Dokument z Provence 2. díl: objevte Marseille, Nimes a Camarque

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 8322x


Provence je jedním z nejmalebnějších míst Francie. V druhém díle dokumentu TV Relax vám představíme města Marseille, Nimes nebo slavné Nice.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do ProvenceZobrazit zájezdy

Putování po krajině příběhů – Provence pokračuje. S TV Relax zamíříme tentokrát do Marseille, nejstaršího francouzského města, k antickým památkám v Nimes nebo do přírodního parku Camarque, kde se i dnes prohánějí divocí koně a tiše přihlížejí plameňáci. Nakonec si odpočineme na Azurovém pobřeží v Nice. 

Město Marseille bylo založeno Řeky, dvakrát vstalo z popela po bombardování a dnes je ukázkou moderního přístavního města. Jedni jej milují, druzí nenávidí. Důvodů je pro to mnoho. Marseille je zkrátka městem protikladů. Zatímco v centru vládne chaos, ve starobylém přístavu posedávají pánové v letech a v klidu popíjejí kávu. Právě návštěvu jedné ze stylových kavárniček byste neměli vynechat. 

Čtení na podobné téma10 důvodů, proč navštívit Provence: objevte krajinu velkých příběhůPřečíst

Město fontán a geniální akvadukt

Slyšeli jste už o slavném Pont du Gard? Postavili jej Římané a jde o jeden z největších akvaduktů v zemi. Je neuvěřitelné, že obrovské kvádry na sobě drží jen vlastní vahou. Řece Rhoně akvadukt hrdě odolává již tisíce let.

My rozhodně nedoporučujeme odolávat lákadlům, které nabízí město Aix-en-Provence. Na místním tržišti nakoupíte vše od ovoce, koření a ryb, až po regionální specialitu - oválné oplatky. Snad nikde jinde ve Francii navíc nenajdete takové množství romantických kašen a fontán jako právě tady v Aix-en-Provence.

Čtení na podobné témaProvence: levandulový kraj s pestrou historií ohromí všechny vaše smyslyPřečíst

Antika a luxus – i to je Provence

Věděli jste, že město Nimes dalo jméno džínám? Respektive denimu. Nimes má ale mnohem větší historické zásluhy a lákadla. Jedním z nich je chrám bohyně lovu Diany a Maison Carrée, kde dnes sídlí muzeum antických památek. V místní římské aréně se konají býčí zápasy. 

A jestli vám dosud z žádných obrázků z Provence nespadla čelist, pak vás pozveme ještě do přírodního parku Camarque a slavného města Nice. Kontrast nedotčeného Camarque s volně žijícími plameňáky, koňmi nebo býky, s tepajícím městem plážového luxusu, vás dostane.

Tak neváhejte a nechte se ohromit krásami Provence! 

Čtení na podobné témaDokument z Provence 1. díl: poznejte Arles, Gordes, Orange i AvignonPřečíst

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Provence a jižní Francie

Kouzelná Provence

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Provence

Zájezdy do Provence

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 30. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dokument-z-provence-2-dil/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024