V 18. stol. Palácio Chiado v Lisabonu vyhledávali bohémové a umělci. Teď sem míří labužníci všeho druhu!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 14. 2. 2019 • Přečteno 2163x

Jestli máte rádi (kulinářské) umění, rychle sem! Restaurace v centru Lisabonu vás dostane. Zn.: dobré jídlo a insta friendly interiér v ceně!

Vyberte si z našich 9 zájezdů do LisabonuZobrazit zájezdy

Víte, že…

Palácio Chiado je současný název pro historický Palazzo Quintela, jeden z nejelegantnějších obytných domů v portugalském hlavním městě. V roce 2014 převzala palác do své péče skupina tří podnikatelů, jež tomuto historickému místu opět věnovala zaslouženou pozornost. Přestavby s respektem k formě historického paláce se ujal architekt Frederico Valsassina.   

Přiznáváme. Trpíme slabostí pro těsné propojení umění, historie a dobrého jídla. Proto vás čas od času provádíme po unikátních historických stavbách, v nichž lze chvilku jen tak pobývat, číst, nečinně rozjímat a pít kávu. Tentokrát vás zveme na návštěvu okouzlujícího paláce z 18. století v srdci Lisabonu, z něhož se stal útulný ráj labužníků a požitkářů. Počítejte ovšem s tím, že i ve všední den je tu nával.  

Palácio Chiado byl od prvního dne důležitým místem setkávání aristokratů, bohémů, bonvivánů a význačných osob z oné éry. Jejich rušný život tu provázely nákladné hostiny, často spojené s hudbou a tancem. Avšak rozpaky, zda se vydat za kulturou, nebo raději na dobrou kávu, v Lisabonu nehrozí ani dnes.    

Po namáhavé rekonstrukci totiž v paláci vznikl charismatický prostor plný jasného světla a vůně dobrého jídla a pití, lehce okořeněné bohatou historií sahající až do roku 1781, kdy byla stavba paláce dokončena.

V exkluzivních prostorách zrestaurovaného paláce si vaše chuťové pohárky nárokuje rovnou šest různých restaurací. V baru Barra, pojmenovaném podle pobřežního města s nejvyšším majákem na Pyrenejském poloostrově, servírují v neformální atmosféře malé lehké pokrmy. Azimuth se specializuje na pokrmy z čerstvých ryb a mořských plodů a Farrobodó servíruje tapas a finger food (jednohubky).

Na jídla, jež plní požadavky na zdravou stravu a zároveň vám budou chutnat, se specializuje restaurace Seed. Naopak hosté, kteří bez masa nevydrží ani den, jsou zváni do „domu masa“ Cutelo. Sladkou tečkou na závěr může být třeba zákusek v Confeitaria de Palácio. A lahodné portugalské víno pozvolna upíjejte v baru The Dawn. Abychom to shrnuli, Palácio Chiado si vás jednoduše získá a budete se sem rádi vracet při každé návštěvě Lisabonu.  

Kde?

R. do Alecrim 70, Lisabon 

Kdy?

Po–Čt + Ne 12–24 h, Pá–So 12–2 h

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Portugalsko (Lisabon)

Jak chutná Lisabon

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Lisabonu

Zájezdy do Lisabonu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 12. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/v-18.-stol.-palacio-chiado-v-lisabonu-vyhledavali-bohemove-a-umelci.-ted-sem-miri-labuznici-umeni/Doporučujeme z Portugalska

Nejnovější z PortugalskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024