V sobotu 5. prosince Rakousko oslaví národní den zasvěcený Sachrovu dortu!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5588x

Ať žije Sachrův dort! Národní den zasvěcený tomuto slavnému dortu nejlépe oslavíte návštěvou věhlasného Café Sacher ve Vídni!

Vyberte si z našich 8 zájezdů do RakouskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Na 5. prosince připadá také největší čertovský svátek světa – Krampuslauf? V tento večer rakouskými městy táhnou děsiví krampusové, čerti, kteří se za ohromného kraválu snaží vystrašit všechny kolemjdoucí.    

V sobotu 5. prosince se rakouské kavárny i domácnosti rozvoní čokoládou a sladkými meruňkami. Co že to vlastně Rakousko slaví a proč je opravdu dobrý nápad zajet si do Vídně právě první prosincovou sobotu? 5. prosinec je totiž každoročně zasvěcen sladké legendě – Sachrovu dortu. 

Tuto čokoládovou laskominu zkrátka ochutnat musíte! Už jen proto, abyste si na ni udělali vlastní názor. Jedni totiž o této specialitě doslova básní, druhým se zdá příliš sladká a hutná.  

Až se budete příště toulat městem kaváren, určitě se zastavte v Café Sacher a ochutnejte zaručený originál. 

Právě Hotel Sacher licenčně chrání tajnou původní recepturu slavného kulatého dortu, která je ukryta na pečlivě utajovaném místě v trezoru

Kavárnu i hotel, který jako honosný podnik s restaurací založil již v roce 1876 Eduard Sacher, najdete v samém centru města, v blízkosti Vídeňské státní opery.

Tvůrcem slavného dortu však byl Eduardův otec, Franz. Ten také v roce 1832 ještě jako mladý cukrářský učeň upekl pro mlsného knížete Metternicha, známého slabostí pro bujaré večírky, první dort. Jak Metternichovi, tak také jeho hostům dort tehdy náramně zachutnal.

Když pak Franz Sacher po letech ukončil u knížete službu, otevřel si vlastní obchod a jeho syn založil přepychový hotel.    

Na svůj pěkně do špičky ukrojený klínek dortu s pečetí si sice budete muset vystát frontu, ale to čekání se vám rozhodně vyplatí! Ať žije Sachrův dort!    

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Rakousko

Nákupy? Wellness? Vídeň...

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do Rakouska

Zájezdy do Rakouska

Nejbližší volný zájezd již 14. června

Adventní Vídeň

Prožijte advent ve Vídni

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Vídně na téma: Advent

Zájezdy do Vídně

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 13. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rakousko-slavi-na-5-prosince-pripada-narodni-den-zasveceny-sachrovu-dortu/Doporučujeme z Rakouska

Nejnovější z RakouskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024