionů ryjókan a termálních lázní.

Kromě množství outdoorových aktivit nabízí jezera především nádherný výhled na obrovskou horu Fudži a jezero Motosuko a také pohled, kdy se celá hora zrcadlí na jeho hladině. Pohled, který je většině Japonců znám z 1000yenové bankovky.

Jakou scenérii můžeme pozorovat?

Jaký výhled se vám naskytne?Jaký výhled se vám naskytne?

Samotný festival květin Shibazakura je velice oblíbenou událostí roku a nabízí například nádherný pohled na pláně růžového mechu s velkolepou horou Fudži v pozadí.

Můžeme zde vidět přes 800 tisíc květin shibazakura, které tvoří úžasné pláně růžové, bílé a fialové barvy v mnoha odstínech.

Typicky probíhá od poloviny dubna až do začátku června, ale nejlepší čas pro návštěvu bývá v prvních třech květnových týdnech.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Ochutnejte vynikající jídlo!

Krokety KorokkeKrokety Korokke

V mnoha stáncích lze  zakoupit množství specialit z místní produkce. Jídlo je často inspirované květy z festivalu a stává se tak samo o sobě autentickým zážitkem.

Jedna z místních specialit je Fudžinomiya Yakisoba – smažené nudle s masem, které místní oceňují hlavně kvůli unikátní textuře a chuti.

Ochutnejte i polévku Shibazakura Ramen s originální sojovou omáčkou a s malými růžovými sakurovými krevetami.

Další polévka, která stojí za pozornost, je Sakura Soba – pohankové nudle ve slaném sojovém nálevu ozdobené sakurovými květy. Tato polévka potěší hlavně vegetariány, protože je zcela bez masa.

Jako svačinu můžete vyzkoušet sakurové krokety Korokke z vynikajících sezonních ryb. V každé kroketě je slaný sakurový květ, který dodává jídlu tu správnou chuť.

Japonci hledí i na estetiku jídla a na každé kroketě je ilustrace sakurového květu. Určitě si ale vyberete i z mnoha dalších specialit květinového festivalu.

Nezapomeňte ani na originální dárky „omijage“ v podobě sezonních květinových sladkostí, které potěší vaše blízké. 

V krámcích v blízkém okolí pak najdete množství suvenýrů inspirovaných barevnými květy. 

Kdy navštívit festival?

Skvělé fotky pořídíte odpoledneSkvělé fotky pořídíte odpoledne

Pokud se chcete vyhnout davům, je lepší se vzhledem k velké oblibě festivalu vyvarovat jeho návštěvě o víkendech a během jediných velkých japonských prázdnin Golden Week (označení Zlatý týden se v Japonsku používá pro přelom dubna a května. Je to období, kdy v japonském kalendáři najdeme hned čtyři státní svátky v těsné blízkosti. Prvním z nich je 29. dubna Den Šówa. Posledním je Den dětí – 5. května.)

Zvláště příjemnou atmosféru má květinový festival v ranních hodinách, kdy se navíc vyhnete davům a viditelnost horského panoramatu bývá lepší.

Skvělým snímkům zase kvůli lepším světelným podmínkám přeje spíše odpoledne.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kvetinovy-festival-u-hory-fudzi/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024