Ostrov Mijadžima: malý ostrov, který ukrývá nádhernou přírodu i kulturu

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 11. 2018 • Přečteno 5970x

Ostrov Mijadžima je považován za svaté místo, které v roce 806 n. l. navštívil proslulý buddhistický mnich Kobo Daishi.

Vyberte si z našich zájezdů do JaponskaZobrazit zájezdy

Hodinu od města Hirošimy je tajemný malý ostrov Mijadžima, který skrývá krásnou přírodu i kulturu. Je oblíbeným výletním místem pro turisty, kteří přijeli navštívit Hirošimu. Nabízí prý jeden ze tří nejkrásnějších pohledů Japonska na obří bránu torii, která se zdá, jako by plavala při přílivu v moři.

Svaté místo se svými pravidly

Ostrov je považován za svaté místoOstrov je považován za svaté místo

Ostrov Mijadžima je považován za svaté místo, které v roce 806 n. l. navštívil proslulý buddhistický mnich Kobo Daishi a na hoře Misen založil buddhistickou sektu Šingon.

Ostrov byl tak posvátný, že vyžadoval v minulosti přísná opatření. Ostrov nesměl nikdo rituálně narušit, což znamenalo, že na něm nesměla být prolita krev nebo se tu nesměl nikdo narodit a ani zde zemřít. Proto na toto místo nesměli vstoupit ženy ani staří lidé.

Výlet na jeden den?

Tradiční ubytování ryokanTradiční ubytování ryokan

Zatímco se ostrov oficiálně nazýval Icukušima, po letech byl přejmenován na Mijadžima neboli „ostrov svatyně“, protože je neodmyslitelně spjatý s velkou svatyní Icukušima, která je postavena přímo na mořském břehu.

Mijadžima je romantické místo, kde si užijete čas například v tradičním ubytování ryokan. Protože turisté sem jezdí většinou jen na jediný den, večery tu bývají klidnější.

Stejně jako ve známém buddhistickém městě Nara zde můžete potkat jeleny, kteří jsou na lidskou přítomnost zvyklí, nicméně lidé je tu tak hojně nekrmí a díky tomu si od lidí udržují větší odstup.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Co vše na ostrově navštívit?

Cesta ke klášteru Daiso-inCesta ke klášteru Daiso-in

Kromě krásného červenobílého šintoistického chrámu Icukušima a její brány z období Heian zde můžete vidět Senjokaku, dřevěný pavilon, který postavil Tojotomi Hidejoši v roce 1587. Pavilon je prázdný, ale v sezoně zde můžete obdivovat kvetoucí sakury s pětipatrovou pagodou, která se nachází v těsné blízkosti pavilonu.

Dalším zajímavým místem je buddhistický klášter Daiso-in. Díky tomu, že se nachází tak trochu schovaný v kopcích, je turisty často vynecháván, ale nabízí řadu fascinujících památek i klid a prostor pro odpočinek.

Hora Misen

Vrcholek hory MisenVrcholek hory Misen

Hora je 530 metrů vysoká, takže pokud máte čas a energii, určitě ji navštivte, nabízí totiž krásný výhled na ostrov a moře. Můžete se na ni vydat pěšky, výstup po stezce trvá asi jednu až tři hodiny podle náročnosti stezky, kterou zvolíte.

Pokud nemáte energii, můžete využít lanovku, která vás na vrchol vyveze během několika minut. Cena za jízdu tam a zpět se pohybuje kolem 1800 jenů za osobu a k tomu musíme počítat s tím, že na lanovku se může čekat fronta.

Na vrcholu můžete navštívit řadu malých tichých chrámů, park Momidži dani, který v podzimní sezoně zabarví do ruda japonské javory. Na zastávce Šišiwa máte možnost udělat si vlastní momiji mandžů (koláček se sladkou náplní ve formě listu), který se dá zakoupit na celé Mijadžimě jako suvenýr nebo dezert.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ostrov-mijadzima/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024