Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do Holandska – srovnání a doporučení

Autor: Renata Němcová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 19. 10. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Renata Němcová
e-mail: nemcova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 775 750 463


Holandsko je jednou z našich stálic. A protože to nemáme do Holandska až tak daleko, můžeme vám krom letecké dopravy nabídnout i autobusovou variantu zájezdu. A co vás s námi čeká? 

Letecky do Holandska

Převážnou část nabídky zájezdů do Nizozemska tvoří 4 a 5denní letecké zájezdy do Amsterdamu a Rotterdamu, které pořádáme v brzkých jarních termínech, počínaje „aprílem“, až do „baboletních“ termínů v září. Teplotně je i v létě Amsterdam vhodným místem pro poznávací zájezdy.

Kostrou všech programů je prohlídka širšího centra Amsterdamu, při které si s průvodcem během dvou dnů projdete krom nejznámějších míst také místa méně otřelá. Amsterdam je kromě procházek kolem kanálů a posezení ve vyhlášených cofeeshopech ideální k návštěvám muzeí. V programech vyčleňujeme velký časový prostor právě pro návštěvu kulturních svatostánků. 

Programy všech zájezdů do Amsterdamu jsou tedy obdobné, ovšem vždy obohacené o výlet mimo město. Ačkoliv během zájezdů zavítáte na mnohá místa a jejich výčet je dlouhý, označujeme je za pohodová. Terén města je rovinatý, historické centrum není rozsáhlé a kus prohlídky absolvujete na lodích.

Během dne si vždy stihnete dát šálek kávy nebo místní speciality z trhu. Nenachodí se tedy mnoho kilometrů, proto jsou zájezdy zaměřené na tradiční atributy země vhodné pro cestovatele každého věku. 

Základní zájezd + novinka 2021

To nejlepší z Amsterdamu + ZAANSE SCHANS

Je základní čtyřdenní zájezd a stálice v naší nabídce. Kromě Amsterdamu v nedalekém skanzenu Zaanse Schans nahlédnete do lidové minulosti. Uvítají vás pohádkové budovy, větrné mlýny a typické vesnické domy, ve kterých vám dnes představí výrobu dřeváků, sýrů, pečiva či keramické modrobílé umění fajáns. Přestože si produkty můžete zakoupit na živé amsterdamské tržnici Albert Cuypmarkt nebo jako suvenýry v krámcích Amsterdamu, v Zaanse Schans uvidíte duši a příběh typických produktů. Zájezd je vhodný také pro děti, které ocení interaktivní pobyt ve skanzenu.

To nejlepší z Amsterdamu + GIETHOORN + NÁRODNÍ PARK

Druhý zájezd se čtyřdenním programem a velkou letošní novinkou. Spektrum zájezdů do Amsterdamu s výlety po okolí jsme rozšířili o výlet do malých holandských Benátek, městečka Giethoorn, a do národního parku Hoge Veluwe, abychom vám představili Nizozemsko z pohledu bohatství jeho přírody. Zájemci se budou moci parkem projet na kole rovinatou krajinou nebo se vydat na klidnou procházku. Ostatní pak zavítat do významné umělecké galerie, která tu sídlí.

Holandsko = květiny i sýr

Asi nejoblíbenějšími programy zájezdů do Amsterdamu jsou pětidenní zájezdy s tematikou květin a návštěvou květinového parku Keukenhof. Směle jim pak konkuruje druhý symbol Holandska, kterým jsou sýry. 

To nejlepší z Amsterdamu + KEUKENHOF a To nejlepší z Amsterdamu + KVĚTINOVÉ KORZO

Zájezdy pořádáme v jarních měsících (konec března až začátek května), kdy je park Keukenhof otevřen veřejnosti a kdy se koná jeden z nejslavnějších květinových průvodů v Evropě. Květinové korzo prochází kolem zmiňovaného parku, a tak je vše pěkně skloubeno do jednodenního výletu. Zájezdy, aby si ponechaly pohodový ráz, jsou prodlouženy právě o jeden den, který je věnovaný návštěvě parku. Zájezdy za tulipány jsou oblíbeny u cestovatelů každého věku včetně dětí. 

To nejlepší z Amsterdamu + SÝROVÉ TRHY V ALKMAARU

Tento zájezd je jako dělaný pro milovníky dobrých sýrů, piva a tradic. Během tohoto pětidenního zájezdu se pobavíte při akčních sýrových trzích v městečku Alkmaar a žízeň uhasíte u holandského piva. 

Chcete poznat Rotterdam?

Pokud byste se rádi podívali také do Rotterdamu, můžeme vám doporučit hned dva druhy zájezdů.

To nejlepší z Amsterdamu + ROTTERDAM

Na zájezdu do Amsterdamu s jednodenním výletem do Rotterdamu si rozšíříte obzory spíše v moderní architektuře Holandska. Rotterdam totiž nemohl historickou architekturou Amsterdamu konkurovat, a tak se stal městem mrakodrapů, moderních mostů a věží, navíc je významným obchodním přístavem.

Vyjet můžete i na věž Euromast a rozhlédnout se do okolí. Výlet do Rotterdamu je pořádán fakultativně, tedy za příplatek. Místo něj můžete trávit den navíc v Amsterdamu. 

To nejlepší z Rotterdamu + SKANZEN KINDERDIJK

Tento zájezd zvolte, pokud byste rádi strávili 4 dny pouze v Rotterdamu a okolí. Program je však nabitější a náročnější. Navíc prohlídku Rotterdamu jsme pojali moderněji a aktivněji. Část prohlídky totiž absolvujete na kole. Cykloprohlídka je však nenáročná a zahrnuje typické holandské občerstvení.

V nedalekém skanzenu Kinderdijk se pak projedete na lodi po kanálech, ve světě miniatur v Madurodamu nahlédnete na Nizozemsko ve zmenšeném měřítku a také zavítáte na pláže Scheveningen. A ačkoliv nestrávíte oproti jiným programům čas v Amsterdamu, tento zájezd vám představí zemi přehledně a se všemi jejími chutěmi.

Autobusové zájezdy do Holandska

Říkáte si, proč do Holandska jet autobusem, proč neletět, když je to tak daleko? Vidíme to jinak. Prahu a Amsterdam dělí pouze noční přejezd, cesta autobusem tak není vůbec dlouhá a z pohledu ekologického zatížení je smysluplnější než krátký let. 

Během 5 či 6denních zájezdů prozkoumáte malebné Nizozemsko a ochutnáte místní výborné sýry, rybí specialitu herinky nebo jejich, pro nás trochu sladší, pivo. Nahlédnete pod pokličku dnešního spokojeného života místních a zároveň poznáte, jak se kdysi v Holandsku žilo, například návštěvou skanzenu Zaanse Schans či rybářských vesniček. Novodobější Holandsko vám přiblíží moderní Rotterdam. 

Holandsko je známé svou tradicí v pěstování květin, a tak i naše autobusové zájezdy plánujeme zejména na dobu hlavních květinových událostí v zemi, kterými jsou květinová korza konaná nejen na jaře, ale i na podzim. Termíny těchto průvodů jsou pohyblivé, proto každý rok vychází na jiné datum. 

Zájezdy do Holandska vedeme v pohodovém tempu stejně jako místní vedou svůj každodenní život. Dle vašich ohlasů jsou vhodné pro všechny věkové skupiny včetně dětí. 

To nejlepší z Holandska + KVĚTINOVÉ KORZO

Pětidenní zájezd  je pomyslným uvítáním jara. Top událostí je právě květinový průvod kolem „tulipánové zahrady“ Keukenhof, který se koná vybranou sobotu v období od konce března do druhé půlky dubna. Korza jsou úžasnou podívanou a přehlídkou alegorických vozů, není proto divu, že muži na tomto zájezdu dělají svým manželkám doprovod dobrovolně. Neopomineme vám představit hlavní město Amsterdam. Budete příjemně překvapeni, jak velkoměsto může do květinově koncipovaného zájezdu krásně zapadat. 

To nejlepší z Holandska

Obdobný pětidenní zájezd pořádáme s menším časovým odstupem od programu s květinovým korzem, většinou zkraje května. Program zájezdu, který je popsán výše, je navíc obohacen o prohlídku přímořského lázeňského města Scheveningen a o návštěvu miniaturního Nizozemska v rozsáhlém areálu parku Madurodam v Den Haagu. Uvidíte tedy z Holandska ještě o kapku více, ovšem za stejný časový úsek.

To nejlepší z Holandska + PODZIMNÍ KORZO + NEJVĚTŠÍ NÁRODNÍ PARK

Nenechte se ale mýlit, že by rozkvetlým obdobím bylo pouze jaro. Holandsko není totiž zemí pouze jarních tulipánů, ale také nádherného podzimu a oblíbených jiřinek. Novinka mezi autobusovými zájezdy do Holandska vás zavede na květinový průvod do města Vincenta van Gogha Zundert a nově je zařazena i návštěva městečka Giethoorn, kterému se přezdívá holandské Benátky, a národního parku Hoge Veluwe.

Zájemci se budou moci parkem projet na kole rovinatou krajinou vřesovišť a lesů nebo se vydat na klidnou procházku a zahlédnout jeleny či lišky. Ostatní pak mohou zavítat do významné umělecké galerie, která tu sídlí. Během 6 dnů okouknete přírodní krásy a zákoutí Holandska, ochutnáte sýry a rybí speciality a navštívíte jak Amsterdam, tak i Rotterdam.

Zobrazit všechny zájezdy do HolandskaRenata Němcová

Renata NěmcováSpecialista Radynacestu.cz

Na cestách se neřeší… Je to čas jen pro vás.Amsterdam - město kanálů a starých bicyklů
Vysoké úzké štítové domy lemující všudypřítomné městské kanály
Tržiště s tulipány a jinými květinami na každém kroku
Chutné bochánky sýrů různého stáří a příchutí
Tajemstvím opředené a střežené diamanty
Umění nejen ve věhlasných muzeích, ale i na pouličních trzích
Typická holandská pochoutka – herinka
Dřeváky je libo také jako domácí obuv?
Dechberoucí květinová zahrada Keukenhof
Lány tulipánů v Keukenhofu
Květinové korzo jako průvod alegorických vozů
Větrné mlýny jako parádní zátiší pro Vaše fotky
Kouzelné tradiční holandské domy
Doprava v Giethoornu s nádechem romantiky – na lodích…
Holandské národní parky nabízejí překrásné přírodní scenérie
Písečné pláže Scheveningenu se zábavním molem
Holandský bar na pláži je obdobou třeba těch kubánských
Katalog 2023