+420 608 261 719Napište nám
Památky, které musíte vidět

Římské památky, které musíte vidět: Antická díla, chrámy a fontány

Barbora Šupíková
   

Autor: Barbora Šupíková, Radynacestu.cz

Vydáno: 29. 7. 2015 | Aktualizováno: 2. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Římské památky, které musíte vidět Římské památky, které musíte vidět
0 1 2 3 4
Itálie (Řím)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 54 zájezdů do Říma

Víte, že..

Od roku 1980 je staré město a Vatikán na seznamu Světového dědictví UNESCO?

Kouzlo Říma je vedle bezpočtu dalších důvodů také v množství různorodých památek, které ukrývá. Ve Věčném městě najdete památky antické, středověké, renesanční, barokní i ty z Mussoliniho éry či novodobější. Společně tvoří jedinečnou atmosféru současného Říma.

V Římě se jen stěží rozhodnete, kam se vydat dřív. Všem návštěvníkům tu ovšem do karet hraje fakt, že ty nejdůležitější památky od sebe nejsou daleko a i během relativně krátké doby tu stihnete navštívit mnoho z toho, čím se Řím chlubí. 

Antické památky 

KoloseumKoloseumFoto: Thinkstock.com

S trochou nadsázky lze říci, že to byl právě starověký Řím, kde vznikaly dějiny. I dnes tu na „vznešené zbytky“ antických památek narazíte takřka na každém kroku. Při návštěvě Říma rozhodně nesmíte vynechat návštěvu Kolosea, největšího amfiteátru římského světa, který se stal mimo jiné dějištěm gladiátorských zápasů.

Forum Romanum zase bylo někdejším pulzujícím obchodním, náboženským, právním i politickým centrem města. Půvabné ruiny antických staveb si lze prohlédnout i podél nedaleké ulice „císařských fór“ – Via dei Fori Imperiali.

Majestátně si budete připadat na Kapitolu, nejnižším a nejvýznamnějším z legendárních sedmi římských pahorků. Zcela jistě vás okouzlí Pantheon, nejlépe dochovaná antická stavba ve městě, která je díky své mohutnosti a souladu právem považovaná za doklad výjimečného římského stavitelského umění.

Postavil ho císař Hadrián, který se zasloužil i o stavbu mohutného Andělského hradu. Třešničkou na dortu pak jsou tzv. Ústa pravdy, sloup Marca Aurelia na náměstí Piazza Colonna a bezpočet dalších svědků dob dávno minulých.

Vatikán

Vatikán - bazilika sv. PetraVatikán - bazilika sv. PetraFoto: Thinkstock.com

Při cestě do Říma navštívíte hned dva státy – Itálii a Vatikán, nejmenší stát světa a centrum římskokatolické církve. V celém městě je sepětí světské a církevní moci cítit takřka na každém kroku.

Zcela jistě vás okouzlí nejen exteriér i interiér baziliky sv. Petra na Svatopetrském náměstí, zdobeném elegantní Berniniho kolonádou ze 17. století, ale také některá z dalších papežských bazilik, jako například lateránská bazilika nebo bazilika Santa Maria Maggiore.

Vatikánská muzea ukrývají tolik děl, kolik jich snad nikde jinde na světě v takové koncentraci nenajdete. Jejich součástí je i světoznámá Sixtinská kaple.

Vatikánská muzea: Nejpřepychovější prostory světa - číst více

Ani italské římské kostely byste neměli opominout, mnohé z nich ukrývají skutečné poklady. Počítejte ovšem s tím, že kostely a kapličky se ve Věčném městě počítají v tisících.

Neantické památky

Fontana di TreviFontana di TreviFoto: Thinkstock.com

Jedním z neantických „srdcí“ města je Španělské náměstí se Španělskými schody. Kdo by se po nich neprošel, jako by snad v Římě ani nebyl. Do nedaleké Fontany di Trevi je zase záhodno hodit alespoň jednu minci, abyste se do Říma vrátili.

Za nejkrásnější barokní náměstí ve městě je považováno náměstí Piazza Navona. V jeho středu stojí vyhlášená Fontána čtyř řek.

Památník Viktora Emanuela II. se tyčí nad Benátským náměstím a dominuje Římu snad z jakékoliv vyhlídky. Byl tu postaven na počátku 20. století na počest sjednocení Itálie.

Zahrady a parky: Utajené skvosty Říma - číst více

Za návštěvu rozhodně stojí rušná ulice Via del Corso plná obchodů a honosných budov, pahorek Kvirinál s prezidentským palácem či některé z mnoha římských muzeí či parků, ve kterých často stojí elegantní vily někdejších boháčů.

Nejlepší římská muzea: Bohatství na odiv světu - číst více

Marforio - jedna z mluvících sochMarforio - jedna z mluvících sochFoto: Wikipedia

Všude ve městě vás přitom budou doprovázet honosné paláce, nádherně zdobené fontány, obelisky i tzv. mluvící sochy.

Mluvící sochy: Od kouzelného Říma zkrátka musíte čekat ledacos - číst více

Obdivovatelům středověkých paláců lze doporučit návštěvu romantické čtvrti Trastevere, milovníci secesní architektury by zase měli zavítat do čtvrti Coppedè. Ve čtvrti EUR si na své přijdou zejména ti, kterým imponuje moderní fašistická architektura.

A tím výčet zdaleka nekončí. Všechny cesty vedou do Říma, vydejte se sem i vy.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 54 zájezdů do Říma

Zobrazit aktuální zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/pamatky-ktere-musite-videt/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy) 2. 3. – 5. 3. 2017 (4 dny)

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Přidejte se k nám