Co si můžu vzít do příručního zavazadla do letadla? Ušetřete si problémy a zabalte si s námi!

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 158876x

Balíte si příruční zavazadlo a nevíte co si s sebou můžete vzít na palubu letadla a s čím by vás vyhodili? Poradíme vám!

Vyberte si z našich 39 zájezdů do ŠpanělskaZobrazit zájezdy

Co si můžu zabalit do letadla? To je otázka, se kterou se setkáváme denně. Proto než začnete balit své příruční zavazadlo, podívejte se na naši infografiku, která vám ukáže, co s sebou na palubu letadla vzít můžete a co by vám naopak na letišti zabavili. 

Balíte si příruční zavazadlo a dělá vám starosti, co je vlastně povoleno na palubu letadla vzít? Ušetřete si zbytečné problémy a zabalte si s námi! Přinášíme vám infografiku, která vám usnadní rozhodování, co do kufru zabalit a bez čeho byste se měli raději obejít.

Pravidla pro všechna letiště jsou stejná a kontroly přísné. Oborníci na bezpečnost totiž sestavili seznam zakázaných předmětů, které na palubě letadla nemají co dělat.

Kromě všeho, co by bylo možné použít jako zbraň (nože, pinzety, nůžky, žiletky, konzervy, trekingové hole s kovovou špičkou, velké deštníky) mají na palubu zakázan vstup veškeré tekutiny nad 100 ml. Tekutiny, které běžně potřebujete (zubní pastu, šampóny, krémy atd.) musíte vložit do průhledného sáčku se zipem. A kde ho teď narychlo vzít?  Nelekejte se, během dne jej seženete na každém letišti. My vám přesto doporučujeme, koupit si sáček s předstihem například v drogerii nebo papírnictví.

Čtení na podobné témaSeznam věcí na dovolenou k moři: co byste neměli zapomenout + tipy, jak správně zabalitPřečíst

K lékům s objemem nad 100 ml (masti, kapky, inzulin atd.) si přibalte i potvrzení od lékaře. A pokud vám dělá starosti, co bude během letu pít vaše dítě, věřte, že pro dětskou výživu je udělena výjimka a vaše dítko si bude moci spokojeně dopřávat své mléko na zemi i ve vzduchu.

Berete-li jakoukoliv elektroniku, počítejte při balení příručního zavazadla s místem i na napájecí baterie. Do odbavovaného zavazadla, které bude přepravováno v podpalubí, podle pravidel letiště z bezpěčnostních důvodů kabely a nabíječky nepatří. 

Už máte sbaleno? Přejeme příjemný let!

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Španělsko

Odhalte španělský temperament

Vyberte si jeden z našich 39 zájezdů do Španělska

Zájezdy do Španělska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/co-si-s-sebou-muzu-vzit-do-letadla/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024