Nejkrásnější bulvár na světě, Ringstrasse, oslavil své 150. výročí (1865–2015)

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 8883x

Ringstrasse, naplněný sen císaře Františka Josefa I.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do VídněZobrazit zájezdy

Státní opera, Hofburg, Parlament, Nová radnice, Vídeňská univerzita, Burgtheater: všechny tyto a mnohé další honosné stavby můžete nalézt podél vídeňské Ringstrasse, jež se může pochlubit nejen nespočtem jedinečných pamětihodností, ale i rozlehlými parky a významnými pomníky. Dnes je Ringstrasse současně ústřední dopravní tepnou, promenádou, ulicí plnou vyhlášených restaurací, nákupní zónou i obrovským open-air muzeem.

Ringstrasse byla velkým snem tehdejšího rakouského císaře Františka Josefa I., který se mu v roce 1865 také splnil. 1. května 1865, za účasti Františka Josefa I. a tehdejšího starosty Vídně, Ondřeje Zelinky, rodáka z Vyškova, byla Ringstrasse také slavnostně otevřena. Dnes je tento reprezentační bulvár obepínajcí Vnitřní Město nejkrásnějším bulvárem na světě.

Své jubileum slaví 5,3 kilometrů dlouhá a 57 metrů široká Ringstrasse (česky Okružní třída), jež zdobí centrum Vídně jako překrásný diamantový náhrdelník, četnými akcemi, prohlídkami s průvodcem a výstavami, které mapují historii největšího stavebního projektu v historii této rakouské perly.

Velkolepé oslavy potrvají po celý rok. Reprezentativně seřazené památky Ringstrasse si nejlépe prohlédnete z tramvajové linky Vienna Ring Tram, která jezdí každých 30 minut (od 10. do 18. hodiny) z náměstí Schwedenplatz na okružní trase po celém Ringu. Jízdní doba celé trasy je 25 minut a jízdenku v ceně 4 / 8 eur lze zakoupit přímo v tramvaji. LCD obrazovky i sluchátka poskytují zajímavé informace hned v 7 jazycích.

Z náměstí Schwedenplatz pak udělejte malou odbočku a zajděte si zamlsat do věhlasné cukrárny rodiny Molin-Pradel. Bližší informace o veškerém dění spjatém s výročím naleznete na informačním portále věnovaném Vídni.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Rakousko (Vídeň)

Nákupy? Poznání? Vídeň...

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Vídně

Zájezdy do Vídně

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 13. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/150-let-ringstrasse/Doporučujeme z Rakouska

Nejnovější z RakouskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024