Kam za nákupy v Lublani? Vyzkoušejte obří nákupní centrum BTC

Markéta Jargusová Markéta Jargusová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 8793x

Nakupování v Lublani nabízí jak malé obchůdky, tak rozsáhlá nákupní centra.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do SlovinskaZobrazit zájezdy

Tip pro vás...

Jste knihomol? Ale neovládáte slovinštinu? Tak to máte štěstí, ve Slovinsku jsou velmi dobře dostupné knihy v angličtině.

Milujete nákupy? Z každého výletu nebo dovolené si musíte něco dovézt na památku? Pak se určitě hodí pár tipů, kam vyrazit v Lublani provětrat peněženku nebo objevovat skryté poklady na trzích.

Spojte příjemné s užitečným – procházky po městě a nákupy

V centru hlavního města najdete několik menších nákupních center. Výhodu je, že se v nich neztratíte, procházet se můžete mezi regály a ne nekonečnými chodbami. A tak vám nákupy sice zaberou nějaký čas, ale nesežerou ho všechen a můžete ještě vyrazit obdivovat pamětihodnosti nebo jít za kulturou.

Na klasické obchody narazíte ve známých lublaňských ulicích Čopova, Trubarjeva nebo Mestni trg. Jedno z větších nákupních center – Maxi Market – je spojené se supermarketem, restaurací a službami se nachází v samém srdci města, adresa je Trg republike.

Jste-li o víkendu v Lublani, neváhejte a vyrazte v neděli ráno k pravému břehu řeky Ljubljanice. Koná se tam totiž bleší trh, mezi Trojmostím a Ševcovským mostem. K dostání je vše, co si dokážete představit, třeba vinylové desky, knihy, známky, hudební nástroje, kola, oblečení, porcelán, ale třeba i různé pamětihodnosti ze „zlatých Titových časů“ jako mince, bankovky nebo vojenské odznaky…

Skvělé jsou také trhy s regionální produkcí nejen zeleniny a ovoce, ale narazíte i na stánky s ručně vyrobenými předměty. Na trzích jsou běžně k dostání i čerstvé ryby, sýry, maso a samozřejmě nesmějí chybět suvenýry připomínající Slovinsko, Lublaň nebo symbol města draka.

BTC – tři písmena symbolizují lásku k nakupování

Máte-li nezkrotnou chuť na nákupy ve velkém, nenajdete lepší a větší místo v Lublani než obří nákupní centrum BTC. BTC je chrám nejen slovinských nákupů, ale i sportu a zábavy.

Na oficiální adrese centra – Šmartinska cesta najdete na ploše 250 tisíc metrů čtverečních asi 500 obchodů s oblečením, knihami, kosmetikou, elektronikou… Rozlohou se toto slovinské nákupní centrum zařadilo mezi největší nákupní a zábavní komplexy v Evropě. Mini nevýhodou je, že nákupní centrum leží asi 1,5 km východně od města. Vzhledem k tomu, co na vás čeká, se vynaložené úsilí na dopravu vyplatí. Jen v neděli ne, to má totiž většina obchodů zavřeno.

Komplex BTC je tvořen nákupním centrem, hledejte ho pod názvem Citypark. K němu patří ještě 16 menších nákupních center, přičtěte multikino Kolosej i 3D kino, trh, minigolf, vodní park s lázněmi, zábavní centrum, bowling a dvě výškové kancelářské budovy. Jedna z nich Crystal Palace je nejvyšší budovou ve Slovinsku.

Nákupní obr, kterým bezpochyby BTC je, byl postaven během tří etap od roku 2002 do roku 2010 a neustále se rozrůstá. V roce 2001 bylo otevřeno kino Kolosej s dvanácti sály s kapacitou až 600 diváků.
Ať už jdete nakupovat, nebo se chcete jen na vlastní oči přesvědčit, zda je BTC opravdu tak velké, jak se píše a říká, určitě si na to vyhraďte dostatek času, budete ho potřebovat.

Markéta Jargusová

Markéta JargusováExpert Radynacestu.cz

Když necestujete, nevíte, jaké to je. Baví mě objevovat a zkoušet všechno nepoznané.

Slovinsko

Za krásami Slovinska

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Slovinska

Zájezdy do Slovinska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 26. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nakupovani-v-lublani/Doporučujeme z Slovinska

Nejnovější z SlovinskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024