Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

autobusem

To nejlepší ze Švýcarska + SLAVNOSTI VÍNA

8 dní28. 9. – 5. 10. 2015

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Ostravy, Brna a dalších míst

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 42 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší ze Švýcarska + SLAVNOSTI VÍNA

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze Švýcarska a užijete si tradiční vinobraní. Navštívíte nejbohatší město Evropy – Curych, Luzern s Kaplovým mostem, metropoli Bern, Zermatt se slavným Matterhornem i kosmopolitní Ženevu. Dáte si švýcarskou čokoládu, sýry Gruyère a vyhlášená basilejská vína. Ochutnejte s námi Švýcarsko!

Na co se můžete těšit

 • Pravou švýcarskou čokoládu a sýr
 • Unikátní dřevěný Kaplový most v Luzernu
 • Dechberoucí výhled na Matterhorn
 • Ženevské jezero s gejzírem Jet d´Eau

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Brna, Prahy nebo Plzně.


1.DEN

Odjezd z ČR autobusem Radynacestu ve večerních až nočních hodinách.

2.DEN

Ráno dojedeme až k největšímu vodopádu Evropy, Rýnskému vodopádu. Impozantní vodní masa je široká 150 metrů, vysoká 25 metrů a v deštivém období jí protéká až 1 100 m³ za sekundu! Absolvujeme projížďku lodí ke skále přímo uprostřed vodopádu.

Poté se vydáme do půvabného středověkého městečka na horním toku Rýna – Stein am Rhein. Projdeme se centrem města a budeme obdivovat jeho malované domky, které jsou už po několik století doslova obrazovou galerií pod širým nebem. Toto město je považováno za architektonickou perlu Švýcarska a má nejzachovalejší komplex středověkých měšťanských domů. 

Nakonec se přesuneme do Curychu, největšího města Švýcarska a jednoho z nejbohatších měst světa. Prohlídku města začneme u hlavního nádraží, které je považováno za jedno z nejhezčích v Evropě a nad jehož hlavní branou se tyčí socha švýcarské patronky Helvécie. Luxusní třída vybudována po vzoru francouzských bulvárů Bahnhofstrasse nás zavede až k Curyšskému jezeru.

Následuje prohlídka starého města s typickými cechovními domy, křivolakými uličkami, restauracemi, kavárnami a bary. Navštívíme některé významné curyšské kostely – Grossmünster, kde Huldrych Zwingli zformuloval v 16. století hlavní myšlenky reformace, Fraumünster se známými barevnými okny od Marca Chagalla nebo Kostel sv. Petra, na jehož věži jsou hodiny s největším ciferníkem v Evropě.

Večerní odjezd na ubytování v blízkosti Bernu. 

3.DEN

Naší první dnešní zastávkou bude město Luzern, které na nás dýchne atmosférou středověkého Švýcarska. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely znázorňující důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Prohlídka starého města, městských hradeb a krásných historických domů.

Poté se přesuneme do malebného skanzenu Ballenberg, muzea pod širým nebem, které tvoří přibližně sto venkovských objektů pocházejících z různých oblastí Švýcarska – v některých z nich se nacházejí také dílny, kde řemeslníci provozují některá tradiční řemesla a vyrábějí typické švýcarské produkty.

Odjezd na ubytování ve večerních hodinách.

4.DEN

Dopoledne si prohlédneme švýcarské hlavní město, Bern. Prohlídku města začneme v tzv. Medvědím parku, původním medvědím výběhu, který se před několika lety změnil na rozlehlý přírodní park s množstvím přírodních jeskyň a vodních nádrží, který se má co nejvíce podobat přirozenému prostředí, ve kterém medvědi – symbol Bernu – žijí.

Následuje prohlídka města, při které uvidíme hodinovou věž Zytglogge s orlojem, která je jedním z hlavních znaků „medvědího města”. Naší pozornosti neunikne ani bernský Dóm, velkolepá pozdně gotická katedrála, která je zároveň nejvyšším kostelem ve Švýcarsku. Při procházce starým městem, které je nejzachovalejším městským centrem ve Švýcarsku, uvidíme mimo jiné impozantní Radnici, bývalou městskou bránu Käfigturm, Mojžíšovu kašnu a krásné domy se středověkými podloubími.

Odpoledne se společně vydáme do malebného horského městečka Zermattu, nad kterým se zdvihá švýcarská alpská dominanta Matterhorn, který je považován za jednu z nejkrásnějších a nejpopulárnějších hor Evropy a je také nejfotografovanější horou světa. Prohlídka města, možnost návštěvy Muzea Matterhornu

Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

Ubytování je v hotelu: Novotel Lausanne Bussigny****

5.DEN

Švýcarsko je zemí sýrů a čokolády. Proto dnešní dopoledne bude patřit těmto dvěma tradičním pochoutkám. Začneme prohlídkou čokoládovny Cailler, kde se během zajímavé expozice dozvíme příběh švýcarské čokolády a budeme moci ochutnat sladké pralinky a nakoupit tolik druhů čokolády, kolik si jen dovedete představit.

Poté se přesuneme do nedalekého městečka Gruyère, ve kterém se nachází známá výrobna sýrů. Zde se podíváme, jak se tento tradiční sýr vyrábí a samozřejmostí bude ochutnávka a možnost nákupů. Poté se zájemci budou moci vypravit k místnímu hradu s výhledem na zasněžené vrcholky hor a spoustou malebných obchůdků a restaurací.

V odpoledních hodinách navštívíme jednu z nejúchvatnějších památek ve Švýcarsku, okouzlující středověký hrad Chillon, který vznikl pro savojská hrabata a později sloužil jako sídlo bernských správců. Jeho historie sahá až do 11. století a proslavily ho návštěvy četných umělců.

Po prohlídce nás budou čekat krátké zastávky ve dvou městech úchvatné Švýcarské riviéry: prvním z nich bude Montreux s impozantní sochou známého obyvatele tohoto města, zpěváka Freddieho Mercuryho. Večer pak strávíme ve věhlasném rekreačním středisku Vevey, ve kterém bydlel velikán němého filmu Charlie Chaplin. Den zakončíme procházkou kolem Ženevského jezera.

Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

6.DEN

Ráno se přesuneme do Ženevy, města s kosmopolitní atmosférou, ve kterém sídlí množství evropských a světových organizací. Prohlídku začneme u sídla nejvýznamnější z nich, tzv. Paláce národů, ve kterém sídlí Organizace spojených národů (OSN). S místním průvodcem si prohlédneme interiéry budovy, včetně některých zasedacích místností, a také rozlehlý park s množstvím památníků. Další zastávkou bude Muzeum Červeného kříže, tedy organizace, kterou založil ženevský bankéř Dunant v roce 1863. Expozice je velmi působivá – obsahuje mimo jiné i sbírku sedmi miliónů karet, které obsahují záznamy o zajatcích vězněných za druhé světové války nebo rekonstrukci cely, ve které byli zatčeni političtí vězni.

Po prohlídce se přesuneme do samého srdce Ženevy – projdeme si Staré město s katedrálou svatého Petra a neopomeneme ani procházku po březích Ženevského jezera s  populárním gejzírem Jet d´Eau a známými květinovými hodinami. V odpoledních hodinách individuální volno na nákupy, procházky, případně výlet lodí po Ženevském jezeře. 

Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

7.DEN

Ráno zamíříme do Basileje, kde si prohlédneme historické centrum s impozantní katedrálou Münster, radnicí s malovaným průčelím nebo „Náměstí bosých nohou“ s  četnými kavárnami.

Poté už se přesuneme do městečka Hallau, které je známé svojí každoroční slavností vinobraní. Zúčastníme se tradičního průvodu v historických kostýmech s živou hudbou a samozřejmě budeme moci ochutnat a případně zakoupit místní vyhlášená vína.

Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

8.DEN

Příjezd do ČR v ranních až dopoledních hodinách.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Martina Poláková – přímá linka: +420 776 028 448

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • 5x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 5x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě (cca 85 CHF)

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

280 Kč

UNIVERSAL + STORNO

630 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Tak trochu jiný katalog zájezdů 2019,
tipů a reportáží z cest. Zdarma!