Letiště Leoše Janáčka v Ostravě: praktické informace – jak se tam dostat, co nabízí a kam letět

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 30394x

Letiště Leoše Janáčka v Ostravě je důležitým mezinárodním uzlem pro cestující z Moravskoslezského kraje.

Mezinárodní Letiště Leoše Janáčka Ostrava je nejdostupnějším letištěm pro cestující z Moravskoslezského kraje. Plánujete-li využít jeho služeb, pak by se vám mohlo hodit pár praktických informací a rad před cestou. Prozradíme vám, jak se na letiště dopravit, ušetřit na parkovném a jakých služeb je záhodno využít. 

Letiště Leoše Janáčka Ostrava (dříve Letiště Ostrava-Mošnov) je veřejné mezinárodní letiště, nacházející se cca 22 km od centra Ostravy, 3,5 km východně od města Studénky a asi 7 km od nejjižnějšího cípu Ostravy-Proskovic.

Mapa dostupnosti Letiště Leoše Janáčka Ostrava 

Mapka cest, kterými se dostat na letištěMapka cest, kterými se dostat na letiště

Jak se na letiště dostanete?  

Pokud míříte na letiště vlastním autem, určitě se vám bude hodit adresa letiště a GPS souřadnice.  

Adresa letiště:                                GPS: 49°41'43.85"N, 18°7'15.28"E

Letiště Ostrava, a.s.                          Tel.: +420 597 471 136

742 51 Mošnov č. p. 401                   Webová stránka: http://www.airport-ostrava.cz/cz/

Autem:

Letiště je snadno dostupné po dálnici D1 (exit 336, Studénka). Ve směru od Ostravy se na letiště dostanete po silnici č. 58 (směr Příbor), ve směru od Olomouce po silnici E462 (směrem na Ostravu a Frýdek-Místek; v Příboře odbočíte na silnici č. 58 směrem na Ostravu). Ve směru od Českého Těšína se dejte po silnici E462 směrem na Olomouc a Nový Jičín a v Příboře odbočte na silnici č. 58 směrem na Ostravu.

Autobusem: 

Informace o možnostech veřejné dopravy a jízdní řády naleznete na www.airport-ostrava.cz a na www.idos.cz. Přímo na letiště se můžete dopravit autobusovými linkami:

880 670

Ostrava – Mošnov, Airport – Nový Jičín a zpět

jízdní řád

910 333

Ostrava – Mošnov, Airport a zpět

jízdní řád

820 150

Ostrava – Mošnov, Airport – Rožnov p. R. – Vsetín a zpět

jízdní řád

Autobusová zastávka Mošnov, Airport pro autobusové linky číslo 910 333, 910 331, 820 150 a 880 632 je umístěna před příletovou halou letiště. Autobusová zastávka Mošnov, Airport nádraží pro linku číslo 880 670 je umístěna před železničním terminálem. Jízdenky je možno zakoupit u řidiče.

Vlakem: 

13. 4. 2015 byl rovněž zahájen provoz na nové železniční trati, která nyní spojuje Studénku s letištěm a nabízí přímé vlakové spojení z Ostravy až na letiště. Vlaková doprava na zastávku Mošnov, Ostrava Airport je zajišťována prodlouženou příměstskou vlakovou linkou S2. Jízdenky je možno zakoupit v Ostravském informačním servisu, v příletové hale a ve vlaku. Možnost platby kartou.

S2

Mosty u Jablunkova – Bohumín – Ostrava – Mošnov, Ostrava Airport a zpět

jízdní řád

Pozn.: Železniční terminál je umístěn vedle odletové haly.

Svoz Radynacestu.cz:

Jedete na dovolenou s námi? Odvezeme vás na i z letiště našim pohodlným multivanem. Podrobný rozpis svozových míst a ceny najdete na našich stránkách. 

Kam můžete letět z Ostravy?

V současné době Letiště Leoše Janáčka Ostrava nabízí spojení do dvaceti dvou destinací ve třinácti zemích: Bulharsko / Černá Hora / Česká republika / Egypt / Chorvatsko / Itálie / Kypr / Řecko / Spojené arabské emiráty / Španělsko / Tunisko / Turecko / Velká Británie.

Čtení na podobné témaCo si můžu vzít do příručního zavazadla do letadla? Ušetřete si problémy a zabalte si s námi!Přečíst

Aktuální mapu destinací najdete na stránkách letiště stejně jako letový řád, kde si můžete přímo rezervovat letenky. 

Poznávací zájezdy pořádané CK Radynacestu.cz s odletem z Ostravy najdete na stránkách cestovní kanceláře. 

Terminály

Letiště má pouze 1 terminál pro odbavení cestujících.

Plánek haly

Plánek letištěPlánek letiště 

Ceník parkovného na letišti

Letiště Leoše Janáčka Ostrava nabízí parkování na parkovištích P1, P2, P3 a P4. Na parkovišti P1 lze využít 15 minut parkování zdarma pro naložení / vyložení zavazadel. Pro dlouhodobé stání je vyhrazeno parkoviště P3.

Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají vyhrazená bezplatná místa na parkovišti P1 přímo před odletovou halou a P2 před železničním přestupním terminálem. Pro bezplatný výjezd z parkoviště je nutné prokázat se průkazem ZTP a parkovacím lístkem na přepážce Informací v odletové hale.

Orientační ceník parkovného

1 den

 6–7 dnů

 8–9 dnů

 10–13 dnů

 18 a více dnů

90,–

 500,–

 600,–

 900,–

 1300,–

V době od 1. května do 30. září 2017 je parkoviště P3 s obsluhou 24 hodin denně a je rozšířena možnost platby parkovného v hotovosti nebo kartou. Mimo toto období je platba možná v hotovosti nebo kartou také na přepážce Informací v odletové hale. Kalkulačku parkovného najdete opět na stránkách letiště věnovaných parkovnému.

Využijte zvýhodněné ceny parkování

CK Radynacestu svým klientům doporučuje využít možnosti získat zvýhodněné ceny parkování u společnosti LISMOD s.r.o. Pro srovnání: běžná cena parkování na 7 dní = 500 Kč, pro klienty CK Radynacestu = 400 Kč.

Během provádění on-line rezervace prosím použijte náš voucher, na základě kterého vám bude sleva poskytnuta. Za parkovné zaplatíte až přímo na parkovišti. Před cestou si nezapomeňte voucher vytisknout.

Adresa: Mošnov 340, 742 51 Mošnov

Jaké služby můžete využít na letišti?

Letiště Leoše Janáčka Ostrava je sice malé mezinárodní letiště, ale cestující zde najdou vše, co je potřeba pro jejich bezproblémový odlet z letiště.

Nechybí foliování zavazadel, reklamace zavazadel, obchody a občerstvení, business salonek i pro držitele karty Priority Pass (případně lze zakoupit jednorázový vstup), informační přepážky, bankovní služby, Wi-Fi, dětský koutek a místnost pro rodiče s dětmi.

Balení zavazadel do strečové PVC folie je účinnou ochranou proti vykradení, poškození nebo samovolnému otevření zavazadla. Tuto službu najdete v odletové hale poblíž odbavovacích přepážek. Začíná vždy (Po–Ne) minimálně 2 hodiny před odletem charterových letů a minimálně 1 hodinu před odletem pravidelných letů.

Ceník 

1 zavazadlo

80 Kč

2 zavazadla

140 Kč

3 zavazadla

180 Kč

Každé další

+ 50 Kč

Bankovní služby:

 • bankomat ČSOB (v prostorách nové odletové haly)
 • směnárna na pobočce Ostravského informačního servisu

Restaurace a obchody:

Na letišti naleznete 1 kavárnu, 2 bary a 1 bistro.

Mattoni Grand Café (veřejná odbavovací hala + odletová čekárna v 1. patře)

 • provozní doba dle odletového řádu

Bary (odletová hala Gate A – přízemí + odletová hala Gate B – 1. patro)

 • provozní doba dle odletového řádu

Bistro Gastro Flight (veřejná část – spojovací koridor)

 • vyzkoušejte jídla na objednávku (doba přípravy cca 15 minut): například kuřecí steak (130 g) lehce dochucený bylinkami za 64 Kč, nebo vepřový řízek (130 g) za 64 Kč.
 • přílohu si můžete vybrat dle aktuální nabídky (hranolky, brambory, rýži, krokety). (Ceník platný k 19. 9. 2017).
 • provozní doba dle aktuálního odletového řádu

Relay Shop (veřejná odbavovací hala) 

 • prodej domácího a zahraničního tisku, tabákových výrobků a doplňkového sortimentu
 • provozní doba dle odletového řádu

Aelia Duty Free (odletová hala Gate A – přízemí, Odletová hala Gate B – 1. patro)

 • najdete zde luxusní parfémy, kosmetiku, alkoholické nápoje, cukrovinky, tabákové výrobky, módu a doplňky
 • provozní doba dle aktuálního odletového řádu

Ve všech místech odbavovací haly je zdarma k dispozici Wi-Fi připojení.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/letiste-leose-janacka-v-ostrave-prakticke-informace-jak-se-tam-dostat-co-nabizi-a-kam-muzete-letet/Doporučujeme z České republiky

Nejnovější z České republikyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024