+420 608 261 719Napište nám

Via dei Condotti: Vuitton, Armani a nadité peněženky

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 27. 3. 2014 | Aktualizováno: 3. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Via dei Condotti Via dei Condotti
0 1 2 3
Itálie (Řím)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 54 zájezdů do Říma

Doporučujeme

Vzhledem k opravdu vysoké koncentraci lidí buďte při procházení Via Condotti opatrní a dejte si pozor na kapsáře. Vyskytují se i v nedaleké stanici metra. Pro případ, že byste se potřebovali přesunout někam dál, je nejbližší stanicí metra Spagna na lince A.

Pokud rádi utracíte za módní oblečení, luxusní šperky, špičkové boty a stylové doplňky, pak při návštěvě Říma nesmíte vynechat ulici Via dei Condotti. Upřímně řečeno, bude to něco stát! 

Ulice Via dei Condotti patří již od období antiky k nejfrekventovanějším tepnám italské metropole. Ulice, která je v současnosti pěší zónou, začíná uŠpanělských schodů na náměstí Piazza di Spagna a končí na křižovatce s další slavnou ulicí, Via del Corso. Na poměrně malém prostoru je zde tak vysoká koncetrance luxusních obchodů, až doslova přechází zrak. Značky, které se zde soustřeďují, jsou převážně italské, nebo alespoň velmi významné v módním světě. Jmenujme pár, na které se při procházce toutou třídou můžete těšit: Gucci, Dior, Prada, Dolce & Gabbana, Armani, Valentino, Louis Vuitton, Max Mara, Hermes, Burberry, Salvatore Farragamo, Trussardi, Fornarina, Bulgari a mnoho dalších. Už jen stylové výlohy obchodů naznačují, že se nacházíte v oblasti zaměřené na luxus a peníze. Některé ikony módního světa, například Laura Biagiotti, tu dokonce mají kanceláře.  

Nakupování není nutně povinné

Jestli nepatříte mezi příznivce módy nebo se vám nechce utrácet skutečně vysoké částky za oblečení, projděte se ulicí a vstřebávejte atmosféru velkoměstského ruchu. Zastavíte-li se u čísla popisného 86, narazíte na Caffè Greco, asi nejslavnější římskou kavárnu, která vznikla již v roce 1760. Podnik byl oblíbeným místem umělců, kteří sem chodívali na výbornou kávu. Hosty tu byli Goethe, Byron, Keats nebo Lizst

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 54 zájezdů do Říma

Zobrazit aktuální zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/via-dei-condotti/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy) 2. 3. – 5. 3. 2017 (4 dny)

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Přidejte se k nám