Rekreační oblast Olešná: léto na severní Moravě, jak má být!

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 30. 7. 2023 • Přečteno 1250x

Vodní nádrž Olešná bývá častým cílem turistů, kteří se rozhodnou pro severní Moravu. Místo, kde se dá kempovat, rybařit nebo zažít adrenalin na tobogánech.

Víte, že… 

Frýdek i Místek byla samostatná města po celá staletí, až k 1. lednu 1943 došlo k jejich sloučení.

Rekreační oblast Olešná se nachází zhruba 3 km od centra Frýdku-Místku, 20 km od Ostravy a 20 km od podhůří Beskyd. Nachází se tak v ideálním místě jako výchozí bod pro výlety a cestování po Beskydech a Moravskoslezském kraji.

Dominantou oblasti je vodní nádrž Olešná, vybudovaná v letech 1960 až 1964, kolem které vede cyklostezka určená cyklistům, pěším turistům a in-line bruslařům. Jako jediná ze severomoravských vodních nádrží, mezi něž se řadí ještě vodní nádrž Žermanice, Těrlicko nebo Baška, nabízí koupání v aquaparku přímo v rekreační oblasti. 

Nadšenci na bruslích, děti poskakující na trampolíně, lidé koupající se v aquaparku a rybáři na březích. Tak vypadá běžný prázdninový den okolo vody. Olešná je tak ideálním místem pro rekreaci, sport, zábavu a jedním z cílů pro všechny návštěvníky Moravskoslezského kraje.

Autokemp Olešná se nachází na břehu přehrady Olešná v blízkosti města Frýdek-Místek. Připravena jsou tu místa pro stany i obytné vozy či přívěsy nebo stany s podsadou na úpatí Palkovických hůrek s výhledem na Lysou horu. Nabízí se tu i možnost rybaření, široké spektrum volnočasových aktivit a výletů do okolí.

Seznamte se, Autokemp Olešná…

Pronajmout si můžete stan s podsadou, ale kempovat můžete i v klasickém stanu nebo v karavanuPronajmout si můžete stan s podsadou, ale kempovat můžete i v klasickém stanu nebo v karavanu

V Autokempu Olešná zažijete Léto plné zábavy. Přesně tak se totiž jmenuje doprovodný program, který tady v létě mají pro hosty přichystán. Jeho součástí je třeba letní kino, táborák s živou hudbou, jóga a brunch, zumba, pozorování noční oblohy s astronomy nebo dětský klubík s hlídáním dětí, který vám umožní pár chvilek jen pro sebe a dětem další kupu zábavy.

Přímo v autokempu se nachází Fun zóna – trampolínové zábavné hřiště pro děti od 3 do 15 let. Tím ale zábava u nás teprve začíná. Na recepci vám zapůjčí sportovní vybavení, jako např. cornhole, pétanque, set na badminton, ping pong, beachvolejbal nebo nohejbal. Informace o volných hřištích a půjčovném vám zprostředkují recepční.  

Na přilehlém dětském hřišti s workoutem se zabaví celá rodina. A pokud se budete chtít projet po vodní hladině přehrady Olešná, sejdete pár kroků k molu a můžete si zapůjčit padlleboardy, šlapadla nebo lodičku – pramici

Aquapark v létě, ale i v zimě

Aquapark na břehu Olešné potěší za slunného počasí. Za deště můžete využít jeho krytou částAquapark na břehu Olešné potěší za slunného počasí. Za deště můžete využít jeho krytou část

Jednou z TOP výhod je umístění Letního a Krytého aquaparku Olešná hned vedle Autokempu Olešná. Tato lokace hostům kempu nabízí vodní radovánky v širokém rozsahu, a to i v případě nepřízně počasí, jelikož Krytý aquapark Olešná je otevřen i během prázdnin.

V areálu akvaparku naleznete tobogány, skluzavky, divokou řeku, dětský bazén či brouzdaliště, stánky s občerstvením i bistro s posezením. Vyzkoušet můžete také nedělní aquaerobik za běžnou cenu vstupu na aquapark.

Cyklo, in-line a běžecká stezka

In-line stezku využívají celé rodinyIn-line stezku využívají celé rodiny

Další třešničkou na dortu je stezka okolo přehrady Olešná. Stezka má povrch jak pro in-line bruslaře, tak pro cyklisty, běžce, chodce i koloběžkáře. Po okruhu dlouhém 4,5 km obejdete pohodlně celou přehradu i s menším dítětem.

Okruh můžete využít také pro váš trénink. V areálu kempu si můžete ve stánku vypůjčit elektro/kola, elektro/koloběžky, in-line brusle či longboardy.

Pokud se chcete vydat do lesů, sejděte přesně naproti hráze přehrady ze stezky a dostanete se okamžitě do lesa, kterým se můžete projít až na Chlebovickou rozhlednu Panorama.

Co navštívit ve Frýdku-Místku? 

Město Frýdek-Místek z leteckého pohleduMěsto Frýdek-Místek z leteckého pohledu

Vodní nádrž Olešná najdete na jihozápadním okraji města Frýdek-Místek, přirozené metropole lašského regionu.

Jste-li sportovně založení a krom vyjmenovaných letních sportů vás zajímají i jiné, pak se zastavte na atletický stadion a do víceúčelové sportovní haly Polárka, která disponuje ledovou plochou, střelnicí, posilovnou a dvěma badmintonovými hřišti.

Za historií, kulturou a řemeslem se pak můžete vydat třeba sem: 

 • Historické centrum a výhled ze Svatojánské věže
 • Muzeum Beskyd ve frýdeckém zámku
 • Po stopách textilek se můžete vydat v rámci Technotrasy
 • Výrobna Marlenka – medové dorty podle staré arménské rodinné receptury

Kam v blízkosti se ještě můžete vypravit? 

Dolní oblast VítkoviceDolní oblast Vítkovice

Výlety do 20 km:

 • Dolní oblast Vítkovice a Bolt tower
 • Hrad a obora Hukvaldy
 • Lysá hora – nejvyšší vrchol Beskyd
 • Zoo Ostrava

Výlety do 30 km:

 • Pustevny a stezka Valaška mezi korunami stromů
 • Valašské muzeum v přírodě
 • Štramberk, jeskyně Šipka a Bílá hora
 • Muzeum Tatra Kopřivnice

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rekreacni-oblast-olesna-leto-na-severni-morave-jak-ma-byt/Doporučujeme z České republiky

Nejnovější z České republikyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024