Počasí ve Slovinsku: můžete ho navštívit kdykoli a vždy budete nadšeni

Markéta Jargusová Markéta Jargusová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 23953x
TémataSlovinsko

Od jara až do zimy má Slovinsko co nabídnout.

Vyberte si z našich zájezdů do SlovinskaZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Milujete sluníčko a moře? Potom se vydejte do slovinského města Portorož. Zaujímá první místo na seznamu měst s nejdelším slunečním svitem.

Slovinsko je sice malá země, za to velmi různorodá. A velké plus je, že navštívit ho můžete v kterékoliv roční době a vždy budete nadšeni. Obecně platí, že nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou −2 °C, nejtepleji je v červenci, průměrně okolo 23 °C.

Různá místa, různé klima

Než se vydáte procestovat Slovinsko, je dobré vědět, do které části země míříte. Protože slovinské počasí nemá jen jednu tvář.

Počasí bude nejspíše odpovídat vašemu cíli. Jedete-li si užít aktivní dovolenou do hor, připravte se na počasí odpovídající alpskému klimatu. To znamená, že v létě na vás čekají příjemné teploty (žádná vedra k zalknutí) a časté letní bouřky. V zimě nejspíše potkáte nefalšovanou paní zimu – mrazivé zimy se spoustou sněhu. Severozápad země se vyznačuje horskými pásmy, proto očekávejte také vydatné deště.

Pokud vás nohy zavedou na jih Slovinska a na pobřeží, očekávejte středomořskou atmosféru – samé slunce, vysoké teploty a mírné zimy, kdy sníh je považován za raritu.

Pokud patříte mezi ty, kteří nevyznávají extrémy v počasí a jsou uvyklí českým podmínkám, ve Slovinsku se vám bude líbit. Ve zbylých částech státu panuje tzv. kontinentální podnebí. To znamená jako doma, horké léto a mrazivé zimy.

Léto

Ovšem Slovinsko je zemí, kterou můžete navštívit kdykoliv. V létě je, samozřejmě jako všude v Evropě, počasí prosluněné a nejméně se mění. Ale taky je všude nejvíce lidí. To platí jak pro pobřeží, tak pro města a horské oblasti.

Vzrušujícím a současně trochu děsivým zážitkem je zažít bouřku v hlavním městě. Jelikož je Lublaň obklopena ze tří stran horami a kopci, hromy se odráží a vytváří nezaměnitelnou zvukovou kulisu.

Známá po celém pobřeží Jadranu je tzv. burja  velmi silný nárazový vítr. Slovinci, z oblasti Krasu až po Terstský záliv, se s tímto nevyzpytatelným větrem naučili žít. V pobřežních městech jsou domy postaveny hustě vedle sebe, mají úzké uličky a střechy domů přidržují velké kameny zabraňující odtržení střechy.

Čtení: Zájezdy do Slovinska – srovnání a doporučení

Podzim

Kdo se rozhodne navštívit zemi na podzim, neprohloupí. Vzhledem k faktu, že Slovinsko patří k nejzelenějším zemím na světě, se na podzim doslova vybarví.

Jaro

Na jaro zase všichni a všechno rozkvete. Avšak právě na jaře se může se stát, že vám výlet proprší. Stejně jako na podzim. Stejně jako v našich končinách. Člověk, zvláště pak turista, si prostě nevybere.

Markéta Jargusová

Markéta JargusováExpert Radynacestu.cz

Když necestujete, nevíte, jaké to je. Baví mě objevovat a zkoušet všechno nepoznané.

Slovinsko

Za krásami Slovinska

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Slovinska

Zájezdy do Slovinska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 26. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-ve-slovinsku/Doporučujeme z Slovinska

Nejnovější z SlovinskaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2024