Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

autobusem

Italské Švýcarsko + LICHTENŠTEJNSKO

5 dní19. 7. – 23. 7. 2018

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Ubytování

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 46 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

18 – 22 °C

Italské Švýcarsko + LICHTENŠTEJNSKO

Švýcarsko, Itálie… Co takhle „italské“ Švýcarsko a Lichtejnštejnsko v jednom? Výjimečná kombinace pro vášnivé cestovatele je tady. Vydáte se do historického Lugana a Bellinzony i lanovkou na horu Monte San Salvatore. Užijete si plavbu po jezeře Lago Maggiore, ochutnáte pravou švýcarskou čokoládu a ještě zavítáte do Vaduzu. Objevte Itálii ve Švýcarsku s průvodcem, který je tady jako doma!

Na co se můžete těšit

 • Ochutnávka vyhlášené švýcarské čokolády
 • Plavba lodí po jezeře na ostrov Brissago
 • Historické Lugano, Locarno a Bellinzona
 • Metropole Lichtenštejnského knížectví

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Olomouce, Brna, Jihlavy-Pávova, Prahy nebo Plzně.


1.DEN

Odjezd z ČR v nočních hodinách přes Německo.

2.DEN
Tematický park Swissminiatur

Dnes si užijeme návštěvu čokoládovny, park Swissminiatur s modely staveb z celého Švýcarska a město Lugano, z něhož se vydáme lanovkou na horu Monte San Salvatore, odkud se nám naskytnou krásné výhledy.

V brzkých ranních hodinách překročíme hranice Švýcarska. Naší vůbec první zastávkou bude čokoládovna firmy Alprose v městečku Caslano. Zde nejprve nahlédneme do zdejšího poutavého muzea, kde se dozvíme vše o historii sladké pochoutky od dob Aztéků a Mayů až po současnou výrobu. V muzejním obchodě pak budeme moci čokoládu tradiční švýcarské značky Alprose ochutnat a případně i nakoupit za zvýhodněné ceny.

Po návštěvě čokoládovny nasedneme do autobusu a přesuneme se do nedalekého parku Swissminiatur. V něm budeme mít celé Švýcarsko jako na dlani, jedná se totiž o skvěle vystavěný tematický park s modely nejvýznamnějších švýcarských staveb a přírodních krás, ale třeba také ikonických švýcarských železnic nebo lanovek. Celkem zde uvidíme asi 120 modelů na ploše 14 000 m² a prohlídku nám zpříjemní také tisíce nejrůznějších květin vysázených po celém parku.

Naší poslední dnešní zastávkou bude prosluněné město Lugano s malebnou polohou na břehu stejnojmenného jezera, obklopeném vrcholky hor. Společně se nejprve vydáme na krátkou procházku s průvodcem. Staré město nás uchvátí úzkými uličkami s podloubími a náměstíčky s italským koloritem. Uvidíme mimo jiné hlavní náměstí Piazza della Riforma se spoustou rušných kaváren a budovou neoklasicistní radnice a nahlédneme do prostorného kostela Chiesa di Santa Maria Degli Angioli s nádhernými renesančními freskami.

Na závěr společné prohlídky zájemce čeká jízda lanovkou na horu Monte San Salvatore, která se tyčí přímo nad městem a z níž se nám naskytne působivý výhled. Z výšky 912 metrů n. m. si prohlédneme nejen Lugano a jeho okolí, ale také vrcholky Švýcarských a Savojských Alp.

Po individuálním volnu, které si každý bude moci užít dle vlastní chuti, nás autobus ve večerních hodinách odveze na ubytování.

3.DEN
Pohled na Santuario della Madonna del Sasso

Dnes nás čeká prohlídka města Locarno, plavba po jezeře Lago Maggiore na ostrov s botanickou zahradou, prohlídka významného poutního místa Madonna del Sasso a večerní posezení v mondénním městečku Ascona.

Po snídani se autobusem vydáme objevovat další krásy jižního Švýcarska. První zastávkou dnešního dne bude město Locarno – vyhledávané letovisko se středomořským podnebím, které je nejníže položeným a tím pádem také nejslunnějším švýcarským městem. Abychom si jeho polohu u jezera Lago Maggiore vychutnali co nejlépe, nasedneme po příjezdu do Locarna na loď a vydáme se na cca půlhodinovou plavbu po jezeře na ostrov Brissago. Ten je domovem úchvatné botanické zahrady s romantickou atmosférou a s více než 1 700 druhy rostlin z celého světa.

Po procházce botanickou zahradou se lodí vrátíme opět do Locarna, kde nás bude čekat společná prohlídka historického centra s průvodcem. Prohlédneme si exteriéry starobylé pevnosti Castello Visconteo, jejíž počátky sahají až do 12. století a která je pojmenována po rodu Visconti, který této oblasti vládl v době, kdy ještě připadala Itálii. Uvidíme stavbu paláce Palazo della Conferenza, v němž se po skončení 1. světové války konala locarnská mírová konference, na níž evropské mocnosti jednaly o poválečném uspořádání Evropy. Naší pozornosti neuniknou ani locarnské kostely – Chiesa Nuova s úchvatným barokním interiérem a štukovou výzdobou nebo Chiesa San Francesco s freskami z 16. století. Náměstí Piazza Grande se středověkými paláci, obchody, kavárnami a restauracemi nám dopřeje ideální čas k občerstvení a odpočinku.

Po individuálním volnu čeká zájemce krátká cesta lanovkou ke svatyni Santuario della Madonna del Sasso, která stojí na vyvýšené terase nad městem. Zde se údajně na konci 15. století zjevila mnichovi z locarnského kláštera Panna Marie. Zdejší kostel se proto řadí k nejvýznamnějším poutním místům ve Švýcarsku. Interiér kostela je bohatě zdoben freskami a nástěnnými malbami a výhled je odtud skutečně působivý.

V pozdních odpoledních hodinách nasedneme do autobusu a vydáme se na krátkou cestu do nedalekého městečka Ascona. Ascona byla původně ospalou rybářskou vesničkou, která se v 19. století proměnila v módní lázně a začala přitahovat umělce a evropskou smetánku. Zde nás čeká krátká procházka a možnost dopřát si skleničku v jedné z malebných restaurací na závěr dnešního dne.

Ve večerních hodinách návrat autobusem na ubytování.

4.DEN
Historické centrum v Bellinzoně

Dnes se projdeme městem Bellinzona, které obklopují tři středověké hrady a poté přejedeme do Lichtenštejnského knížectví a jeho hlavního města Vaduzu.

Po snídani se vydáme autobusem opět na cestu. Nejprve navštívíme unikátní město Bellinzona, osídlené díky výhodné poloze již od dob antiky, nad nímž se tyčí tři středověké hrady, zapsané na seznamu UNESCO. Společně se vypravíme k jednomu z nich a poté už nás bude čekat procházka starým městem s italským koloritem, které se rozkládá v údolí řeky Ticino.

Po společné procházce nasedneme do autobusu a dorazíme až do jednoho z evropských ministátů, Lichtenštejnska. Společně navštívíme jeho hlavní město Vaduz. Vystoupáme k jeho ústřední památce, Vaduzkému zámku, který se tyčí na skále nad městem, a naskytnou se nám odtud nádherné výhledy do okolí. Zámek je oficiálním sídlem lichtenštejnské knížecí rodiny, budeme si jej tak moci prohlédnout pouze zvenčí, protože veřejnosti je nepřístupný. Společně se pak projdeme po hlavní ulici Städtle, která začíná na Radničním náměstí a kterou lemují nejvýznamnější lichtenštejnské budovy.

Ve volném čase budou zájemci moci navštívit proslulé Lichtenštejnské muzeum se sbírkami knížecí rodiny a zhruba tisícovkou pláten od takových mistrů, jakými byli Rubens, Frank Hals nebo van Dyck.

V pozdních odpoledních hodinách odjezd autobusem zpět přes Německo do ČR.

5.DEN

V dopoledních/brzkých odpoledních hodinách návrat zpět do ČR.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková – přímá linka: +420 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • autobusová doprava
 • 2x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 2x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 500 Kč

Jak je to s jídlem?

 • během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

175 Kč

UNIVERSAL + STORNO

300 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • čokoládovna firmy Alprose: dospělí 3 CHF, děti 1 CHF
 • park Swissminiatur: vstup za jednotlivce ve skupině 15 CHF, děti 6–15 let 10 CHF, senioři 65+ 13 CHF
 • jízda lanovkou na horu Monte San Salvatore: dospělí 30 CHF zpáteční, děti 6–16 let 13 CHF
 • botanická zahrada s romantickou atmosférou a s více než 1 700 druhy rostlin z celého světa: dospělá osoba ve skupině 7 CHF, děti 6–16 let 2,5 CHF
 • Lichtenštejnské muzeum ve Vaduzu: dospělí 10 CHF

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Ohlasy cestovatelůCestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Zážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.