5 způsobů, jak se dopravit na Letiště Václava Havla Praha – vyberte si ten svůj!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 15. 8. 2018 • Přečteno 108609x

Letíte z Prahy na dovolenou nebo za prací a řešíte otázku, jak se dopravit na letiště? Tady je pár dobrých tipů!

Vyberte si z našich 426 zájezdů Zobrazit zájezdy

Dostaňte se na Letiště Václava Havla v Praze pohodlně, včas a způsobem, který vám bude nejlépe vyhovovat! Stačí si přečíst náš jednoduchý návod a vybrat si jednu z pěti možných variant.

1. Vlakem + autobusovým spojem AE

Airport ExpressAirport Express

Cestujete-li do Prahy vlakem, kupte si jízdenku až na železniční stanici Praha hlavní nádraží. Odtud dále pokračujte speciální autobusovou linkou AE (Airport Express), která vás zaveze přímo před požadovaný terminál.

Zatímco Terminál 2 je určen pro lety v rámci Schengenské dohody členských zemí EU, Terminál 1 funguje pro mezikontinentální lety včetně letů do Velké Británie, Irska, Severní Ameriky (USA, Kanady), na Střední Východ, do Afriky a Asie.

Nástupní zastávku linky AE najdete v ulici Wilsonova (magistrála směr Florenc) přímo před historickou Fantovou budovou s kavárnou (starou výpravní budovou). Výstupní zastávka je rovněž umístěna v ulici Wilsonova (magistrála směr Muzeum).

Všechny spoje zajišťují nízkopodlažní autobusy převážně s rozšířeným prostorem pro uložení zavazadel.

Čtení na podobné témaLetiště Václava Havla Praha: praktické informace – jak se tam dostat, co nabízí a kam letětPřečíst

AE jezdí denně v pravidelném intervalu 30 minut. V letním období je interval mezi spoji zkrácen na 15–30 minut.

První ranní autobusy ve směru na letiště a z letiště vyjíždějí shodně v 5.30 hod. Poslední autobus z hlavního nádraží na letiště odjíždí ve 22.00 hod, z letiště (pozor!: autobus vyjíždí od T1) směrem do centra pak autobus odjíždí již v 21.00 hod. Jízdní doba je cca 25 minut.

U řidiče lze zakoupit jednorázovou nepřestupnou jízdenku platnou jen pro linku AE (dětské jízdné /6–15 let/: 30 Kč, základní jízdné: 60 Kč, zavazadla a jízdní kola zabalená dle podmínek letecké přepravy jsou přepravována zdarma). Nástup do vozu je umožněn pouze předními dveřmi.

Na lince platí také příslušné jízdní doklady Českých drah (zpáteční jízdenka vlak + letiště. Pozor – pro cesty z letiště ji lze použít pouze po orazítkování na informačních přepážkách v příletových terminálech letiště či v turistických informačních centrech Pražské informační služby v T1 a T2 – vždy po předložení palubní vstupenky z letu do Prahy) a mezinárodní jízdní doklady vydané do stanice Praha Airport.

Cestu autobusem nikdy není nutné rezervovat předem.

Upozornění:

Dopravní situace na trase linky AE se mění doslova každou vteřinu, což často vede k prodloužení jízdní doby. Proto vždy doporučujeme, abyste si mezi příjezdem do Prahy a odletem letadla ponechali dostatečnou časovou rezervu.

2. Osobním automobilem

Parkování přímo před Terminálem 1Parkování přímo před Terminálem 1

Na Letiště Praha přijedete po rychlostní silnici R7. Na dopravním značení sledujte piktogram letiště. Příjezd k letištním terminálům je barevně značen jak na vozovce, tak i na cedulích. T2 je značen červeně a T1 je označován modře.

Parkovat na letišti můžete jak s předchozí rezervací, tak i bez ní. Pokud však dáte přednost včasné online rezervaci, zajistíte si tak výhodnější cenu i garantované parkovací místo. Z důvodu silného provozu je totiž v některých dnech kapacita parkování na letišti zcela obsazena.

Při online rezervaci lze parkovat již za 990 Kč na 7 dní (v krytém parkovacím domě s moderním kamerovým systémem přímo u T2 – PA SMART, 1–3 min chůze k T2).

Další dva parkovací domy navíc zajišťují úschovu cenností, dobití baterie v případě potřeby, pomoc se zavazadly či denní tisk (PC COMFORT a PC COMFORT VIP). Ceny parkovného za 7 dnů tady začínají na částce 1 400 Kč.

Náš Tip:

Pro cestovatele CK Radynacestu.cz, kteří se rozhodnou parkovat u letiště v Praze během zájezdu, nabízíme možnost využít výrazné slevy u společnosti Go Parking s.r.o. Více o rezervaci parkovacího místa se slevou najdete zde

3. Dálkovým autobusem

Dálkový autobusDálkový autobus

Pokud raději jezdíte autobusem než autem nebo vlakem, využijte služeb společností RegioJet či Flixbus.

Jízdenky lze zakoupit online na www.regiojet.cz a www.flixbus.cz, v mobilní aplikaci obou dopravců a v případě volné kapacity také u řidiče v autobuse.

Cena se samozřejmě odvíjí od vaší startovní stanice. Například Flixbusem z Ostravy na hlavní nádraží v Praze se dostanete od 269 Kč. Pak už jen stačí nasednout na zmíněný Airport Express.

4. Městskou hromadnou dopravou z Prahy

Pražské MHDPražské MHD

Dostat se na Letiště Václava Havla můžete i autobusovými linkami MHD, které jezdí v několikaminutových intervalech. Zastávky se nacházejí přímo před terminály.

Nejrychleji se na letiště dostanete autobusovou linkou 119 (Nádraží Veleslavín /metro A/ – Letiště Praha). Jízdní doba je cca 17 minut a autobusy jezdí v intervalu 3–10 minut. Např. jízdenka na 30 minut, kterou zakoupíte v automatu, ve Visitor Centre nebo na přepážce DPP, stojí 24 Kč.

I když místo v autobuse si předem rezervovat nemusíte, jízdenku je nutné si zakoupit dopředu. Většina automatů již nabízí možnost platit také bezkontaktní platební kartou.

Na letiště se dostanete také linkou 100 (Zličín /metro B/ – Letiště Praha) či linkou 191 (Na Knížecí/Anděl /metro B/ – Letiště Praha).

Noční spoj operující pouze v čase 0.00–4.00 hod. (Na Beránku – I. P. Pavlova – Letiště Praha) zajišťuje linka 910. Informace o platných jízdních řádech podle linek a aktuální výši jízdného najdete na webových stránkách DPP (Dopravního podniku Praha).

5. Taxíkem

Letištní taxiLetištní taxi

Jestliže jste si ráno trochu přispali, možná teď budete muset využít komfortní, a hlavně spolehlivou taxislužbu. Dáváte-li přednost smluvní taxislužbě, doporučujeme Taxi Praha (tel. +420 220 414 414) - použijete heslo CK Radynacestu a dostanete zvýhodněnou cenu. Ta vás za normálních okolností dopraví na letiště za cca 30 minut.

Platit můžete buď v hotovosti, nebo kreditní či platební kartou přímo ve voze. Platba je možná rovněž v cizích měnách (EUR, USD, CHF). Taxislužba vás navíc zaveze přímo na nástupiště T1 a T2, kde má výhradní povolení.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Letecky z Prahy

Leťte z Prahy za zážitky!

Vyberte si jeden z našich 426 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 6. lednaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/5-zpusobu-jak-se-dopravit-na-letiste-vaclava-havla-praha/Doporučujeme z České republiky

Nejnovější z České republikyPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2024