Schaffhausen a Rýnský vodopád: krásy východního Švýcarska

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 17832x

Na východě Švýcarska lze objevovat středověká města stejně jako Rýnský vodopád.

Vyberte si z našich zájezdů do ŠvýcarskaZobrazit zájezdy

Přirozenou hranici mezi Švýcarskem a dalšími zeměmi na severozápadě tvoří řeka Rýn, a to se státy Německo, Rakousko i Lichtenštejnsko. Řeka Rýn, německy Rhein, vytváří v blízkosti města Schaffhausen ohromný spektákl v podobě Rýnského vodopádu.

Vodopád

Město Schaffhausen si vysloužilo přezdívku „Rheinfallstadt“, což napovídá, že v blízkosti městečka se nachází jedna z největších přírodních zajímavostí země Rýnský vodopád. Je opravdu nejlepší zastávkou v těchto končinách. Můžete ho pozorovat z řady plošin nacházejících se všude kolem něj nebo z paluby lodi, která neohroženě krouží přímo pod vodopádem. Zajímavý je pohled na hrad Laufen, který shlíží svrchu na celou tuhle idylku.

Schaffhausen

Město rostlo díky přístavišti a trhům. Zdejší kupci si ve svých gotických a renesančních domech budovali zdobná arkýřová okna, díky kterým si Schaffhausen vysloužil další přezdívku. Prohlídka tohoto příjemného městečka stojí za to, zejména když pak můžete odpočívat v jedné z mnoha hospůdek ve Starém městě.

Historické centrum u řeky s dlážděnými uličkami dodává své kouzlo. Procházkou kolem středověkých kašen, pozdně gotických domů a zajímavých kostelů, dojdete až na konec centra ke schodům vedoucím do kopce k pevnosti Munot. Kruhová stavba, pozůstatek období reformace, vyvolává úctu. Interiér je značně ponurý, nicméně když překonáte točité schodiště, dostanete se na kruhovou střechu s dobrým výhledem na město.

Především uvidíte dominantu Schaffhausenu, Klášter všech svatých – Münster zu Allerheiligen. Románský velikán s největším ambitem svého druhu v zemi a krásná křížová chodba obklopující hřbitov šlechticů jistě získají vaši pozornost.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Švýcarska

Zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/schaffhausen-a-rynsky-vodopad/Doporučujeme z Švýcarska

Nejnovější z ŠvýcarskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024