Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Koronavirus - zájezdy, přesuny, storno

Pokud přemýšlíte o rezervaci zájezdu u nás, víme, že vás napadají nejrůznější otázky. Možná máte i nějaké obavy, jestli je tento zájezd vhodný právě pro vás. A to je důvod, proč jsme připravili sérii těchto článků. Chceme, abyste byli informovaní. Také chceme, abyste byli před zájezdem i na zájezdu v pohodě. Po jejich přečtení budete určitě lépe rozumět našim zájezdům a budete znát odpovědi na to, co vás napadá v souvislosti s cestováním s námi.


Ostatní

Koronavirus

Koronavirus - zájezdy, přesuny, storno

Mám u vás koupený zájezd. Je možné přesunout rezervaci na pozdější termín? 

V případě, že byste svou účast na zájezdu zrušili, týkala by se vás povinnost zaplatit storno dle našich VOP. Záleží však na individuální dohodě a možnostech CK. Pokud je v našich silách nabídnout vám jiný termín, pak to učiníme. Nejsme ale povinní takovému požadavku vyhovět.

Uvažuji o koupi dovolené, ale mám obavy, co přijde. Mohu si koupi později rozmyslet? 

Rozhodli jsme se vyjít klientům maximálně vstříc. Možnost storna zájezdu se řídí aktuálními VOP

Pokud se nyní vydávám na cesty, co mohu udělat pro svou bezpečnost? 

Doporučujeme se před cestou zaregistrovat v databázi cestovatelů DROZD na stránkách Ministerstva zahraničních věcí. Dodržovat základní hygienická pravidla, vyhýbat se lidem, kteří zjevně trpí respiračním onemocněním, používat dezinfekci, při kýchání a kašlání řádně užívat, nejlépe jednorázové, kapesníky, zakrývat si ústa paží/rukávem, nikoliv rukou (kapénky se pak mohou přenést dál) a nezdržovat se tam, kde je vyšší koncentrace lidí. Všechna aktuální doporučení najdete na stránkách MZV.

Mohu se koronavirem nakazit v letadle? 

Celkové riziko nákazy od nemocné osoby na palubě letadla je podobné jako v dalších podobných podmínkách, kdy se jedná o uzavřené prostory s velkým počtem lidí na jednom místě. Studie však prokázaly, že riziko nákazy na palubě je o něco nižší, než v identickém prostředí na zemi. Letadla jsou totiž vybavena účinnými HEPA filtry a díky cirkulaci vzduchu na palubě, tyto filtry zachytí až 99,7% mikrobů.

Letadla jsou navíc po každém letu povrchově očištěna. Důkladně dezinfikována jsou pak každou noc. Přesto všechno doporučuje dbát na zvýšenou hygienu, vybavit se dezinfekčním gelem i na palubu a netřít si během letu oči, ústa a nos. 

Mohu se proti koronaviru pojistit? 

Cestovní pojištění, které pro vás zajišťujeme, kryje výlohy na léčbu nemocí a úrazů včetně nemoci COVID-19. 

Vrátíte mi všechny peníze, pokud zájezd zruším z důvodu obav z koronaviru? 

Obavy z nákazy koronavirem nejsou zákonným důvodem pro vrácení platby. Storno podmínky jsou popsány v otázce níže, a především ve Všeobecných obchodních podmínkách

Jaké jsou storno podmínky při zrušení zájezdu?

V případě odstoupení od smlouvy bez zákonných důvodů je zákazník povinen uhradit storno poplatek. Ten činí při odstoupení více než 30 dní před zájezdem 75 % z ceny zájezdu. Při odstoupení méně než 31 dní předem je to 100 %. 

a) při odstoupení 120 dní a více před zahájením zájezdu: 25 % z ceny zájezdu
b) při odstoupení 31 dní až 119 dní před zahájením zájezdu: 50 % z ceny zájezdu
c) při odstoupení 30 dní a méně před zahájením zájezdu: 100 % z ceny zájezdu

Napište nám. Ozveme se.

Katalog 2023