CN Tower: Toronto z ptačí perspektivy

Hana  Suchánková Hana Suchánková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 7. 5. 2018 • Přečteno 360x

Lístek na CN Tower si kupujete na určitý den, ne však hodinu.

Symbol Toronta? Samozřejmě CN Tower! Kdo to jen mohl začátkem 60. let tušit! Původně mělo jít o technickou stavbu – větší a silnější vysílací anténa, než byla doposud. Tou dobou se totiž začaly stavět mrakodrapy, kterými je Toronto proslulé, a původní vysílač už nebyl sto zajistit dobrý signál.

Chytrá horákyně si přijde na své

Nahoře se nachází restauraceNahoře se nachází restaurace

Dnes se na výjezd na vyhlídku stojí i několikahodinové fronty – lístek si kupujete na určitý den, ne však hodinu. Jak tedy na to, aby člověk neprostál drahocenný čas ve frontě? Spojit příjemné s užitečným!

Nad vyhlídkovou plošinou pro veřejnost se totiž nachází restaurace, a pokud si rezervujete oběd nebo večeři na určitou hodinu, míjíte radostně frontu čekajících a bez mrknutí oka vstoupíte do speciálního výtahu, který vás vyveze do již zmíněné restaurace.

Aby nebylo atrakcí dost a hosté se nepletli číšníkům pod nohy při obíhání ve snaze obdivovat město ze všech stran, restaurace se otáčí – otočit se o 360 stupňů jí trvá 72 minut. Jestliže si předkrm vychutnáte při pohledu na jezero, hlavní chod už bude doprovázet výhled na torontské mrakodrapy a proslulou radnici.

Pokud jste někdy navštívili Fernsehturm ve Vídni, dovedete si představit ten pocit. Jen jste ještě podstatně výše – restaurace je ve výšce 351 m. A žádný strach, že půjdete domů s hladem, jak to někdy u luxusnějších restaurací bývá – i pánové mají po 3chodovém menu v bříšku jako v pokojíčku.

Jsme zkušení profesionálové. Nic nás při zájezdu nevyvede z míry a to ani v případě mimořádných událostí.

Pro dobrodruhy

Skleněná vyhlídkaSkleněná vyhlídka

A co tak trocha adrenalinu? Po dobrém jídle můžete sejít o poschodí níže na plošinu pro veřejnost, kde je v dnešní době tak populární atrakce – glass floor. Část podlahy je prosklená, takže vás vaše drahá polovička nebo přátelé mohou vyfotit, jak neohroženě stojíte nad propastí.

Kdybyste ani toto nepokládali za dostačující, máte ještě jednu šanci: přidat se k nadšencům, kteří zaplatí nemalou sumu za procházku po rampě věže zvenku. To už je pro silné povahy, musíte splnit určité požadavky, ale automatickou součástí vstupenky je i upomínkové video.

Existuje dokonce i varianta pro vozíčkáře ve speciálně upravené židli! Tak hurá na internetové stránky, mrkněte, co to vše obnáší, ať – jak praví klasik – víte, do čeho lezete!

Hana  Suchánková

Hana SuchánkováPrůvodce Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Řím po italsku + ORVIETO
27. 9. – 1. 10. 2018

Vyberte si z mých 8 zájezdůURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/cn-tower/Zážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!