Bled: atraktivní alpské středisko a významné klimatické lázně

Lucie Piklová Lucie Piklová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 18. 5. 2018 • Přečteno 11853x

Při návštěvě Bledu si rozhodně nenechte ujít místní specialitu – výborný krémový dezert jménem blejska kremna rezina nebo kremšnita.

Vyberte si z našich zájezdů do SlovinskaZobrazit zájezdy

Město Bled je atraktivní alpské středisko a také významné klimatické lázně na severozápadě Slovinska, které budou balzámem pro vaše tělo i duši. Uzdravuje zde příjemné mikroklima, termální prameny a turistika.

Jedinečné léčivé klima

Město Bled, ležící u známého stejnojmenného jezera, je díky horám, které ho obklopují ze tří stran, chráněn před chladnými severními větry a nabízí tudíž jedinečné mikroklima, které léčí a uzdravuje.

Leží v nadmořské výšce 510 metrů a může se chlubit nejdelší koupací sezónou ze všech alpských středisek.

Podivínský lékař Arnold Rikli

Jak se z Bledu staly uznávané lázně?Jak se z Bledu staly uznávané lázně?

Perfektních klimatických podmínek si tu všiml již kolem roku 1852 švýcarský lékař a přírodní léčitel Arnold Rikli, který se zde sám vyléčil. Jeho metody léčení, které začal uplatňovat u svých pacientů, byly čistě přírodní, založené na koupání a plavání v jezeře a minerálních pramenech, dlouhých procházkách na čerstvém vzduchu a opalování.

Dokonce klientům doporučoval procházky v parku tak, jak je Pán Bůh stvořil. To se ale příliš nezamlouvalo místním lidem a považovali Rikliho za podivína. Hosté si tu s úspěchem léčili především revma, migrény či vysoký krevní tlak. Rikliho metody se v kombinaci s moderními terapiemi aplikují dodnes.

Čtení: Zájezdy do Slovinska – srovnání a doporučení

Rozvoj lázní

Rikli měl se svými léčebnými metodami úspěch, který se rychle šířil Evropou, a dal podnět k rozvoji lázeňství a cestovního ruchu v Bledu. Byly postaveny dřevěné domy ve švýcarském stylu, vyšetřovny, lázně a také řada hotelů pro ubytování hostů a pacientů.

Nejstarším je dnes pětihvězdičkový Grand Hotel Toplice, který hostil i spoustu význačných osobností, politiků, herců, umělců.

Termální prameny

Termální prameny, kterými jsou plněny bazény v hotelu Grand Hotel Toplice (23 °C) a v hotelech Park a Rikli Balance (28 °C), přispívají k léčbě onemocnění vyvolaných stresem, stavů vyčerpání či neurovegetativních poruch.

Co si nenechat ujít?

Bledský hradBledský hrad

Dominantou města je na skále se tyčící Bledský hrad, jehož návštěva stojí za to už jen kvůli dechberoucímu výhledu na město, jezero a okolní hory.

Na úpatí hradního návrší si můžete prohlédnout neogotický kostel sv. Martina, postavený roku 1904 na místě staršího gotického kostela z 15. století. Jeho interiér zdobí hezké fresky a mramorové sochy.

A co musíte ochutnat?

Blejska kremna rezinaBlejska kremna rezina

Při návštěvě Bledu si rozhodně nenechte ujít místní specialitu – výborný krémový dezert jménem blejska kremna rezina nebo kremšnita. Jeden z nejlepších můžete ochutnat v kavárně naproti hotelu Park.

Bled nabízí svým návštěvníkům výborné zázemí v podobě spousty hotelů, penzionů, ale také kaváren, restaurací či barů, které zvou k příjemnému posezení. Přijeďte si i vy vychutnat atmosféru tohoto půvabného lázeňského městečka na břehu jezera.

Lucie Piklová

Lucie PiklováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Cestujte s nadšením. I tady platí, že s úsměvem jde všechno líp!

Slovinsko

Za krásami Slovinska

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Slovinska

Zájezdy do Slovinska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 8. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/bled/Doporučujeme z Slovinska

Nejnovější z SlovinskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024