5 způsobů, jak se dopravit na Letiště Václava Havla Praha – vyberte si ten svůj!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 15. 8. 2018 • Přečteno 118822x

Letíte z Prahy na dovolenou nebo za prací a řešíte otázku, jak se dopravit na letiště? Tady je pár dobrých tipů!

Vyberte si z našich 275 zájezdů Zobrazit zájezdy

Dostaňte se na Letiště Václava Havla v Praze pohodlně, včas a způsobem, který vám bude nejlépe vyhovovat! Stačí si přečíst náš jednoduchý návod a vybrat si jednu z pěti možných variant.

1. Vlakem + autobusovým spojem AE

Airport ExpressAirport Express

Cestujete-li do Prahy vlakem, kupte si jízdenku až na železniční stanici Praha hlavní nádraží. Odtud dále pokračujte speciální autobusovou linkou AE (Airport Express), která vás zaveze přímo před požadovaný terminál.

Zatímco Terminál 2 je určen pro lety v rámci Schengenské dohody členských zemí EU, Terminál 1 funguje pro mezikontinentální lety včetně letů do Velké Británie, Irska, Severní Ameriky (USA, Kanady), na Střední Východ, do Afriky a Asie.

Nástupní zastávku linky AE najdete v ulici Wilsonova (magistrála směr Florenc) přímo před historickou Fantovou budovou s kavárnou (starou výpravní budovou). Výstupní zastávka je rovněž umístěna v ulici Wilsonova (magistrála směr Muzeum).

Všechny spoje zajišťují nízkopodlažní autobusy převážně s rozšířeným prostorem pro uložení zavazadel.

Čtení na podobné témaLetiště Václava Havla Praha: praktické informace – jak se tam dostat, co nabízí a kam letětPřečíst

AE jezdí denně v pravidelném intervalu 30 minut. V letním období je interval mezi spoji zkrácen na 15–20 minut.

První ranní autobusy ve směru na letiště a z letiště vyjíždějí shodně v 5.30 hod. Poslední autobus z hlavního nádraží na letiště odjíždí ve 22.00 hod, z letiště (pozor!: autobus vyjíždí od T1) směrem do centra pak autobus odjíždí již v 21.00 hod. Jízdní doba je cca 25 minut.

U řidiče lze zakoupit jednorázovou nepřestupnou jízdenku platnou jen pro linku AE (dětské jízdné /6–15 let/: 50 Kč, základní jízdné: 100 Kč, zavazadla a jízdní kola zabalená dle podmínek letecké přepravy jsou přepravována zdarma). Nástup do vozu je umožněn pouze předními dveřmi.

Na lince platí také příslušné jízdní doklady Českých drah (zpáteční jízdenka vlak + letiště. Pozor – pro cesty z letiště ji lze použít pouze po orazítkování na informačních přepážkách v příletových terminálech letiště či v turistických informačních centrech Pražské informační služby v T1 a T2 – vždy po předložení palubní vstupenky z letu do Prahy) a mezinárodní jízdní doklady vydané do stanice Praha Airport.

Upozornění:

Dopravní situace na trase linky AE se mění doslova každou vteřinu, což často vede k prodloužení jízdní doby. Proto vždy doporučujeme, abyste si mezi příjezdem do Prahy a odletem letadla ponechali dostatečnou časovou rezervu.

2. Osobním automobilem

Parkování přímo před Terminálem 1Parkování přímo před Terminálem 1

Na Letiště Praha přijedete po rychlostní silnici R7. Na dopravním značení sledujte piktogram letiště. Příjezd k letištním terminálům je barevně značen jak na vozovce, tak i na cedulích. T2 je značen červeně a T1 je označován modře.

Parkovat na letišti můžete jak s předchozí rezervací, tak i bez ní. Pokud však dáte přednost včasné online rezervaci, zajistíte si tak výhodnější cenu i garantované parkovací místo. Z důvodu silného provozu je totiž v některých dnech kapacita parkování na letišti zcela obsazena.

Při online rezervaci lze parkovat již od 1090 Kč na 7 dní (v krytém parkovacím domě s moderním kamerovým systémem přímo u T2 – PA SMART, 1–3 min chůze k T2).

Další dva parkovací domy navíc zajišťují úschovu cenností, dobití baterie v případě potřeby, pomoc se zavazadly či denní tisk (PC COMFORT a PC COMFORT VIP).

Náš Tip:

Pro cestovatele CK Radynacestu.cz, kteří se rozhodnou parkovat u letiště v Praze během zájezdu, nabízíme možnost využít výrazné slevy u společnosti Go Parking s.r.o. Více o rezervaci parkovacího místa se slevou najdete zde

3. Dálkovým autobusem

Dálkový autobusDálkový autobus

Pokud raději jezdíte autobusem než autem nebo vlakem, využijte služeb společností RegioJet či Flixbus.

Jízdenky lze zakoupit online na www.regiojet.cz a www.flixbus.cz, v mobilní aplikaci obou dopravců a v případě volné kapacity také u řidiče v autobuse.

Cena se samozřejmě odvíjí od vaší startovní stanice. Například Flixbusem z Ostravy na hlavní nádraží v Praze se dostanete od 450 Kč. Pak už jen stačí nasednout na zmíněný Airport Express.

4. Městskou hromadnou dopravou z Prahy

Pražské MHDPražské MHD

Dostat se na Letiště Václava Havla můžete i autobusovými linkami MHD, které jezdí v několikaminutových intervalech. Zastávky se nacházejí přímo před terminály.

Nejrychleji se na letiště dostanete autobusovou linkou 119 (Nádraží Veleslavín /metro A/ – Letiště Praha). Jízdní doba je cca 17 minut a autobusy jezdí v intervalu 3–10 minut. Např. jízdenka na 30 minut, kterou zakoupíte v automatu, ve Visitor Centre nebo na přepážce DPP, stojí 30 Kč.

I když místo v autobuse si předem rezervovat nemusíte, jízdenku je nutné si zakoupit dopředu. Většina automatů již nabízí možnost platit také bezkontaktní platební kartou.

Na letiště se dostanete také linkou 100 (Zličín /metro B/ – Letiště Praha) či linkou 191 (Na Knížecí/Anděl /metro B/ – Letiště Praha).

Noční spoj operující pouze v čase 0.00–4.00 hod. (Na Beránku – I. P. Pavlova – Letiště Praha) zajišťuje linka 910. Informace o platných jízdních řádech podle linek a aktuální výši jízdného najdete na webových stránkách DPP (Dopravního podniku Praha).

5. Taxíkem

Letištní taxiLetištní taxi

Jestliže jste si ráno trochu přispali, možná teď budete muset využít komfortní, a hlavně spolehlivou taxislužbu. Dáváte-li přednost smluvní taxislužbě, doporučujeme službu svez.se. Objednat taxi můžete na tel. +420 222 111 000 nebo e-mailem předem zaslaným na adresu objednavka@ticktack.cz nebo si do svého mobilního telefonu stáhněte aplikaci Svez.se (v obchodě play pro Android, v app store pro Apple). Návod, jak na to, najdete zde.

Pro výhodnější ceny taxislužby použijte při objednávce promokód Radynacestu10. Na celou jízdu tak získáte slevu 10 % z ceny.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Letecky z Prahy

Leťte z Prahy za zážitky!

Vyberte si jeden z našich 275 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 28. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/5-zpusobu-jak-se-dopravit-na-letiste-vaclava-havla-praha/Doporučujeme z České republiky

Nejnovější z České republikyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024