TOP 6 důvodů, proč navštívit Toronto: zářivé domy, hokej na úrovni i romantická večeře na věži

Hana Suchánková Hana Suchánková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 1. 5. 2019 • Přečteno 7041x

Toronto je městem, které si zaslouží pozornost. Zasáhnou vás evropské architektonické vlivy, všudypřítomná láska k hokeji i české stopy.

Vyberte si z našich zájezdů do TorontaZobrazit zájezdy

Kanada není země se zrovna velkou hustotou obyvatel – právě naopak, z celkového počtu 243 zemí světa se umístila (tato druhá největší země na světě) na krásném 228. místě. Velkou hlavu si s tím Kanaďané nelámou. Většina z jejích zhruba 37 milionů obyvatel žije ve městech, a Toronto je právě tím nejlidnatějším. Proč byste měli do Toronta zamířit i vy? Tady je šest dobrých důvodů. 

1. Vynalézavost nezná mezí

Mrakodrapy v TorontuMrakodrapy v Torontu

Jak město rostlo, začaly ceny pozemků závratně stoupat. Dnes je centrum plné vysokých skleněných mrakodrapů, z nichž některé jsou postaveny přímo nad domy i 100 let starými.

Napadlo vás někdy prodat vzdušný prostor nad svým domem? Ne? Tak podnikavé obyvatele Toronta ano. A určitě se jim to vyplatilo.

Asi nejpůsobivější budovou je Royal Bank Plaza. Svítí už zdaleka, protože její dvě budovy jsou kompletně potaženy vrstvičkou zlata. Okázalé, ale účel – vzbudit pozornost – to plní. 

2. Inspirace Evropou se nezapře

Casa LomaCasa Loma

Vliv evropské architektury je v Torontu dobře znát. Příkladem budiž více jak stoletá Casa Loma, která je častým cílem turistů. Uprostřed moderního města si najednou připadnete jako ve středověku.

Extravagantní milionář, velký obdivovatel elektrické energie, si zámek nechal postavit pro svou potěchu. Ale přehnal to s náklady a nakonec se musel z honosného sídla vystěhovat...

3. Co si trochu zasportovat?

Sochy nejlepších hráčů místního týmu před stadionemSochy nejlepších hráčů místního týmu před stadionem

Když se při hovoru v Kanadě zmíníte, že jste z České republiky, váš protějšek odvětí: „A jak se má Jágr?“

V Kanadě je hokej sport číslo jedna, zápasy místního týmu Toronto Maple Leafs si žádný fanoušek nenechá ujít. Ještě v loňském roce (2018) za ně hrál i Tomáš Plekanec.

Hokejoví nadšenci by rozhodně neměli vynechat návštěvu v Hockey Hall of Fame a potěšit přátele doma klubovou čepicí nebo hrníčkem. Je z čeho vybírat.

4. Kulinářský zážitek

PoutinePoutine

Maso, ryby, zelenina a hranolky, to jsou základní kameny kanadské stravy. Nezapomeňte ochutnat poutine, který do Kanady přivezli Francouzi – hovězí maso se šťávou z vývaru, se sýrem, to vše přelité přes vydatnou porci hranolek. 

Že byste si k tomu dali raději rýži? V kanadských restauracích ji nehledejte, to musíte do čínské čtvrti.

A když zatoužíte po pravých italských těstovinách, vydejte se do části Malá Itálie. Chuť na něco luxusního pak zaženete při večeři na CN Tower – nepřehlédnutelném symbolu města.

5. Čecha najdeš všude

Muzeum Tomáše Bati v TorontuMuzeum Tomáše Bati v Torontu

A právě Toronto je v tomto případě přímo ukázkové. Tři slavní rodáci – Tomáš Baťa, Josef Škvorecký a jeho manželka Zdena Salivarová dělali naší zemi vždy čest.

Pracovitost, tah na branku a schopnost přizpůsobit se místním zvyklostem stojí za ocenění. Nakladatelství ’68 Publishers už sice neexistuje, ale Shoe Museum Tomáše Bati budete jistě procházet s pocitem hrdosti.

6. Na závěr den nákupů

Eaton CenterEaton Center

Co by to bylo za výlet, kdyby si člověk nepřivezl nějaký ten suvenýr a dárky rodině? I v tomto směru je v Torontu veliký výběr.

Pokud máte raději malé obchůdky s neotřelým zbožím, vydejte se do etnických čtvrtí – čínské, indické, italské.

Kdo ocení nákupy pod jednou střechou, měl by zamířit do Eaton Center. Víte, že jeho zakladatel Timothy Eaton jako první na světě začal s objednávkami podle katalogu? Tak teď jen připravit bankovní kartu a s chutí do toho.

Hana Suchánková

Hana SuchánkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Kanada (Toronto)

Moderní tvář Kanady

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Toronta

Zájezdy do Toronta

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-6-duvodu-proc-navstivit-toronto/Doporučujeme z Kanady

Nejnovější z KanadyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024