Pijete kávu? A víte, že si tím prodlužujete život? Dejte si ji v nejhezčí kavárně světa v Budapešti

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 6. 11. 2017 • Přečteno 4837x

Přiznejme si to, kávu pijeme všichni a rádi, protože jsme si oblíbili její chuť a vůni. Dobrá zpráva je, že je to navíc zdravé. Nová rozsáhlá studie totiž potvrdila, že pití kávy prodlužuje život.

Vyberte si z našich zájezdů do BudapeštiZobrazit zájezdy

Víte, že...

Káva se dotkla také srdce nejednoho umělce. Voltaire pil denně 72 šálků kávy. Ještě více jich prý dokázal vypít Honoré de Balzac. Náruživým pijákem kávy byl i Rousseau a mnozí další. 

Užíváte si každé ráno při prvním šálku kávy účinek kofeinového nakopnutí? Podlehli jste i během oběda a dali jste si další? Rozjímáte nad večerním šálkem kávy o tom, co přinesl den? Nepanikařte! Vědci zjistili, že mírné pití kávy prodlužuje život a chrání před některými druhy nemocí. A to je pádný důvod, proč byste se měli u kávy přestat cítit provinile. À propos – už jste byli v nejkrásnější kavárně na světě?

Studii realizovali vědci z Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny v Imperial College London. Po dobu 16 let analyzovali údaje o rakovině a výživě, získané od více než půl milionu Evropanů starších 35 let z 10 různých zemí. A co zjistili?

Zaznamenali, že lidé, kteří pijí kávu, mají podstatně nižší míru úmrtnosti a menší riziko, že podlehnou některé z nejčastějších závažných nemocí. Současně s tím mají zdravější játra a lepší hodnoty glukózy (krevního cukru) v krvi, což přispívá k zlepšení celkového zdraví.  

Pozitivní přínos pro zdraví má mírná konzumace kávy, jež se rovná až třem šálkům kávy denně. Pokud si rádi pochutnáváte na dobré kávě v luxusním prostředí a příjemné atmosféře, zajímavou volbou pro vás bude jistě návštěva New York Café v Budapešti.

Nejkrásnější kavárna na světě, jak se jí právem říká, se nachází v přízemí pětihvězdičkového hotelu Boscolo, na křižovatce Erzsébet körút a Dohány utca. Podle legendy vhodil v den oficiálního otevření (23. 10. 1894) Ferenc Molnár s dalšími novináři klíče od kavárny do Dunaje, aby bylo otevřeno dnem i nocí. Zajdete na dobrou kávu, skvělou snídani nebo se budete chtít raději pokochat velkolepým neobarokním interiérem? Je to jen na vás.

Kde a kdy?

Erzsébet krt. 9-11.; Po–Ne (8–24 h).

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Maďarsko (Budapešť)

Pompézní Budapešť

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Budapešti

Zájezdy do Budapešti

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 9. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pijete-kavu-a-vite-ze-si-tim-prodluzujete-zivot-dejte-si-ji-v-nejhezci-kavarne-sveta-v-budapesti/Doporučujeme z Maďarska

Nejnovější z MaďarskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024