Letecky do Istanbulu: dvě hodinky a jste tam

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 4626x

Pohodlně se dostat do Turecka, to znamená letět letadlem.

Vyberte si z našich 30 zájezdů do IstanbuluZobrazit zájezdy

Nejlepší způsob, jak se dostat do Turecka z našich krajin, je jednoznačně letecká doprava. Cesta vlastním automobilem nebo na motocyklu by vám totiž zabrala minimálně 3 dny, a to nemluvě o náročnosti trasy a nezbytných zastávkách na odpočinek.

Jistě uznáte, že v době levných charterových letů je nejvhodnější a zároveň nejpohodlnější způsob dopravy letadlo. Ne vždy se najdou lety z naší republiky, pokud neletíte v hlavní turistické sezoně. Respektive často se dostanete do Turecka jedině z Prahy.

Nejvýhodnější lety

Lety z Německa nebo Rakouska jsou nejvýhodnější jednoduše proto, že pro tyto národnosti je Turecko oblíbenou destinací a také proto, že Turci tyto země běžně obývají se svými rodinami. Proto trasy jako Frankfurt – Antalya nebo Vídeň – Istanbul jsou frekventované a běžné dostupné. Na palubě letadla navíc dostanete i občerstvení, přestože letíte za tu nejlevnější cenu. Délka letu se pohybuje u přímých letů kolem dvou hodin. 

Istanbulské letiště

Letiště v IstanbuluLetiště v Istanbulu

V Istanbulu přiletíte na Atatürkovo letiště, ze kterého se dostanete nejrůznějšími autobusovými spoji do centra města. Samozřejmě je zde i spousta taxikářů ochotných vás dovézt, kamkoliv potřebujete. Ovšem tak jako u nás za nepoměrně vyšší cenu odpovídající komfortu naložení zavazadel a pohodlí v soukromí vozu až do místa pobytu. Asi nejrychlejší způsob dopravy je ale metro, které má zde konečnou stanici a navíc jeho jízdenka platí na řadu dalších druhů městské dopravy, která se vám ještě během pobytu bude hodit.

Čtení: Zájezdy do Turecka – srovnání a doporučení

Nejpohodlněji s CK

Pokud cestujete s cestovní kanceláří, nemusíte se obávat zjišťování názvů jednotlivých stanic nebo toho, kde a za kolik si pořídit lístek. Cestovní kanceláře mají vždy své objednané transferové autobusy, které vás dopraví na určené místo ubytování. Vy se tak nemusíte o nic starat, na letišti jednoduše nastoupíte se zavazadly do určeného autobusu a ten vás zaveze na místo určení.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Turecko (Istanbul)

Objevte bránu Orientu

Vyberte si jeden z našich 30 zájezdů do Istanbulu

Zájezdy do Istanbulu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/letecky-do-istanbulu/Doporučujeme z Turecka

Nejnovější z TureckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024