+420 608 261 719Napište nám

Villa Borghese: Biopark, zoologické muzeum i galerie

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 28. 3. 2014 | Aktualizováno: 5. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Park Villa Borghese Park Villa Borghese
0 1 2 3
Itálie (Řím)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 54 zájezdů do Říma

Tip pro vás:

Patříte-li mezi milovníky zahrad, zajděte se podívat do Pincijských zahrad, které se nacházejí na západním okraji parku Villa Borghese a jsou od něj odděleny kamennou zdí. Oproti zbytku parku byly Pincijské zahrady na příkaz Napoleona upraveny ve francouzském stylu. Kromě krásných květin a stromů si můžete prohlédnout unikátní vodní hodiny, 288 bust slavných italských osobností, nebo můžete vyjít na vyhlídku Piazzale Napoleone a užít si úžasný pohled na Řím.

Řím, přestože je hektickým velkoměstem, nabízí celou řadu míst, kde si můžete odpočinout ve stínu vzrostlých stromů. Jedním z nich je i překrásný park ze 17. století - Villa Borghese. Obzvlášť v horkých letních dnech turisté ocení spoustu zeleně, množství jezírek a rozkvetlé záhony.

Ty ale nejsou jedinými lákadly tohoto parku, který je zcela volně přístupný široké veřejnosti. Park je přístupný z několika míst, například od náměstí Piazza del Popolo, od Villy Medici u Španělských schodů, Pinciánskou branou na konci ulice Via Veneto nebo od Národní galerie

V parku naleznete mnoho atrakcí. Tou nejnavštěvovanější je jistě Galleria Borghese, která se může pochlubit cennými sbírkami renesančního a barokního umění. Nachází se zde také Villa Giulia, ve které sídlí Národní etruské muzeum. Největší sbírku moderního umění v Itálii (Van Gogh, Klimt, Cézane či Modigliani) můžete obdivovat v Národní galerii, která je také součástí parku. Z úplně jiného soudku je další atrakce, a to nejstarší zoologická zahrada v zemi. Ta byla vystavěna v roce 1911, přičemž nedávno prošla rozsáhlou modernizací. Dnes se nazývá Biopark a součástí je i Zoologické muzeum.

Park Villa Borghese začal být budován na počátku 17. století synovcem papeže Pavla V., kardinálem Scipionem Borghese. Díky němu na místě původních vinic vznikl obrovský komplex zahrad, které od dob antiky neměly v Římě obdoby. Park byl v 19. století předělán po vzoru anglických parků. Významným rokem pro park byl rok 1960, kdy se zde konaly Olympijské hry. Byl dějištěm několika disciplín, zejména jezdeckých.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 54 zájezdů do Říma

Zobrazit aktuální zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/villa-borghese-rim/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy) 2. 3. – 5. 3. 2017 (4 dny)

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Přidejte se k nám