Dokument z Provence 1. díl: poznejte Arles, Gordes, Orange i Avignon

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 9992x


Projděte se s námi městečkem Orange, Arles nebo Gordes a poznejte Provence zblízka.

Vyberte si z našich 10 zájezdů do ProvenceZobrazit zájezdy

Říká se, že když Bůh tvořil Zemi, pro tenhle kout světa si schoval snad všechny trumfy. Poznejte s námi a TV Relax malebnou Provence ve videu přímo z poznávacího zájezdu do Francie. My vám teď nabídneme jen poutavé obrázky s výkladem, Provence je ale místem, které je třeba vnímat všemi smysly – krásně vypadá, voní i chutná. Vítejte!

Proč si Provence zamiloval Paul Cézanne nebo Vincent van Gogh? Důvodů je mnoho. Malebné uličky, kavárny, fontánky, zkrátka atmosféra Provence je okouzlující. Stopy antiky tady najdete na každém kroku. Velkolepé stavby jako akvadukt v Pont Du Gard nebo amfiteátry v městech Nimes či Orange vás ohromí. Ten v Orange je dokonce 2 000 let starý, pojme 9 000 diváků a je dodnes funkční. 

Toro – toro v Arles

Býčí zápasy ve Francii? Ano, tahle tradiční zábava není jen výsadou Španělů. V městečku Arles trénují na toreadory už i čtyřletí kluci a býčí zápasy se tady těší stále velkému zájmu. A kde se v Arles odpočívalo? V největším lázeňském komplexu v Provence – v Konstantinových lázních, které byly postaveny ve 2. století našeho letopočtu.

Čtení na podobné téma10 důvodů, proč navštívit Provence: objevte krajinu velkých příběhůPřečíst

Levandulová pole

Les Baux je dalším skalním městečkem, které musíte vidět. Ohromné skály byly dokonce inspirací pro Dantovo Peklo. Zavítejte také do populárního Gordes, které si pro svou nedostupnost oblíbila nejedna celebrita. Okolo kláštera tady vyrostla nádherná levandulová pole, která mniši s láskou opatrují. Když už jsme ale v Provence, nesmíme opomenout ani slavný Avignon a jeho proslulý most.

Čtení na podobné témaProvence: levandulový kraj s pestrou historií ohromí všechny vaše smyslyPřečíst

Čtení: Zájezdy na jih Francie – srovnání a doporučení

Bohatství pod zemí

Bohatství Provence nad zemí jsme si už představili, ale krásu přírody, ačkoli té neživé, najdete i pod zemí. V oblasti řeky Ardeche byly teprve teprve nedávno objeveny jeskyně. Nechybí ani krápník, který plní všechna přání. Stačí se dotknout. 

Nenechte si ujít druhý díl dokumentu a poznejte Provence zblízka – již v neděli na Magazínu!

Čtení na podobné témaDokument z Provence 2. díl: objevte Marseille, Nimes a CamarquePřečíst

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Provence a jižní Francie

Kouzelná Provence

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do Provence

Zájezdy do Provence

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 11. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dokument-z-provence-1/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FranciePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2024