Mrazivá terakotová armáda: každý kus je originál

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7370x

Terakotová armáda je náhodně objevené dílo, které čítá tisíce hliněných vojáků v životní velikosti.

Hrobka s terakotovou armádou je místem, které bylo náhodou objeveno v 70. letech při vykopávání studny. Jedná se o rozsáhlou armádu hliněných vojáků v životní velikosti. Tito vojáci měli sloužit coby armáda císaře Čing Š´chuangtiho. Zajímavostí je, že každý z vojáčků je originálním kusem.

Hrobka s unikátní konstrukcí se nalézá poblíž čínského města Si-an (Xi´an) v provincii Šen-si v místě, nazvaném Lishan. K areálu hliněného vojska nejlépe odjedete autobusem 306 ze Xi´anského vlakového nádraží.

V areálu najdete tři obrovské výkopové jámy a navíc muzeum. V té nejmenší jámě uvidíte 72 vojáčků a koní, k tomu jejich úlomky.

V jámě číslo 2 je již koní kolem 1300. Kromě toho se můžete vyfotit s některými vybranými kusy, jež jsou vystaveny ve vitrínách v okolí jámy.

Tisíce hliněných vojáků

V případě, že vás předchozí dvě jámy zaujaly, zcela jistě ztratíte na pár vteřin dech, když vstoupíte do obrovské místnosti se třemi tisíci hliněnými vojáky. Opravdu působivá podívaná. Velmi poutavý je také pohled na rozdělanou práci archeologů, kterou můžete vidět na konci místnosti. V košících jsou tu úlomky jednotlivých vojáků, které dávají archeologové postupně dohromady. Celým místem se nese zvláštní mrazivá atmosféra.

Promítání historického objevu

Pokud se vám poštěstí, najdete v arálu ještě před prohlídkou jednotlivých jam promítací místnost, v níž vám promítnou poutavý dokumentární film o historii a nálezu terakotové armády. Střídavě jej promítají v čínštině a v angličtině.

Při vstupu do areálu budete skenováni bezpečnostním zařízením. Můžete také využít místního průvodce či průvodkyni.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/terakotova-armada/Doporučujeme z Číny

Nejnovější z ČínyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024