Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Holandska – srovnání a doporučení

Autor: Renata Němcová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 21. 3. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Renata Němcová
e-mail: nemcova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 775 750 463


Holandsko je jednou z našich stálic. A protože to nemáme do Holandska až tak daleko, můžeme vám krom letecké dopravy nabídnout i autobusovou variantu zájezdu. A co vás s námi čeká? 

Letecky do Holandska

Do Nizozemska se s námi můžete vypravit letecky či autobusem. Zájezdy pořádáme od dubna do září. V nabídce najdete brzké jarní aprílové termíny, ale také podzimní, v období babího léta. Převážnou část nabídky tvoří zájezdy do Amsterdamu, který je i v létě vhodným místem pro poznávací zájezdy, protože zde nepanují tak vysoké teploty jako v jiných evropských metropolích. 

Amsterdam a výlety do okolí

Základem každého zájezdu je návštěva hlavního města Amsterdam a jeho známých i trochu utajených míst. Kromě procházek kolem kanálů a posezení ve vyhlášených coffeeshopech je toto město ideální k návštěvám muzeí, jimž v programu věnujeme dostatečný časový prostor. Terén města je rovinatý, historické centrum není rozsáhlé a velkou část prohlídky absolvujeme na lodích. 

Během dne je dostatek času na šálek kávy nebo ochutnávku specialit z místního trhu. Zájezdy nejsou náročné na chůzi, a proto jsou vhodné pro cestovatele všech věkových kategorií. Kromě Amsterdamu nás vždy čeká výlet mimo město – tyto výlety jsou pohodové, probíhají v poklidném tempu.

To nejlepší z Amsterdamu + GIETHOORN + NÁRODNÍ PARK (letecky z Prahy)

Spektrum zájezdů do Amsterdamu s výlety po okolí jsme rozšířili o výlet do malých holandských Benátek, městečka Giethoorn a do národního parku , abychom vám představili Nizozemsko a jeho přírodní bohatství. Zájemci se budou moci na kole projet rovinatou krajinou parku nebo se vydat na klidnou procházku. Ostatní pak mohou zavítat do významné umělecké galerie, která tu sídlí.

To nejlepší z Amsterdamu + FARMÁŘSKÝ HAARLEM + HOLANDSKÉ PLÁŽE NA KOLE (letecky z Vídně)

Jedinečný a zážitky nabitý zájezd do Amsterdamu a Haarlemu. Využitím leteckého spojení z Prahy či Vídně vznikl pohodový zájezd, na kterém si užijeme nevšední dobrodružství. Zkušená průvodkyně nás vezme na plavbu loďkou vodními kanály, odkud nám ukáže krásy Amsterdamu, jak jej neznáme. Čeká nás procházka centrem města a poznávání života Nizozemců.

Ve vyhlášeném bistru rodiny Leo van Rijn v Haarlemu, známém pro své rybí speciality, nevynecháme výbornou večeři a těšit se můžeme také na tradiční sýrové trhy v Alkmaaru a velké farmářské trhy v Haarlemu. Krom vybraných muzeí můžeme na tomto zájezdu navštívit také skanzen Zaanse Schans, kde se dozvíme zajímavosti o zdejších mlýnech. Jako místní si pak užijeme jízdu na kole po holandských plážích. V pohodovém tempu si vychutnáme vyhlídky na moře a také kávu či víno v některé z místních hospůdek.

To nejlepší z Amsterdamu + ROTTERDAM (letecky z Prahy)

Pokud byste si rádi rozšířili obzory v oblasti moderní architektury, pak je správná volba vyrazit do Amsterdamu a Rotterdamu. V oblasti historické architektury nemá Amsterdam konkurenci a protipólem se mu stal právě Rotterdam se svými mrakodrapy, moderními mosty a rušným obchodním přístavem, který má světový význam. Můžete se podívat do okolí z věže Euromast anebo případně místo návštěvy Rotterdamu strávit jeden den v Amsterdamu navíc. Výlet do Rotterdamu totiž není povinný, ale je u tohoto typu zájezdu nabízen fakultativně.

Zájezd je nově nabízen také letecky z Krakova se svozem pro naše ostravské klienty.

To nejlepší z Amsterdamu + PROJÍŽĎKA PO OSTROVĚ TEXEL + TRADIČNÍ SÝROVÉ TRHY (letecky z Prahy)

Idylický venkov, všudypřítomná vůně sýrů i květin… a nizozemská „nej“ z první ruky. Projedete se na kole ke krásné pláži ostrova Texel. Při procházce po písečných dunách objevíte krásu zdejší krajiny. V Alkmaaru budete sledovat sýrové dění a koštnete lahodný mok. Vyrazíte na Albert Cuypmarkt, trh květin i na plavbu říčními kanály. Vymaňte se z rutiny a poznávejte Holandsko!

Královské Holandsko + VÝZNAMNÉ UMĚLECKÉ SBÍRKY + MODERNÍ ROTTERDAM (letecky z Prahy)

Po stopách nizozemských dynastií… Nahlédnete do života panovníků na zámku Het Loo a v jeho zahradách. V Haagu nevynecháte sídlo Binnenhof či palác Noordeinde. Poznáte dějiny rodu Oranžských v Delftu i Vermeerovy obrazy. Perly umění zhlédnete v muzeu Kröller-Müller či Mauritshuisu a nevšední architekturu v Rotterdamu. Zažijte královské Holandsko – dopřejte si porci umění a historie!

Za vůní květin a ochutnávkou sýrů

Suverénně nejoblíbenějšími programy zájezdů do Amsterdamu jsou zájezdy s tematikou květin a návštěvou květinového parku Keukenhof. Směle jim pak konkuruje druhý symbol Holandska, kterým jsou sýry. 

To nejlepší z Amsterdamu + KEUKENHOF (letecky z Ostravy–Krakova) či letecky z Prahy a To nejlepší z Amsterdamu + KVĚTINOVÉ KORZO (letecky z Prahy)

Zájezdy pořádáme v jarních měsících (konec března až začátek května), kdy je park Keukenhof otevřen veřejnosti a kdy se koná jeden z nejslavnějších květinových průvodů v Evropě. Klasický zájezd s návštěvou Amsterdamu je v tomto případě prodloužen o jednodenní výlet na květinové korzo spojený s návštěvou parku. Program je koncipován tak, aby měl pohodový ráz. Zájezdy za tulipány jsou obecně oblíbené u cestovatelů každého věku včetně dětí.

To nejlepší z Amsterdamu + SÝROVÉ TRHY V ALKMAARU (letecky z Prahy)

Zájezd jako dělaný pro milovníky dobrých sýrů, piva a tradic. Kromě poznání Amsterdamu a jeho utajených koutů se pobavíte při návštěvě akčních sýrových trhů v městečku Alkmaar a žízeň uhasíte u holandského piva. 

Amsterdam pro rodiče a děti + SVĚT MINIATUR + HRAVÉ MUZEUM NEMO (letecky z Prahy)

Tento zájezd pořádaný v období letních prázdnin vám umožní zažít Nizozemí s rodinou a podívat se na svět očima dětského cestovatele. Nepřijdete o tradiční lákadla Amsterdamu ani skanzen Zaanse Schans, ale budete mít i možnost zhoupnout se na houpačce, prozkoumat svět vědy a techniky v muzeu NEMO nebo si beztrestně smlsnout na palačinkách a kopcích čokolády. Osvěžit v moři u Haagu se lze při výletu do světa miniatur Madurodam. A kde jinde se svézt s dětmi na stylových kolech než právě v hlavním městě cyklistiky?

To nejlepší z Amsterdamu + KVĚTINOVÁ ZAHRADA KEUKENHOF + SLAVNÁ MUZEA (letecky z Vídně)

Přivítejte jaro… v Holandsku. Poznáte perly Amsterdamu od skvostného Westerkerku až po Královský palác. Navštívíte úžasný plovoucí trh plný květin. Odpočinete si v Begijnhofu, užijete si největší tržnici pod širým nebem i plavbu po grachtech. Projdete se záplavou květin a vůní v „zahradě Evropy“. Objevíte muzejní poklady. Dokážete velké věci – nabijte novou energii v Amsterdamu!

Autobusové zájezdy do Holandska

Kromě letecké přepravy se pro cestování do Holandska nabízí také varianta cesty autobusem. Prahu a Amsterdam dělí pouze noční přejezd, který relativně rychle uteče a z pohledu ekologického zatížení je smysluplnější než krátký let.

Během níže uvedených zájezdů prozkoumáte malebné Nizozemsko a ochutnáte místní výborné sýry, rybí specialitu herinek nebo zdejší, pro nás trochu sladší, pivo. Nahlédnete pod pokličku dnešního spokojeného života místních a zároveň poznáte, jak se kdysi v Holandsku žilo, například návštěvou skanzenu Zaanse Schans či rybářských vesniček. Novodobější Holandsko vám přiblíží moderní Rotterdam. 

Holandsko je známé svou tradicí v pěstování květin, a tak i naše autobusové zájezdy plánujeme zejména na dobu hlavních květinových událostí v zemi, kterými jsou květinová korza konaná nejen na jaře, ale i na podzim. Termíny těchto průvodů jsou pohyblivé, proto každý rok vychází na jiné datum. 

Zájezdy do Holandska vedeme v pohodovém tempu, stejně jako místní vedou svůj každodenní život. Jsou vhodné pro všechny věkové skupiny včetně dětí. 

To nejlepší z Holandska + KVĚTINOVÉ KORZO (autobusem z Ostravy)

Zájezd je pomyslným uvítáním jara a kromě Ostravy se na něj můžete vydat i z Prahy. Top událostí je právě květinový průvod kolem „tulipánové zahrady“ Keukenhof, který se koná vybranou sobotu v období od konce března do druhé půlky dubna. Korza jsou úžasnou podívanou a přehlídkou alegorických vozů, není proto divu, že muži na tomto zájezdu dělají svým manželkám doprovod dobrovolně. Neopomeneme vám představit hlavní město Amsterdam. Budete příjemně překvapeni, jak velkoměsto může do květinově koncipovaného zájezdu krásně zapadat. 

To nejlepší z Holandska (autobusem z Ostravy)

Obdobný zájezd pořádáme s menším časovým odstupem od programu s květinovým korzem, většinou začátkem května. Program zájezdu, který je popsán výše, je navíc obohacen o prohlídku přímořského lázeňského města Scheveningen a o návštěvu miniaturního Nizozemska v rozsáhlém areálu parku Madurodam v Den Haagu. Uvidíte tedy z Holandska ještě o kapku více, ovšem za stejný časový úsek.

Adventní zájezdy do Amsterdamu 

Adventní Amsterdam + ZAANSE SCHANS + HAAG (letecky z Prahy)

I v zimě má návštěva Holandska své osobité kouzlo. Sněhová kalamita nás tu nejspíš nečeká, a proto jsme zařadili do nabídky také neotřelý adventní zájezd do Amsterdamu, Zaanse Schans a Haagu. Čeká nás nezapomenutelná amsterdamská vánoční atmosféra. Užijeme si plavbu nasvícenými grachty, z nichž vypadají nazdobené amsterodamské domečky, odrážející se na vodní hladině, jako vánoční perníčky.

Zobrazit všechny zájezdy do HolandskaRenata Němcová

Renata NěmcováSpecialista Radynacestu.cz

Na cestách se neřeší… Je to čas jen pro vás.Amsterdam - město kanálů a starých bicyklů
Vysoké úzké štítové domy lemující všudypřítomné městské kanály
Tržiště s tulipány a jinými květinami na každém kroku
Chutné bochánky sýrů různého stáří a příchutí
Tajemstvím opředené a střežené diamanty
Umění nejen ve věhlasných muzeích, ale i na pouličních trzích
Typická holandská pochoutka – herinka
Užijte si jízdu na kole jako místní
Dřeváky je libo také jako domácí obuv?
Den Haag
Jedinečná kubistická architektura Rotterdamu
Dechberoucí květinová zahrada Keukenhof
Lány tulipánů v Keukenhofu
Květinové korzo jako průvod alegorických vozů
Větrné mlýny jako parádní zátiší pro Vaše fotky
Kouzelné tradiční holandské domy
Doprava v Giethoornu s nádechem romantiky – na lodích…
Holandské národní parky nabízejí překrásné přírodní scenérie
Písečné pláže Scheveningenu se zábavním molem
Zimní Amsterdam

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024