+420 608 261 719Napište nám

Villa Giulia: Skvostná manýristická stavba

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 28. 3. 2014 | Aktualizováno: 7. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Nejcennějším a rovněž nejvyhledávanějším exponátem muzea je terakotový sarkofág Ženich a něvěsta Nejcennějším a rovněž nejvyhledávanějším exponátem muzea je terakotový sarkofág Ženich a něvěsta
0 1 2 3
Itálie (Řím)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 52 zájezdů do Říma

Tip pro vás:

Pokud byste rádi prozkoumali tu nejstarší historii civilizované Itálie a k tomu viděli umělecké předměty nevyčíslitelné hodnoty, stačí když se zajdete podívat do Villa Giulia. Každý den kromě pondělí můžete muzeum navštívit od 8:30 do 19:30 hod. Tak hurá objevovat!

Když se řekne Řím, většinu lidí jako první napadnou antické stavby, Caesar, Koloseum nebo gladiátorské hry. Avšak oblast Říma byla osídlena vyspělou civilizací Etrusků již dávno před obdobím antiky. Tuto prastarou éru italské metropole mapují sbírky Národního etruského muzea (italsky Museo Nazionale Etrusco), které jsou umístěny v budově Villa Giulia.

Ta se nachází nedaleko areálu Villa Borghese. Pěšky vám cesta od slavnější Villy Borghese zabere přibližně deset minut, ale pokud se nebudete nacházet poblíž, můžete se do těchto míst svézt i metrem linky A na zastávku Flaminio nebo tramvají (linky číslo 2, 3 nebo 19).

Villa Giula pochází z 16. století, kdy ji nechal postavit papež Julius III. Skvostná manýristická stavba, která se chlubí dokonalou zahradou, byla až do roku 1870 vlastnictvím papežů. Když byl Papežský stát nahrazen Italským královstvím, přešlo vlastnictví vily z papežů na krále.

Od roku 1889 ve vile sídlí Národní etruské muzeum, které díky kolekcím archeologických nálezů a uměleckých předmětů dokumentuje období, které předcházelo éře Starověkého Říma. Sbírky se nejvíce orientují na oblast Lazia, Etrurie a Umbrie, které patřili etruským a faliským civilizacím.

Sarcofago degli Sposi

Nejcennějším a rovněž nejvyhledávanějším exponátem muzea je terakotový sarkofág Ženich a něvěsta, italsky Sarcofago degli Sposi, který byl nalezen v 19. století v Cerveteri. Toto jedinečné umělecké dílo z 6. století př. n. l. zobrazuje dva etruské snoubence v životní velikosti, jak leží na pohovce. Podobný sarkofág je k vidění ještě v Louvru v Paříži

Kromě slavného sarkofágu, v muzeu naleznete celou řadu dalších cenných exponátů, které vám poodhalí tajemství, jaká byla Itálie v době před Caesarem a Koloseem. Určitě nebudete zklamaní!

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 52 zájezdů do Říma

Zobrazit aktuální zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/villa-giulia/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy) 2. 3. – 5. 3. 2017 (4 dny)

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Přidejte se k nám