Severní Irsko: divoká krajina a zajímavá města

Vladimíra Svitáková Vladimíra Svitáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13511x

V Severním Irsku, součásti Ulsteru, je divoká krajina a zajímavá města.

Vyberte si z našich 7 zájezdů do IrskaZobrazit zájezdy

Pro severní část irského ostrova se všeobecně používá název „Sever“. Tvoří ho šest hrabství provincie Ulster, která jsou od Irské republiky oddělena a jsou součástí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

Bez nadsázky lze říci, že krajina tohoto území je divoká a takřka nedotčená. Zatímco ještě v nedávných 90. letech 20. století sem turisté, díky nestálé bezpečnostní situaci a neustálým nacionalistickým sporům, mířili jen zřídka, dnes je tato část ostrova velice turisticky vytíženou. Cestovatele sem všeobecně láká hlavně divoké atlantské pobřeží, které poznávají především na takových místech jakými je Giant´s Causeway (Obrův chodník) nebo Carrick-a-Rede.

Nedaleko odtud se pak krčí nenápadné městečko, které má však o to známější jméno, Bushmills. Ani zdejší věhlasná města nedělají ostudu svému jménu Belfast a Derry (Londonderry). Města, která doslova čiší irským nacionalismem.

Vladimíra Svitáková

Vladimíra SvitákováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Irsko

Dejte Irsku zelenou

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Irska

Zájezdy do Irska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. července


URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/severni-irsko-divoka-krajina/Doporučujeme z Severní Irsko

Nejnovější z Severní IrskoZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024