Vyrážíme na dovolenou autobusem! Jak se připravit a co všechno si vzít s sebou?

Žaneta Kadelová Žaneta Kadelová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 18. 3. 2024 • Přečteno 1021x

Máme pro vás osvědčené tipy, co byste si rozhodně neměli zapomenout sbalit na autobusový zájezd – zvláště, pokud vás čeká cesta přes noc.

Vyberte si z našich 41 zájezdů Zobrazit zájezdy

Náš tip:

Nevíte, kam byste mohli autobusem vyrazit? Máme pro vás top 5 míst Evropy, která stojí za to poznat.

Plánujete letos vyrazit na dovolenou autobusem? To je skvělý nápad! I přesto, že cesta autobusem většinou uteče rychleji, než byste čekali, je důležité se na ni perfektně připravit.

Ačkoliv se někteří mohou k cestování autobusem stavět skepticky, dnešní autobusy jsou oproti dřívějším dobám na značně vyšší úrovni komfortu. Poskytnou vám spoustu místa, pohodlné sezení, kompletní vybavení, a především – nové zážitky. Příprava na cestu autobusem vyžaduje jiný přístup než plánování letecké dovolené. Jak se tedy efektivně připravit na autobusový zájezd?

Co s sebou na palubu autobusu?

Při cestě autobusem je důležité, abyste měli po ruce vše, co budete během následujícího dne nebo noci potřebovat. Můžete si vzít třeba batůžek nebo menší cestovní tašku, kterou umístíte do přihrádky nad vaším sedadlem. 

Věci, které se vám budou hodit:

  • Cestovní doklady (pas, kartička pojišťovny, cestovní pojištění).
  • Peníze (drobné mince v měnách všech zemí, kterými budete projíždět).
  • Léky (ty, které aktuálně užíváte, léky proti nevolnosti, bolesti hlavy a bolesti v krku).
  • Svačinka a láhev s pitím.
  • Toaletní taštička se základními potřebami.
  • Polštářek na spaní.
  • Dioptrické brýle, kontaktní čočky.
  • Mobil a nabíječka.

Čtení na podobné témaJak na dlouhou cestu autobusem? Jeďte nalehko, za levno, bezpečně a s úsměvem!Přečíst

TIP: Do autobusu se oblékněte pohodlně. Těsné džíny nebo stahující tričko by vám po pár hodinách jízdy mohly začít vadit. I pokud vyrážíte na dovolenou do teplých krajin, mějte po ruce mikinu. V noci vám totiž může být chladněji.

Pokud by vám po cestě bylo chladno, v našich autobusech pro vás máme připravené dekyPokud by vám po cestě bylo chladno, v našich autobusech pro vás máme připravené deky

Nezapomeňte na zábavu

Aby vám cesta rychleji utekla, máme pro vás nachystané časopisy, filmy a zajímavý výklad našich průvodců, se kterými se rozhodně nebudete nudit. Ale pokud se rádi hlouběji začtete do příběhu, nezapomeňte si přibalit knížku. A jestliže se obáváte toho, že by vás mohl v okolí někdo rušit, přibalte si sluchátka a špunty do uší.

Jestliže vyrážíte na dovolenou i s dětmi, nezapomeňte si pro ně připravit program. Proměníte tak jejich cestu v parádní dobrodružství. Koukněte se na pár tipů, jak zabavit děti při delší cestě autobusem.

Kufr balte s rozvahou

Je pravdou, že při cestě autobusem nemáte tak přísná omezení váhy zavazadel jako při cestě letadlem. Doporučujeme ale být minimalističtí. Nejen proto, abyste se nemuseli tahat s těžkými kufry, ale také, aby vám v kufru zbylo místo i na nějaké ty suvenýry z cesty. Čím méně věcí povezete, tím to pro vás bude pohodlnější.

Co si do kufru zabalit, už záleží na tom, kam máte namířeno. Koukněte se na tipy cestovatele Martina Šimka, na co rozhodně nezapomenout, ať už jedete do tepla, nebo do zimy. Kromě toho vám prozradí, jak se na cestu sbalit úsporně.

Použití cestovních organizérů a sáčků na stlačení vám ušetří místo a usnadní najít to, co potřebujetePoužití cestovních organizérů a sáčků na stlačení vám ušetří místo a usnadní najít to, co potřebujete

Čtení na podobné témaSeznam věcí na dovolenou k moři: co byste neměli zapomenout + tipy, jak správně zabalitPřečíst

A pokud byste náhodou na něco zapomněli, nemusíte se tím vůbec stresovat. Dnes se dá téměř všechno koupit na místě. Nejdůležitější je nezapomenout na cestovní doklady – to je to jediné, co tak snadno nenahradíte. Nastupte si a vydejte se za zážitky!

Žaneta Kadelová

Žaneta KadelováExpert Radynacestu.cz

Skrze umění vidíme svět, cestováním ho prožíváme.

Autobusem

Vyrazte za zážitky pohodlně autobusem

Vyberte si jeden z našich 41 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 20. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/co-si-zabalit-na-cestu-autobusem/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024