V sobotu 5. prosince Rakousko oslaví národní den zasvěcený Sachrovu dortu!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4095x

Ať žije Sachrův dort! Národní den zasvěcený tomuto slavnému dortu nejlépe oslavíte návštěvou věhlasného Café Sacher ve Vídni!

4 zájezdy na téma: Krampuslaufy – RakouskoZobrazit zájezdy

Víte, že…

Na 5. prosince připadá také největší čertovský svátek světa – Krampuslauf? V tento večer rakouskými městy táhnou děsiví krampusové, čerti, kteří se za ohromného kraválu snaží vystrašit všechny kolemjdoucí.    

V sobotu 5. prosince se rakouské kavárny i domácnosti rozvoní čokoládou a sladkými meruňkami. Co že to vlastně Rakousko slaví a proč je opravdu dobrý nápad zajet si do Vídně právě první prosincovou sobotu? 5. prosinec je totiž každoročně zasvěcen sladké legendě – Sachrovu dortu. 

Tuto čokoládovou laskominu zkrátka ochutnat musíte! Už jen proto, abyste si na ni udělali vlastní názor. Jedni totiž o této specialitě doslova básní, druhým se zdá příliš sladká a hutná.  

Až se budete příště toulat městem kaváren, určitě se zastavte v Café Sacher a ochutnejte zaručený originál. 

Právě Hotel Sacher licenčně chrání tajnou původní recepturu slavného kulatého dortu, která je ukryta na pečlivě utajovaném místě v trezoru

Kavárnu i hotel, který jako honosný podnik s restaurací založil již v roce 1876 Eduard Sacher, najdete v samém centru města, v blízkosti Vídeňské státní opery.

Tvůrcem slavného dortu však byl Eduardův otec, Franz. Ten také v roce 1832 ještě jako mladý cukrářský učeň upekl pro mlsného knížete Metternicha, známého slabostí pro bujaré večírky, první dort. Jak Metternichovi, tak také jeho hostům dort tehdy náramně zachutnal.

Když pak Franz Sacher po letech ukončil u knížete službu, otevřel si vlastní obchod a jeho syn založil přepychový hotel.    

Na svůj pěkně do špičky ukrojený klínek dortu s pečetí si sice budete muset vystát frontu, ale to čekání se vám rozhodně vyplatí! Ať žije Sachrův dort!    

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Průvody čertů Krampusů

Zažijte rakouský čertí rej

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Rakouska na téma: Krampuslaufy

Zobrazit aktuální zájezdy do Rakouska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 4. prosince

Adventní Vídeň

Prožijte advent ve Vídni

Vyberte si jeden z našich 17 zájezdů do Vídně na téma: Advent

Zobrazit aktuální zájezdy do Vídně

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 20. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rakousko-slavi-na-5-prosince-pripada-narodni-den-zasveceny-sachrovu-dortu/Doporučujeme z Rakouska

Nejnovější z RakouskaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2021