Ubytování v Istanbulu: smlouvat je povoleno

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 19. 1. 2017 • Přečteno 3817x

Ubytování v Istanbulu pokryje vaše základní potřeby a k památkám to budete mít jen kousek.

Vyberte si z našich 25 zájezdů do IstanbuluZobrazit zájezdy

Sehnat ubytování v Istanbulu lze bez problémů. Vybíráte z různých kategorií i lokalit. Zájem turistů se liší v ročních obdobích a sezonách. Proto je zde prostor pro smlouvání ceny. U drahých hotelových rezortů to samozřejmě neplatí, ale menší hotely nebo penziony či rodinné typy ubytování jsou tomuto tureckému zvyku nakloněny.

Vhodné je sehnat si ubytování předem, zejména pokud máte určité požadavky, jinak lze prakticky vždy sehnat ubytování přímo na místě. Dobré je si vše vždy prohlédnout, ať víte, za co platíte a také navštívit více míst pro srovnání. Výhodou je pobyt zařízený cestovní kanceláří. Nemusíte smlouvat a máte jistotu, že CK si kvalitu a čistotu hotelu uhlídá.

Ve čtvrti Sultanahmet se nachází řada nejhezčích malých hotelů a pansiyonů (penzionů), ale zároveň nejhorších hostelů. V okolí Hipodromu je vhodné ubytování na krátkou dobu. Zde dýcháte atmosféru historie. Uličky kolem nabízejí levné typy ubytovacích kapacit, často situované u zastávek tramvaje. Dá se sehnat slušné ubytování i v bočních uličkách mezi mořem a Hipodromem. Čtvrť Aksaray je přístupná tramvají, ceny hotelů jsou příznivé. Je to dobré pro ty, kteří nemají rezervováno ubytování v centru předem, tady totiž seženete volná místa určitě.

Čtvrť Taksim, kdysi obchodní a komerční čtvrť, dnes oplývá nespočtem hotelů, především pro větší skupiny a obchodní cestující. Jsou odtud výborně dostupné památky a vládne zde rušný noční život. Bosporská úžina je zvláštní tím, že evropská část je pro bohatší turisty, avšak ta asijská je přístupná nejen cenově, ale i místními laskavými lidmi, kteří si zde ve vesničkách žijí poklidným životem. Což znamená šanci poznat něco tradičního, např. posedět v pravé turecké kavárně…

Kempy pro dobrodruhy jsou i v takovém velkoměstě, jako je Istanbul. Najdete je po cestě na letiště. Výhodou je, že doprava z letiště taxíkem je dost levná. Jinak jsou dostupné vlakem, tramvají nebo autobusy.

Zvláštnosti ubytování

Luxusní hotel v IstanbuluLuxusní hotel v Istanbulu

Výborné jsou malé hotýlky, které podávají snídani na svých střešních terasách, což jednoduše znamená – vybírejte podle výhledu, který bývá úchvatný. Turecký zvyk stavět stejné typy ubytování na jednom místě. Naháněči neboli Turci, kteří vyhlížejí někoho, kdo shání ubytování a nabízejí s nepatrným profitem, že vás tam zavedou a vše zařídí. Rozhodně nečekejte, že pojmenování hotel a penzion bude vypovídat o rozdílech v kvalitě a rozsahu služeb ubytování, tak jak tomu je u nás, na mezinárodní klasifikaci se tady nehraje, takže si vše raději ověřte v recenzích na internetu. Fenomén, který zažijí jen dobrodružní cestovatelé je, že Turci jsou neuvěřitelně pohostinní lidé, takže když náhodou hledáte ubytování mimo velká města, je téměř jisté, že vás bez problémů ubytuje někdo z místních.

Ceny ubytování se standardně pohybují kolem 500 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji, ale samozřejmě platí, že pokud chci tuhle cenu, znamená to, že požaduji základní vybavení, sociální zařízení na pokoji, případně wifi připojení a to je vše. Jakýkoliv standard navíc znamená peníze navíc. Pokud hoteliér začíná na vyšší ceně, zkuste smlouvat. Je to tady běžné.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Turecko (Istanbul)

Objevte bránu Orientu

Vyberte si jeden z našich 25 zájezdů do Istanbulu

Zájezdy do Istanbulu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ubytovani-v-istanbulu/Doporučujeme z Turecka

Nejnovější z TureckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024