Vesnice Stein am Rhein: každoročně láká miliony turistů

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 9011x

Malebná vesnička Stein am Rhein láká každoročně miliony turistů.

Vyberte si z našich zájezdů do ŠvýcarskaZobrazit zájezdy

Na řece Rýn leží řada zajímavých měst a vesnic. Jedním z nich je i Stein am Rhein, která láká na fasády s freskami z 16. a 17. století. Umístění vesnice na řece využívají dodnes turisté, kteří přijíždějí po či proti proudu na palubě lodí. Místo je tak populární, že sem v letní sezoně každoročně zavítá na milión lidí.

Malebná část Švýcarska

Vesnice Stein am Rhein se pyšní středověkými hrázděnými domy, které se předhánějí v bohatosti svých fresek a ladnosti svých arkýřových oken. V samotném centru města na náměstí Rathausplatz se ocitnete v místě označovaném jako nejmalebnější náměstí ve Švýcarsku. Hned vedle radnice zdobené ve štítu hrázděním najdete jižní stranu náměstí, jež lemuje řada domů unikátních v tom, že jejich fresková výzdoba znázorňuje jejich jméno.

Tak například dům Hirschen je dům U jelena a kresby na fresce tomu odpovídají, stejně tak dům Koruna – Krone, Slunce – Sonne a spousta dalších. Bohužel většina turistů zůstane na náměstí a netuší, že ostatní uličky vesnice jsou také hodny prozkoumání. Mezi jinými lze najít panské sídlo, ve kterém sídlí Museum Lindwurm s překvapivě zajímavými expozicemi o buržoazním a zemědělském životě ve vesnici v průběhu devatenáctého století.

Ochutnejte místní speciality

Pokud budete mít ve vesnici pauzu, zajděte si do jedné z mnoha místních restaurací na dobré palačinky, vynikající ryby či pravá švýcarská jídla. Nabídka místních stravovacích zařízení je pestrá a většinu z nich najdete právě na hlavním náměstí.

Čtení: Zájezdy do Švýcarska – srovnání a doporučení

Další zajímavosti

Mnoho turistů spojí výlet do vesnice Stein am Rhein s návštěvou středověkého Schaffhausenu, případně zavítá k Bodamskému jezeru či městu Kostnice. Mezi zmíněnými místy existuje i stezka.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Švýcarska

Zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 28. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vesnice-stein-am-rhein/Doporučujeme z Švýcarska

Nejnovější z ŠvýcarskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024