Je tu další důvod k návštěvě adventní Budapešti! Spanilá jízda stylově nazdobenou vánoční tramvají!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6098x

Pokud vám to čas alespoň trochu dovolí, nenechte si letos ujít výlet do předvánoční Budapešti. Udělejte radost svým dětem a všichni společně se svezte vánočně nazdobenou tramvají. To bude jízda, panečku!

Vyberte si z našich zájezdů do BudapeštiZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Svezte se tramvají č. 2, kterou National Geographic zařadil mezi Top 10 projížděk tramvají / trolejbusem. Čeká na vás krásná a současně nenákladná prohlídka dunajské promenády i města rozzářeného vánočními barvami.

Pokud vám to čas alespoň trochu dovolí, nenechte si letos ujít výlet do předvánoční Budapešti. Ptáte se proč? Nejenže maďarská metropole od nás není daleko, ale je i jednou z cenově nejdostupnějších zahraničních destinací. A je tu ještě jeden důvod… večerní projížďka vánoční tramvají, kterou milují malí i velcí!

Nebude to už dlouho trvat a na konci listopadu se do Budapešti vrátí slavnostně vyzdobené tramvaje, které probudí nostalgii starých časů. Bez nich už si snad Vánoce neumí ani nikdo představit.

Každá z tramvají se i letos slavnostně rozzáří do všech koutů Budapešti více než 35 000 modrých a bílých LED světýlek, jež dohromady váží okolo 3,5 kila. 

Vánoční šat pro tento rok ozdobí tramvaje na lince číslo 2 a číslo 19.

Linka č. 2 jezdí podél Dunaje na pešťské straně mezi Jászai Mari tér a Közvágóhíd H a nabízí poutavé pohledy na druhý břeh řeky. Využít ji můžete i pro zkrácenou prohlídku města, během své cesty totiž míjí, nebo dokonce zastavuje u řady významných památek.

Linka č. 19 brázdí pro změnu druhý, budský břeh Dunaje mezi Batthyány tér M+H a Kelenföldi Pályaudvar M.   

Své první pasažéry vánoční tramvaj přivítá vždy okolo 16. hodiny. 

Přítomnost těchto slavnostně vystrojených tramvají ve městě si oblíbili i milovníci experimentální fotografie, kteří si rádi pohrávají s neobyčejnými efekty světel. Při pohledu na jejich fotografie si až chvílemi budete říkat, zdali to jsou opravdu ty stařičké tramvaje, nebo kosmické stroje času

Na obou linkách lze využít tzv. Budapešťskou kartu i běžný lístek. Vozy nejsou příliš vytápěné, proto doporučujeme teplé oblečení a pro dospělé případně pleskačku s kapkou něčeho ostřejšího na zahřátí.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Maďarsko (Budapešť)

Pompézní Budapešť

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Budapešti

Zájezdy do Budapešti

Nejbližší volný zájezd již 23. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/spanila-jizda-stylove-nazdobenou-vanocni-tramvaji-v-budapesti/Doporučujeme z Maďarska

Nejnovější z MaďarskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024