Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z Bangkoku + AYUTTHAYA + KANCHANABURI

9 dní4. 2. – 12. 2. 2017

Jediný termín v letošním roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 15 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

29–33°C

Jedinečný exotický zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte krásy a zajímavosti Thajska. Metropoli Bangkok, tajemnou Ayutthayu, starověké Kanchanaburi či plovoucí trhy v Ratchaburi. Zhlédnete majestátní chrámy, projedete se na slonech, projdete se národními  parky, vyzkoušíte thajské masáže a ochutnáte zdejší kuchyni. Začněte balit kufry – vyrážíme zažít Thajsko!

Na co se můžete těšit

 • Tajuplné chrámové komplexy
 • Autentické projížďky na slonech
 • Pravou thajskou masáž
 • Proslulý most přes řeku Kwai
 • Fascinující a exotickou metropoli Bangkok

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Odlet z Prahy a noční přelet do Bangkoku.

2.DEN

V poledne přílet do Bangkoku. Po přistání přesun zajištěným transferem do hotelu a ubytování.

Po odpočinku na hotelu budeme mít možnost projít se po městě a zájemci mohou zažít plavbu na lodi Chao Phraya (vstupné na místě), kde se bude podávat večeře na lodi. 

3.DEN

Po snídani se nalodíme na River express a vydáme se k Velkému Paláci – Grand Palace + Wat Phra Kaeo (vstupné na místě), kde nás čeká prohlídka. Velký palác byl sídlem královské rodiny do roku 1946 a Wat Phra Kaeo – v překladu Chrám smaragdového Buddhy – je jednou z nejúžasnějších staveb Jihovýchodní Asie. Dodnes zůstává chrám Wat Phra Kaeo nejposvátnějším chrámem v celém Thajsku. V celém areálu paláce je nutné mít vhodné oblečení! Musíte mít triko zakrývající ramena, kalhoty či sukni pod kolena a ponožky!

Po prohlídce se vydáme k chrámu Wat Pho (vstupné na místě). Chrám patří mezi nejstarší a největší waty v Bangkoku. Ve Wat Pho se také nalézá nejuznávanější masážní škola v metropoli. Školení maséři se specializují na natahování a protahování končetin a těla, aby ulevili od různých potíží. Budeme mít možnost vyzkoušet pravou thajskou masáž. 

Po masáži a prohlídce chrámu se vydáme do nádherného chrámu Wat Arun (vstupné na místě). Wat Arun, pojmenovaný po Arunovi (v thajštině znamená arun úsvit), je skvostnou dominantou Bangkoku. Architektonické pojetí watu je v Thajsku naprosto ojedinělé. Centrální stavba watu symbolizuje hinduisticko-buddhistickou kosmologii. 

Po prohlídce chrámu Wat Arun se vrátíme na hotel. Po krátkém odpočinku mohou zájemci navštívit a prožít atmosféru nočních trhů, které se nachází v blízkosti parku Lumphini na stanici Si Lom

Park Lumphini – zelené plíce Bangkoku – se rozprostírá kolem dvou řek s půjčovnami loděk. Park nese jméno Buddhova rodiště v Nepálu. Park je také ideální místo k odpočinku a pozorování místních lidí hrajících šachy a takro (sport podobný nohejbalu, v němž se používají všechny části těla kromě rukou). 

Návrat na hotel ve večerních hodinách. 

4.DEN

Čeká nás celodenní výlet do starobylého města Ayutthaya (pro předem objednané zájemce), kde se vydáme objednaným transferem. Ayutthaya je zaniklé město, které bylo v letech 1350–1767 centrem siamského království v Thajsku. V roce 1767 bylo město vypleněno nájezdníky a centrum říše se přesunulo do Bangkoku. V celém městě se dnes nalézá více než 400 buddhistických chrámů.

Prohlídku města bychom začali ve Wat Chai Watthanaram. Wat nechal postavit král Prasat Thong v roce 1630 a ústřední chrám dnes obklopuje osm menších watů.

Po prohlídce se vydáme ke Slonímu paláci, kde nás čeká projížďka na slonech a jejich krmení. Po návštěvě Sloního paláce budeme mít přestávku na oběd. 

Po projížďce na slonech a pauze na jídlo se vydáme k chrámu Wat Lokaya Sutharam. Wat vyniká 42 metry dlouhým nabíleným ležícím Buddhou. Poté nás čeká chrám Wat Phra Si Sanphet, který založil král Boromatrailokanat v 15. století jako státní wat. Chrámový komplex sloužil jako hrobka pro královské potomky. Dále uvidíme chrám Wat Phra Mogkhon Bophit, který se pyšní jednou z největších bronzových plastik Buddhy v Thajsku. Následně přejedeme k chrámu Wat Ratchaburana, kde se nachází archeologická naleziště hrobky a krypty. Poslední zastávkou bude klášter Wat Yai Chai Mongkhon, který mniši založili v roce 1360 a dodnes klášter funguje. Návrat na hotel bude v podvečerních hodinách. 

Klienti bez objednaného fakultativního výletu budou mít individuální program.

5.DEN

Tento den je určen celodennímu výletu do města Kanchanaburi (pro předem objednané zájemce). Přestože Kanchanaburi obklopují krásné vápencové pahorky a rozsáhlá pole cukrové třtiny, nejvíce se proslavilo sepětím s nechvalně známou železniční tratí z Barmy do Siamu. Byla vystavěna v letech 1942–43 a severně od centra Kanchanaburi křižuje řeku Kwai (Khwae Yai). Prohlídku města začneme u kanchanaburského válečného hřbitova s hroby téměř 7 tisíci většinou britských a australských vězňů. Poté navštívíme válečné muzeum JEATH, jež sídlí ve Wat Chai Chumphon. V muzeu si prohlédneme repliky bambusových chýší, v nichž bydleli váleční zajatci v táborech podél železnice. Uvnitř chatrčí visí obrázky, skici a fotografie z dění v táborech a podél železniční trati. 

Po prohlídce válečného muzea se vydáme do sloního kempu. V kempu budeme mít možnost projet se na slonovi a zájemci mohou slona i sami „řídit“. Po projížďce na slonech nás čeká plavba na člunech/voru po řece a budeme mít možnost se i vykoupat. Poté poobědváme přímo uprostřed řeky v bambusových přístřešcích. 

Cestou se zastavíme na nádherných Erawanským vodopádech, jež se řítí přes řadu kaskád a skalních jezírek. Návrat na hotel bude v podvečerních hodinách. 

Klienti bez objednaného fakultativního výletu budou mít individuální program.

6.DEN

Den strávíme v hlavním městě Bangkoku. Objednaným transferem dojedeme do hotelu Oriental. Výstavba hotelu začala v roce 1876 a stal se tak prvním hotelem v Thajsku. Za své kouzlo a přepychovou výzdobu vděčí bratrům Sarkiesovým. Ve spisovatelském salonku, plném rostlin v květináčích a proutěných křesel, se podává tradiční anglický čaj. Na hotelové verandě budeme mít možnost zajít si na kávu a posedět na terase. 

Poté se vydáme kolem Velvyslanectví Franciebývalé staré celnice z 19. stoletímešity Harun (malebná budova se štukovou omítkou a muslimským hřbitovem, obrácená směrem k Mekce) a hlavního bangkockého poštovního úřadu až k nákupnímu středisku River City. 

Pak zamíříme k raritě v Bangkoku – gotickému kostelu Sv. Růžence. Dále se vydáme k Čínské čtvrti, kde můžeme pozorovat místní ruch a dát si oběd v místních bufetech. Po hlavní ulici Soi Charoen Krung se projdeme směrem ke krásnému buddhistickému chrámu Wat Traimit. Chrám je též nazýván: chrám Zlatého Buddhy a ukrývá největší sochu Buddhy z plného zlata. Lesknoucí se čtyři metry vysoká socha z 13. století je zhotovena z osmnáctikarátového zlata a váží pět tun. 

Poté se transferem přesuneme k mramorovému chrámu Wat Benchamabophit. Svůj název „Mramorový chrám“ obdržel podle šedého mramoru, jímž jsou obloženy zdi. Chrám je oblíbeným místem ke sledování mnišských rituálů. Dále se od chrámu vydáme procházkou k paláci Vimanmek. Palác je největší budova ze zlaceného týkového dřeva na světě a byla vystavěna bez jediného hřebíku. Poté navštívíme krásnou ZOO ve čtvrti Dusit (vstupné na místě). Dusitská ZOO patří mezi největší zahrady v Asii a je to nádherná oáza klidu uprostřed ruchu velkoměsta. 

Můžeme si také užít večerní Bangkok. Budeme mít možnost navštívit lunapark Asiatique Riverfront, kde se nachází obrovské večerní trhy na nábřeží, ruské kolo a nejrůznější atrakce. 

Návrat na hotel v podvečerních hodinách.

7.DEN

Po snídani se vydáme na fakultativní výlet do Ratchaburi k plovoucím trhům Damnoen Saduak (pro předem objednané zájemce). Vodní trh tvoří bludiště úzkých khlongů (kanálů), na kterých v malých dřevěných člunech pádlují hlavně ženy a nabízejí čerstvé produkty (ovoce, zeleninu, bylinky apod.). Na trhu budeme mít možnost plavit se na kanálech rychlolodí.

Po prohlídce plovoucích trhů nás čeká společný oběd tradiční thajské kuchyně. Budeme mít možnost zhlédnout krásnou thajskou svatbu a světově proslulý thajský box. Dále uvidíme posvátné buddhistické ceremoniály a ukázky tradičních thajských tanců a řemesel. 

Návrat na hotel v podvečerních hodinách.

8.DEN

Můžeme navštívit např. Hadí Farmu v Bangkoku. Hadí farmu královny Saowapha provozuje thajský Červený kříž a vyrábí hadí séra a protijedy. Na vlastní oči můžeme zhlédnout odebíraní jedu. 

Můžeme také zavítat na největší trh v Thajsku – Chatuchak. Trh se koná každý víkend na severním předměstí Bangkoku a najdeme zde přes 6 tisíc stánků. Ideální místo pro nákup dárků a suvenýrů. 

Další možností je návštěva Domu Jima Thompsona. Toto muzeum je je jedno z nejzachovalejších a nejkrásnějších tradičních thajských domů v Bangkoku. Jim Thompson byl podnikavý Američan, který vzkřísil tkaní thajského hedvábí po jeho úpadku za 2. světové války. Thompson byl také vášnivý sběratel starožitností a uměleckých děl z celé jihovýchodní Asie. 

V odpoledních hodinách se objednaným transferem přesuneme od hotelu na letiště. Čeká nás noční let z Bangkoku do Prahy

9.DEN

Přílet do Prahy.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Tereza Chudá – přímá linka: +420 596 110 605

Co už máte v ceně?

 • letecká přeprava Praha – Bangkok – Praha
 • kabinové zavazadlo a odbavované dle níže uvedených pravidel pro přepravu zavazadel
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 6x ubytování v hotelech v Bangkoku ve 2lůžkových pokojích nebo 3lůžkových s vlastním soc. zařízením
 • 6x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • MHD ve Bangkoku (cca 500 BATH)
 • vstupné na místě (plavba + večeře na řece Chao Phraya: cca 1400 BATH, Grand Palace + Wat Phra Kaeo: cca 400 BATH, Wat Pho: cca 100 BATH, Wat Arun: cca 50 BATH, Wat Traimit: cca 140 BATH, Dusitská ZOO: cca 150 BATH, Hadí Farma: cca 200 BATH)
 • fakultativní výlety
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 500 Kč

Kde budete ubytováni?

 • hotel 3* v Bangkoku
 • na pokojích jsou k dispozici ručníky, mýdlo a vysoušeč vlasů (dle typu hotelu)

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu formou bufetu
 • během dne při prohlídce Bangkoku a dalších měst bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost navštívit některou z místních restaurací nebo občerstvení

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

432 Kč

UNIVERSAL + STORNO

1 020 Kč

80 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Fakultativní výlet do Kanchanaburi: dospělý 1 550 Kč
 • Fakultativní výlet do starobylého města Ayuthaya: dospělý 1 920 Kč
 • Fakultativní výlet k plovoucím trhům Saduak: dospělý 1 680 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.