+420 608 261 719Napište nám

Piazza Colonna: Sláva Marku Aureliovi

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 28. 3. 2014 | Aktualizováno: 7. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Piazza Colonna Piazza Colonna
0 1 2 3
Itálie (Řím)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 53 zájezdů do Říma

Tip pro vás:

Budete-li mít chvilku čas, rozhodně se zastavte u sloupu Marka Aurelia o něco déle a prohlédněte si překrásné reliéfy, které podrobně zachycují slavná vítězství nad barbary u Dunaje i v jiných bitvách.

Náměstí obdelníkového tvaru Piazza Colonna je pojmenováno po sloupu (colonna), který se tyčí přesně uprostřed. Mramorový sloup, který zde byl vztyčen už v roce 193 n. l., je věnovaný římskému císaři Marku Aureliovi a reliéfy, jenž ho zdobí, zobrazují slavné bitvy, kterých se Markus Aurelius se svými vojsky účastnil.

Na vrcholu sloupu ale neočekávejte sochu císaře. Od 16. století tam je instalována bronzová socha Sv. Pavla. Antický původ náměstí dokazuje i fakt, že jím prochází bývalá starořímská tepna Via Lata, nyní velmi rušná ulice Via del Corso. V dobách antického Říma zde stával i chrám Marka Aurelia, který se bohužel nedochoval.

Další zajímavé stavby

Kromě monumentálního sloupu na Piazza Colonna naleznete také kašnu s delfíny, bývalý papežský poštovní úřad, palác Ferraioli nebo palác Wedekind, který stojí v místech, kde býval antický chrám. Palác Wedekind se proslavil díky několika věcem. Býval sídlem slavného italského deníku Il Tempo, po několik desetiletí sloužil jako Ministerstvo školství Italského království a v době Druhé světové války se zde nacházela hlavní základna římských fašistů. Povšimněte si kolonády, která sestává z několika sloupů dovezených z Véjí, bývalého nejbohatšího etruského města.

Na náměstí naleznete také kostelík Santi Bartolomeo ed Alessandro dei Bergamaschi a nejdůležitější budovu této lokality, palác Chigi. Palazzo Chigi, jak se italsky nazývá, je v současnosti sídlo italské vlády. Sídlí tu i italský premiér Matteo Renzi. Palác z 16. století býval Rakousko-Uherskou ambasádou, ale během První světové války začal sloužit jako Ministerstvo zahraničních věcí, které bylo v 60. letech 20. století nahrazeno italskou vládou.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 53 zájezdů do Říma

Zobrazit aktuální zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/piazza-colonna-rim/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy) 2. 3. – 5. 3. 2017 (4 dny)

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Přidejte se k nám