Adventní Bratislava: Na skok do pohádky provoněné medovinou. Nechybí hrad ani královská pohoda!

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 29. 10. 2017 • Přečteno 15260x

Přijměte pozvání do Bratislavy, jejímuž malebnému historickému centru to v adventním hávu náramně sluší. Kam vyrazit a co ochutnat?

1 zájezd na téma: Advent – BratislavaZobrazit zájezdy

Víte, že... 

Vánoční atmosférou každoročně ožívá také bratislavské výstaviště Incheba? Konají se zde Dni Vianoc.

Kam tak vyrazit za vánoční atmosférou? Na adventní trhy, které budou stylové, provoněné dobrým jídlem a zároveň budou v krásných kulisách historického centra města? A kde si navíc příjemně popovídáte a vystačíte si při tom pouze s mateřským jazykem? Přijměte pozvání do adventní Bratislavy. Kouzlo Vánoc si tu pěkně užijete. Tato metropole vás bezesporu (nejen) v době adventu mile překvapí.

V Bratislavě se do té pravé předvánoční atmosféry ponoříte především na Hlavním, Primaciálním, Františkánském a Hviezdoslavově náměstí, kde v plné parádě stojí už od pátku před první adventní nedělí nejvíce stylově vybavených stánků. Jsou ideálním místem pro setkávání lidí, příjemné popovídání, ochutnávání tradičních dobrot všeho druhu i malé nákupy.

Na trhy i za poznáním: seznamte se s Čumilem a dominantou města

Jeden z bratislavských vánočních stromů stojí na Bratislavském hradě Jeden z bratislavských vánočních stromů stojí na Bratislavském hradě

Centrum slovenského hlavního města a zároveň jednoho z nejmenších hlavních měst Evropy je pro předvánoční procházky jako stvořené. Je totiž takřka jednou velkou pěší zónou. Tvoří ho historické křivolaké uličky, které vás z hlavních náměstí zavedou k honosným palácům, ke Staré radnici, malebné Michalské bráně i k největší a nejznámější sakrální památce v Bratislavě – dómu sv. Martina.

Historické centrum Bratislavy je malé, o to však útulnější. Dominantní Bratislavský hrad na vás bude dohlížet pěkně z vrchu a společnost vám budou dělat zajímaví „pánové“. Gotická plastika Posměváček zobrazuje čůrajícího chlapečka, který se údajně chtěl podívat, jak městem projíždí král, další socha Čumil je škodolibě se tvářící vítěz sázky o děvče a třetí postavou je Schöner Náci, zpodobňující reálnou postavu bratislavského podivína ve fraku a cylindru, který chodil s hůlkou po městě a dámám dával květiny.

Kdyby vás adventní trhy v centru města přece jen trochu omrzely, ale přesto byste město chtěli poznávat „vánočně“, vydejte se vzhůru na Bratislavský hrad. Na jednom z jeho nádvoří můžete v korzování kolem adventních stánků směle pokračovat dál. Uvidíte zde také velký vánoční strom a pokocháte se výhledem na slavnostně vyzdobené město.

Předvánoční rej mezi místními: načerpejte atmosféru slovenských Vánoc

Kouzlo bratislavských adventních trhů je umocněno hlavně po setmění Kouzlo bratislavských adventních trhů je umocněno hlavně po setmění

Bratislavští stánkaři se chlubí pestrou nabídkou zboží, jako jsou vánoční ozdoby, keramika nebo ručně vyráběné svíčky ze včelího vosku. Koupíte tady také knížky a suvenýry s bratislavskou tematikou.

A protože k předvánoční pohodičce patří gastronomické pochoutky, chybět nesmějí prodejci, z jejichž stánků se line vůně pražených mandlí, lokšů, kapustnice, punče nebo třeba horké medoviny. U dřevěných stolů se stylovou barevnou stříškou se ohřejete při pojídání klobásy i popíjení svařeného vína.

Velkým bonusem bratislavských adventních trhů je fakt, že naprostou většinu návštěvníků tvoří zejména místní obyvatelé, mezi nimiž se budete cítit příjemně. Trhy jsou zde hojně vyhledávanou atrakcí, kde si dávají dostaveníčko přátelé a známí a panuje tady nakažlivě dobrá nálada. Přijeďte si ji v předvánočním čase vychutnat i vy. Spokojenost zaručena!

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Adventní Bratislava

Vánoční zážitky z Bratislavy

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Bratislavy na téma: Advent

Zájezdy do Bratislavy

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 21. prosince


URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/adventni-bratislava/Doporučujeme z Slovenska

Nejnovější z SlovenskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024