5 rad, jak si užít koupání v Mrtvém moři: splň si sen, plav každý den a pro jistotu nezapomeň krém

Magda Puffová Magda Puffová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 16. 5. 2018 • Přečteno 29797x

Jak si vychutnat koupání v Mrtvém moři na nejvyšším stupínku pohodlnosti? Máme pro vás 5 rad, se kterými to bude dokonalost sama.

Vyberte si z našich zájezdů do Mrtvého mořeZobrazit zájezdy

Věděli jste, že hladina Mrtvého moře klesá ročně až o jeden metr? Neodkládejte proto jeho návštěvu moc dlouho a vydejte se k břehům blahodárného, temně modrého moře na dohled od posvátného města Jeruzalém. S námi si tuhle koupel opravdu vychutnáte! Stačí nezapomenout... No jen čtěte!

1. Plavky s sebou i v zimě

Koupat se můžete v jakémkoli ročním obdobíKoupat se můžete v jakémkoli ročním období

Mrtvé moře je vzdálené zhruba hodinu cesty od Jeruzaléma. Přes takto krátkou geografickou vzdálenost je rozdíl klimatu docela dramatický. Čím to je? Jeruzalém se nachází v 700 m n. m., kdežto Mrtvé moře je 400 metrů pod hladinou Středozemního moře.

Koupání v Mrtvém moři je díky tomu možné celoročně. Voda je nejstudenější v únoru, kdy má 18 °C. Nemusíte být ale otužilci, abyste se v moři smočili a ověřili si jeho nadnášející sílu.

2. Opalovací krém jen pro strýčka příhodu

Raději použijte opalovací krémRaději použijte opalovací krém

Výpary minerálů z Mrtvého moře vytvářejí nad oblastí unikátní aerosolovou vrstvu. Tento opar blahodárně působí na dýchací cesty.

Zajímavostí však je, že hustota vzduchu zabraňuje proniknutí škodlivých ultrafialových paprsků. Na sluníčku se tedy nespálíte tak snadno jako u jiných moří.

Pro případ, že byste se zapomněli při levitování v moři, si přeci jen trochu toho opalovacího krému namažte na krk a na tváře.

Čtení: Zájezdy do Izraele – srovnání a doporučení

3. Pozor na oči!

Pozor na sůl v očích!Pozor na sůl v očích!

Voda je tu opravdu slaná. Pokud máte drobnou ranku nebo jste zrovna čerstvě oholení, poznáte to na vlastní kůži. Po koupání se pečlivě umyjte pod sprchou, aby slaný roztok příliš nepodráždil vaši pokožku.

O slanosti vody se můžete přesvědčit olíznutím namočeného prstu. Připravte se na pořádnou „ránu“ do jazyka!

Rozhodně nechtějte, aby se vám voda dostala do očí nebo do plic. Proto všechny tempa dělejte pod vodou a ideálně co nejrychleji zaujměte pozici na zádech, která je nejstabilnější.

4. Připravte se na bahno

Po bahenním zábalu se nepoznátePo bahenním zábalu se nepoznáte

Ideální procedura sestává z dvacetiminutového koupání v moři, následného nanesení bahna na celé tělo, které na sobě necháte zaschnout a poté omytí pod sprchou. Celý proces opakujte třikrát.

Bahno pomáhá proti revmatu, svalovým problémům a prospívá pokožce. Z Mrtvého moře se průmyslově těží a následně prodává k farmaceutickým účelům.

Pokud s sebou budete mít PET lahev, můžete si nabrat bahno přímo na pláži a nemusíte si ho kupovat.

5. Boty jistě oceníte

Použijte boty do vodyPoužijte boty do vody

Od převlékacích kabinek je to k stále ustupující linii vody pár desítek metrů, na kterých určitě oceníte boty.

Ve vodě vám boty navíc dodají stabilitu na kluzkém bahně, které se pod vámi může čas od času o pár centimetrů propadnout. Obuv vás také chrání před ostřejšími krystalky vysrážených minerálů.

Magda Puffová

Magda PuffováExpert Radynacestu.cz

Na cestování mám ráda každou jeho fázi. Od cestovní nervozity, přes nové zážitky až po návratovou euforii.

Izrael (Mrtvé moře)

Ve vlnách Mrtvého moře

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Mrtvého moře

Zájezdy do Mrtvého moře

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/5-rad-jak-si-uzit-koupani-v-mrtvem-mori/Doporučujeme z Izraele

Nejnovější z IzraeleZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024