Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

autobusem z Prahy

Adventní Norimberk + BAYREUTH + BAMBERK

2 dny7. 12. – 8. 12. 2019

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Prahy, Plzně

Ubytování

3* hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 46 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

0–5 °C

Adventní Norimberk + BAYREUTH + BAMBERK

Vánoční čas… Nalaďte se! Trojice nejkrásnějších německých městeček s nezapomenutelnou adventní atmosférou vás zve k návštěvě. Ochutnáte norimberské perníčky, bamberské ovocné punče i bavorskou klobásu. A nádherné středověké městečko Bayreuth vám vyrazí dech. Prožijte kouzlo Vánoc v Bavorsku a vydejte se i na místa, kam byste se sami nepodívali!

Na co se můžete těšit

 • Středověké hrázděné domy v Bayreuthu
 • Bavorské speciality na adventních trzích
 • Vůně punčů a plné pulty cukrovinek a ozdob
 • Trhy partnerských měst v Norimberku

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Prahy nebo Plzně.


1.DEN
Kostel Frauenkirche v Norimberku

Sobota 7. prosince: Návštěva historického centra Norimberku, při které neminete proslulý kostel Frauenkirche nebo dům slavného malíře Albrechta Dürera. Po prohlídce pamětihodností si už budeme užívat atmosféru zdejších vánočních trhů.

Odjezd v ranních hodinách a dopolední příjezd do Norimberku, druhého největšího bavorského města. Prohlídku zahájíme u budovy Germanisches Nationalmuseum, největšího muzea v německy mluvících zemích, které je zaměřeno na německou kulturu a historii.

Pokračovat budeme kolem gotického kostela Lorenzkirche, jehož interiéry si prohlédneme. Po mostě přes řeku Pegnitz se dostaneme na náměstí Hauptplatz, kde naší pozornosti neunikne kostel Frauenkirche s norimberským orlojem zvaným Männleinlaufen. Poté si prohlédneme areál hradu Kaiserburg, odkud se nám naskytne krásný výhled na historické centrum. Na závěr se zastavíme u domu slavného malíře Albrechta Dürera, který zde žil posledních dvacet let svého života.

Po prohlídce už se můžete těšit na návštěvu místních adventních trhů. Hlavní trh Christkindlesmarkt se koná na hlavním náměstí Hauptplatz. Na vedlejším náměstí Rathausplatz nevynechejte Trh partnerských měst, kde jsou prezentovány výrobky a speciality z několika měst na světě (např. i Prahy). Doporučujeme ochutnat místní specialitu Drei im Weggla (tři klobásky v housce s hořčicí). Zájemci budou mít možnost navštívit některé z místních muzeí (Germanisches Nationalmuseum, Dürer-Haus nebo třeba muzeum železnice Deutsche Bahn Museum).

Večer přejezd na ubytování.

2.DEN
Pohled na starou radnici v Bamberku

Neděle 8. prosince: Dopoledne navštívíme městečko Bayreuth. Prohlédneme si zdejší zámek i vánoční trhy. Odpoledne se vydáme do Bamberku s nádhernými hrázděnými domy. Ve sváteční atmosféře můžeme ochutnat mimo jiné místní pivařskou specilitu.

Po snídani odjedeme severním směrem do města Bayreuth, které je spojené se známým hudebním skladatelem Richardem Wagnerem. Jako první navštívíme v rámci prohlídky s místním průvodcem zámek Neues Schloss, bývalou rezidenci markrabat z Bayreuthu. Poté se projdeme zámeckými zahradami a uvidíme vilu Wahnfried, kterou obýval Richard Wagner a kde se dnes nachází muzeum věnované tomuto hudebnímu skladateli.

Prohlídku zakončíme na pěší zóně Maximilianstraße, kde se pořádají hlavní vánoční trhy. Zájemci si budou moci prohlédnout nádhernou barokní budovu místní opery – tzv. Markgräfliches Opernhaus, která je zapsána na seznamu UNESCO a byla znovuotevřena po několikaleté rekonstrukci v dubnu 2018.

Odpoledne přejedeme do nedalekého města Bamberk, které bývá označováno za jedno z nejkrásnějších měst Německa. Město ležící na sedmi pahorcích kolem řeky Regnitz je také někdy nazýváno Francký Řím.

Prohlídku zahájíme procházkou podél řeky, odkud vystoupáme k Bamberskému dómu, románsko-gotické stavbě z počátku 13. století, jejíž interiéry si prohlédneme. Uvidíme i místní starou radnici zdobenou mnoha freskami, která stojí na mostě uprostřed řeky. Prohlídku zakončíme v oblasti nazývané „Malé Benátky“, kde najdeme řadu hrázděných středověkých domů.

Na závěr budete mít možnost prohlédnout si místní vánoční trhy na náměstí Maximiliansplatz a v jeho okolí. Na své si přijdou i milovníci piva, v Bamberku se nachází několik pivovarů s dlouholetou tradicí. Doporučujeme navštívit pivovar a restauraci Schlenkerla a ochutnat místní specialitu, černé kouřové pivo Rauchbier.

V podvečer odjezd zpět do České republiky, návrat do Prahy kolem 23 hodin, do Plzně kolem půlnoci.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Lenka Kutová – e-mail: kutova@radynacestu.czpřímá linka: +420 777 157 668

Co už máte v ceně?

 • autobusová doprava
 • 1x ubytování v hotelu
 • 1x snídaně
 • průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné do památek
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 700 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování je s vlastním soc. zařízením, možnost ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a jednolůžkových pokojích

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

70 Kč

UNIVERSAL + STORNO

120 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


ZÁŽITKOVNÍK
pro rodiče a děti

Zážitky pro malé dobrodruhy, cestovatelské rébusy a spousta chytré zábavy!