Výlety do okolí Interlaken: hory, jezera, vesnice a nádherná příroda

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 7611x

Zvolte jednu z nejtypičtějších aktivit kolem Interlakenu, pěší výlety.

Vyberte si z našich zájezdů do ŠvýcarskaZobrazit zájezdy

V tomto regionu se opravdu snad nedá dělat nic jiného, než jezdit na výlety a kochat se scenériemi, které budete míjet. Je to ten nejlepší zážitek, který si můžete ze Švýcarska odvézt. Nabízí se krátké výlety na vyhlídková místa, pěší výlety po malebných údolích či výpravy po alpských sedlech. Stačí si jen umět vybrat z tolika možností. 

Hory, sedla, náhorní plošiny - potěšení nejen pro zdatné turisty

Díky síti komunikací protínajících vysoké Alpy si lze snadno naplánovat celodenní okruh po nejvyšších silnicích Evropy. Každý z těchto průsmyků nabízí úchvatné pohledy do krajiny a na svém vrcholu má obvykle restauraci a ubytovací zařízení, takže není problém si výlet trochu prodloužit. Pokud nechcete jezdit vlastním vozem, je ideální využít poštovní autobusy („postbusy“).

V rámci svých specializovaných výletů totiž projedou většinu průsmyků za jeden den. Například trasa Four Passes překonává sedla Grimsel, Nufenen, Gotthard a Susten. Alternativou je Ticino Route Express jezdící z Andermattu přes průsmyky Gotthard a Nufenen do Oberwaldu, případně Romantic Route Express na trase AndermattFurkaGrimsel a z Meiringenu pak míří přes Grosse Scheidegg Pass do Grindelwaldu.

Pokud jste ubytovaní v Interlakenu, jakožto ostatně většina turistů, určitě nevynechejte nejlepší krátký výlet na náhorní plošinu Schynige Platte. Jde o jednu z nejkrásnějších horských cest v celé zemi v nadmořské výšce 2 000 metrů. Výhledy na celé Alpy budiž zde samozřejmostí. Můžete vyjet zubačkou z nedaleké vesnice Wilderswil.

Po padesáti minutách jízdy vás čeká věhlasný výhled na tři vrcholy Eiger (Obr), Mönch (Mnich) a Jungfrau (Panna), dominantní čtyřtisícovky zdejší oblasti Jungfrau. Od horního nádraží se do všech stran rozbíhají značené turistické trasy. Pro ty pohodlnější bude nejlepší volbou dvouhodinový okruh po hřebeni nad stanicí, tzv. Panoramaweg.

Jak už název napovídá, po cestě narazíte na panoramatickou vyhlídku na jezero Thun, Interlaken a jezero Brienz. Zpáteční úsek pokračuje přes louky až k botanické zahradě, kde z místní květeny nejvíce zaujme zaručeně pravá protěž alpská.

I v údolích je na co koukat

A z vrcholů hurá do údolí. Je na co se těšit. Údolí Lauterbrunnen je jednoduše krásné. I otřelí horolezci je nazývají bez výjimky nejkrásnějším údolím v Evropě. Navíc je údolí Lauterbrunnen nejhlubším ledovcovým údolím ve tvaru písmene U na světě. Jeho strmá úbočí sahající až do výšky 1 000 metrů smáčí 72 vodopádů.

Na svazích údolí leží dvě švýcarská střediska, kam je přístup autem zakázán, Mürren (přestupní bod k vrcholu Schilthorn) a Wengen (zastávka trati na Jungfraujoch), kde se koná Světový pohár ve sjezdu a slalomu. Obě městečka jsou vyhledávanými, jak k pěší turistice, tak k lyžování. Mürren má tradici zimních sportů, prý zde probíhaly jedny z prvních lyžařských závodů ve Švýcarsku.

Dokonce Angličan jménem Arnold Lunn tvrdí, že zde roku 1922 objevil slalom. Jisté ale je, že se zde každoročně v únoru koná amatérský závod „Inferno“ ve sjezdovém lyžování, jenž se pořádá již od roku 1928.

Jmenovkyně údolí vesnice Lauterbrunnen leží v kotlině a je křižovatkou mnoha cest na přilehlé vrcholy. Je také dobrým výchozím bodem na místní vodopády. Například vodopády Trümmelbach jsou vzdáleny jen půl hodiny pěšky. Během okamžiku tak můžete spatřit tisíce let hloubené kanály a žlaby, jež voda vytvořila. Po můstku se dostanete až nad vřící kotel, kde si zblízka prohlédnete, jak vypadá 20 000 litrů padající vody za sekundu.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Švýcarska

Zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vylety-do-okoli-interlaken/Doporučujeme z Švýcarska

Nejnovější z ŠvýcarskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024