Známe místo jako stvořené pro pořizování bláznivých selfies – Muzeum sladkostí a selfies v Budapešti

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 12. 9. 2019 • Přečteno 2839x

Razíte heslo, že selfíčky by se mělo šetřit, nebo jimi s chutí zaplavujete sociální sítě? Ať tak či onak, návštěva Muzea sladkostí a selfies se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem.

Vyberte si z našich zájezdů do BudapeštiZobrazit zájezdy

Víte, že…

V dějinách fotografie má autoportrét velkou tradici a existují fotografové, kteří se proslavili právě díky němu. Historicky první autoportrét si pořídila velkokněžna Anastázie Nikolajevna Ruská v roce 1914, a to pomocí fotoaparátu a zrcadla. S hotovou fotografií se pak v dopise neváhala pochlubit svému snoubenci.  

Selfie ve stylu jezdce na jednorožci nebo v pestrobarevném bazénu plném cukrářského zdobení na dort? Nebojte se v Budapešti tentokrát trochu víc odvázat, fotograficky experimentovat a na autoportrét před budovou parlamentu raději rovnou zapomeňte. Zaručujeme vám, že díky fotkám z nedávno otevřeného Muzea sladkostí a selfies na dovolenou v maďarské metropoli hned tak nezapomenete.   

Když se vás někdo zeptá, jaké nejbláznivější selfie jste si kdy pořídili, co řeknete? Na vrcholku hory nebo výškové budovy? Při skoku padákem? Při jízdě na kole? A co takhle raději vsadit na „safe selfie“ (bezpečné selfie) a cvaknout se v Museum of Sweets & Selfies?

Podle zakladatelů Lilly a Balázse má muzeum jediný cíl, a sice vnést do našeho každodenního života trochu sladkosti, radosti a potěšení. Na realizaci svého snu společně pracovali déle než rok, ale nakonec se jejich vize naplnila a první muzeum svého druhu v Evropě je na světě.   

Jednu nevýhodu ovšem tohle po všech stránkách lákavé místo má. Možná v něm pořídíte spoustu úžasných fotek s vtipným a nápaditým příběhem, ale čas tu pádí jako splašený kůň (nebo spíš jednorožec?), přičemž vy si ani nevšimnete, že nad ulicemi Budapešti se už stmívá.

Fotkami na křesle z růžových plyšových plameňáků, na obří plastové jahodě, mezi visícími banány můžete provokovat, dráždit i fascinovat. Ale počkat, kam se poděly sladkosti z názvu muzea? Do místní cukrárny! I tady totiž na návštěvníky čekají zajímavé instalace, u nichž se mohou bezplatně vyfotit, a to i bez platného lístku do muzea. A když už tam budou, určitě by neměli vynechat ani dobrou kávu nebo některý z výborných zákusků.

Kde, kdy a za kolik?

43. Paulay Ede str. Budapešť

Otevřeno je denně od 10 do 20 h.

Plné vstupné na 90 minut v pracovní dny stojí 2990 forintů (cca 233 korun), o víkendu pak 3500 forintů (273 cca korun).

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Maďarsko (Budapešť)

Pompézní Budapešť

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Budapešti

Zájezdy do Budapešti

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 23. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zname-misto-jako-stvorene-pro-porizovani-blaznivych-selfies-muzeum-sladkosti-a-selfies-v-budapesti/Doporučujeme z Maďarska

Nejnovější z MaďarskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024