Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do Holandska – srovnání a doporučení

Autor: Renata Němcová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 19. 10. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Renata Němcová
e-mail: nemcova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 775 750 463


Holandsko je jednou z našich stálic. A protože to nemáme do Holandska až tak daleko, můžeme vám krom letecké dopravy nabídnout i autobusovou variantu zájezdu. A co vás s námi čeká? 

 

Letecky do Holandska

Do Nizozemska se s námi můžete vypravit letecky či autobusem. Zájezdy pořádáme od dubna do září. V nabídce najdete brzké jarní aprílové termíny, ale také podzimní, v období babího léta. Převážnou část nabídky tvoří zájezdy do Amsterdamu, který je i v létě vhodným místem pro poznávací zájezdy, protože zde nepanují tak vysoké teploty jako v jiných evropských metropolích. 

Amsterdam a výlety do okolí

Základem každého zájezdu je návštěva hlavního města Amsterdam a jeho známých i trochu utajených míst. Kromě procházek kolem kanálů a posezení ve vyhlášených coffeeshopech je toto město ideální k návštěvám muzeí, jimž v programu věnujeme dostatečný časový prostor. Terén města je rovinatý, historické centrum není rozsáhlé a velkou část prohlídky absolvujeme na lodích. 

Během dne je dostatek času na šálek kávy nebo ochutnávku specialit z místního trhu. Zájezdy nejsou náročné na chůzi, a proto jsou vhodné pro cestovatele všech věkových kategorií. Kromě Amsterdamu nás vždy čeká výlet mimo město – tyto výlety jsou pohodové, probíhají v poklidném tempu.

To nejlepší z Amsterdamu + GIETHOORN + NÁRODNÍ PARK 

Spektrum zájezdů do Amsterdamu s výlety po okolí jsme rozšířili o výlet do malých holandských Benátek, městečka Giethoorn a do národního parku Hoge Veluwe, abychom vám představili Nizozemsko a jeho přírodní bohatství. Zájemci se budou moci na kole projet rovinatou krajinou parku nebo se vydat na klidnou procházku. Ostatní pak mohou zavítat do významné umělecké galerie, která tu sídlí.

To nejlepší z Amsterdamu + FARMÁŘSKÝ HAARLEM + HOLANDSKÉ PLÁŽE NA KOLE 

Jedinečný a zážitky nabitý zájezd do Amsterdamu a Haarlemu. Využitím leteckého spojení z Prahy či Vídně vznikl pohodový zájezd, na kterém si užijeme nevšední dobrodružství. Zkušená průvodkyně nás vezme na plavbu loďkou vodními kanály, odkud nám ukáže krásy Amsterdamu, jak jej neznáme. Čeká nás procházka centrem města a poznávání života Nizozemců.

Ve vyhlášeném bistru rodiny Leo van Rijn v Haarlemu, známém pro své rybí speciality, nevynecháme výbornou večeři a těšit se můžeme také na tradiční sýrové trhy v Alkmaaru a velké farmářské trhy v Haarlemu. Krom vybraných muzeí můžeme na tomto zájezdu navštívit také skanzen Zaanse Schans, kde se dozvíme zajímavosti o zdejších mlýnech. Jako místní si pak užijeme jízdu na kole po holandských plážích. V pohodovém tempu si vychutnáme vyhlídky na moře a také kávu či víno v některé z místních hospůdek.

To nejlepší z Amsterdamu + ROTTERDAM

Pokud byste si rádi rozšířili obzory v oblasti moderní architektury, pak je správná volba vyrazit do Amsterdamu a Rotterdamu. V oblasti historické architektury nemá Amsterdam konkurenci a protipólem se mu stal právě Rotterdam se svými mrakodrapy, moderními mosty a rušným obchodním přístavem, který má světový význam. Můžete se podívat do okolí z věže Euromast anebo případně místo návštěvy Rotterdamu strávit jeden den v Amsterdamu navíc. Výlet do Rotterdamu totiž není povinný, ale je u tohoto typu zájezdu nabízen fakultativně.

Zájezd je nově nabízen také letecky z Krakova se svozem pro naše ostravské klienty.

Holandsko = květiny i sýr

Suverénně nejoblíbenějšími programy zájezdů do Amsterdamu jsou zájezdy s tematikou květin a návštěvou květinového parku Keukenhof. Směle jim pak konkuruje druhý symbol Holandska, kterým jsou sýry. 

To nejlepší z Amsterdamu + KEUKENHOF a To nejlepší z Amsterdamu + KVĚTINOVÉ KORZO 

Zájezdy pořádáme v jarních měsících (konec března až začátek května), kdy je park Keukenhof otevřen veřejnosti a kdy se koná jeden z nejslavnějších květinových průvodů v Evropě. Klasický zájezd s návštěvou Amsterdamu je v tomto případě prodloužen o jednodenní výlet na květinové korzo spojený s návštěvou parku. Program je koncipován tak, aby měl pohodový ráz. Zájezdy za tulipány jsou obecně oblíbené u cestovatelů každého věku včetně dětí.

To nejlepší z Amsterdamu + SÝROVÉ TRHY V ALKMAARU

Zájezd jako dělaný pro milovníky dobrých sýrů, piva a tradic. Kromě poznání Amsterdamu a jeho utajených koutů se pobavíte při návštěvě akčních sýrových trhů v městečku Alkmaar a žízeň uhasíte u holandského piva. 

Amsterdam pro rodiče a děti + SVĚT MINIATUR + HRAVÉ MUZEUM NEMO

Tento zájezd pořádaný v období letních prázdnin vám umožní zažít Nizozemí s rodinou a podívat se na svět očima dětského cestovatele. Nepřijdete o tradiční lákadla Amsterdamu ani skanzen Zaanse Schans, ale budete mít i možnost zhoupnout se na houpačce, prozkoumat svět vědy a techniky v muzeu NEMO nebo si beztrestně smlsnout na palačinkách a kopcích čokolády. Osvěžit v moři u Haagu se lze při výletu do světa miniatur Madurodam. A kde jinde se svézt s dětmi na stylových kolech než právě v hlavním městě cyklistiky?

Autobusové zájezdy do Holandska

Kromě letecké přepravy se pro cestování do Holandska nabízí také varianta cesty autobusem. Prahu a Amsterdam dělí pouze noční přejezd, který relativně rychle uteče a z pohledu ekologického zatížení je smysluplnější než krátký let.

Během níže uvedených zájezdů prozkoumáte malebné Nizozemsko a ochutnáte místní výborné sýry, rybí specialitu herinek nebo zdejší, pro nás trochu sladší, pivo. Nahlédnete pod pokličku dnešního spokojeného života místních a zároveň poznáte, jak se kdysi v Holandsku žilo, například návštěvou skanzenu Zaanse Schans či rybářských vesniček. Novodobější Holandsko vám přiblíží moderní Rotterdam. 

Holandsko je známé svou tradicí v pěstování květin, a tak i naše autobusové zájezdy plánujeme zejména na dobu hlavních květinových událostí v zemi, kterými jsou květinová korza konaná nejen na jaře, ale i na podzim. Termíny těchto průvodů jsou pohyblivé, proto každý rok vychází na jiné datum. 

Zájezdy do Holandska vedeme v pohodovém tempu stejně jako místní vedou svůj každodenní život. Jsou vhodné pro všechny věkové skupiny včetně dětí. 

To nejlepší z Holandska + KVĚTINOVÉ KORZO

Zájezd je pomyslným uvítáním jara. Top událostí je právě květinový průvod kolem „tulipánové zahrady“ Keukenhof, který se koná vybranou sobotu v období od konce března do druhé půlky dubna. Korza jsou úžasnou podívanou a přehlídkou alegorických vozů, není proto divu, že muži na tomto zájezdu dělají svým manželkám doprovod dobrovolně. Neopomeneme vám představit hlavní město Amsterdam. Budete příjemně překvapeni, jak velkoměsto může do květinově koncipovaného zájezdu krásně zapadat. 

To nejlepší z Holandska

Obdobný zájezd pořádáme s menším časovým odstupem od programu s květinovým korzem, většinou začátkem května. Program zájezdu, který je popsán výše, je navíc obohacen o prohlídku přímořského lázeňského města Scheveningen a o návštěvu miniaturního Nizozemska v rozsáhlém areálu parku Madurodam v Den Haagu. Uvidíte tedy z Holandska ještě o kapku více, ovšem za stejný časový úsek. 

To nejlepší z Holandska + PODZIMNÍ KORZO + NEJVĚTŠÍ NÁRODNÍ PARK

Nenechte se mýlit, že by rozkvetlým obdobím bylo pouze jaro. Holandsko není totiž zemí pouze jarních tulipánů, ale také nádherného podzimu a oblíbených jiřinek. Novinka mezi autobusovými zájezdy vás zavede na květinový průvod ve městě Vincenta van Gogha – Zundertu, a nově je zařazena i návštěva městečka Giethoorn, kterému se přezdívá holandské Benátky, a národního parku Hoge Veluwe.

Zájemci se budou moci parkem projet na kole rovinatou krajinou vřesovišť a lesů nebo se vydat na klidnou procházku a zahlédnout jeleny či lišky. Ostatní pak mohou zavítat do významné umělecké galerie, která tu sídlí. Během zájezdu kouknete na přírodní krásy a zákoutí Holandska, ochutnáte sýry a rybí speciality a navštívíte jak Amsterdam, tak i Rotterdam.

Adventní zájezdy do Amsterdamu 

Adventní Amsterdam + ZAANSE SCHANS + HAAG

I v zimě má návštěva Holandska své osobité kouzlo. Sněhová kalamita nás tu nejspíš nečeká, a proto jsme zařadili do nabídky také neotřelý adventní zájezd do Amsterdamu, Zaanse Schans a Haagu. Čeká nás nezapomenutelná amsterdamská vánoční atmosféra. Užijeme si plavbu nasvícenými grachty, z nichž vypadají nazdobené amsterodamské domečky, odrážející se na vodní hladině, jako vánoční perníčky.

Celé město je plné svátečně nastrojenými stromky a pouze těchto pár měsíců v roce zde najdete i velké kluziště. Na oblíbeném trhu v Haagu jistě oceníte neotřelé dárečky a stánky s dobrotami. O holandských vánočních tradicích se dozvíme spoustu informací ve skanzenu ve městě Zaanse Schans, kam se společně také vypravíme. Zájezd probíhá v opravdu svátečním duchu, na své si přijdou všichni milovníci Vánoc.

Zobrazit všechny zájezdy do HolandskaRenata Němcová

Renata NěmcováSpecialista Radynacestu.cz

Na cestách se neřeší… Je to čas jen pro vás.Amsterdam - město kanálů a starých bicyklů
Vysoké úzké štítové domy lemující všudypřítomné městské kanály
Tržiště s tulipány a jinými květinami na každém kroku
Chutné bochánky sýrů různého stáří a příchutí
Tajemstvím opředené a střežené diamanty
Umění nejen ve věhlasných muzeích, ale i na pouličních trzích
Typická holandská pochoutka – herinka
Užijte si jízdu na kole jako místní
Dřeváky je libo také jako domácí obuv?
Dechberoucí květinová zahrada Keukenhof
Lány tulipánů v Keukenhofu
Květinové korzo jako průvod alegorických vozů
Větrné mlýny jako parádní zátiší pro Vaše fotky
Kouzelné tradiční holandské domy
Doprava v Giethoornu s nádechem romantiky – na lodích…
Holandské národní parky nabízejí překrásné přírodní scenérie
Písečné pláže Scheveningenu se zábavním molem
Holandský bar na pláži je obdobou třeba těch kubánských
Zimní Amsterdam
Katalog 2023