+420 608 261 719Napište nám

Canary Wharf: Největší trh s nemovitostmi v Británii

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 27. 5. 2014 | Aktualizováno: 8. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

O Canary Wharf se mluví jako o novodobém nástupci londýnského obvodu City O Canary Wharf se mluví jako o novodobém nástupci londýnského obvodu City
0 1 2 3
Anglie / Velká Británie (Londýn)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 127 zájezdů do Londýna

Víte, že...

Budovy této oblasti dlouho vévodily žebříčku nejvyšších budov Velké Británie? Před stavbou mrakodrapu Střep (The Shard) bylo Canary Wharf domovem třech nejvyšších staveb v celém Spojeném království, a to 235 m vysoké budovy 1 Canary Square nebo 200 m vysokých HSBC Tower a Citigroup Centre.

Kromě nejproslavenějších památek, muzeí a atrakcí nabízí Londýn spoustu míst, která nejsou sice notoricky známá, ale svou pozoruhodností se řadí mezi to nejzajímavější, co můžete v hlavním městě vidět. Mezi taková místa patří i Canary Wharf.

O Canary Wharf se mluví jako o novodobém nástupci londýnského obvodu City a absolutním centru finančnictví a obchodu v Londýně.

Historie Canary Wharf

Jeho výstavba započala v druhé polovině 80. let 20. století na Ostrově psů, anglicky Isle of Dogs. Canary Wharf přejímá úlohu finančního centra a do jeho výškových budov, kterých za posledních třicet let vyrostla celá řada, se stěhují kanceláře různorodých firem a obchodních společností. Před zrodem Canary Wharf zde bývaly doky (Docklands), jejichž prostory skladovaly zboží importované do Londýna a z něj.

Na počátku 80. let, kdy Británii vládla železnou rukou Margaret Thatcherová, bylo rozhodnuto, že oblast doků bude revitalizována tak, aby přilákala nové firmy a lehký průmysl.

Výstavba, která se od začátku potýkala s celou řadou problémů, včetně neschopnosti dokončit stavby kvůli zhroucení trhu s nemovitostmi, byla nakonec úspěšně dotažena do konce i spolu s linkou metra Jubilee Line, která byla otevřena v roce 2000.

Canary Wharf dnes

Dnes se neustále rozrůstající Canary Wharf považuje za největší trh s nemovitostmi ve Velké Británii. A nejen to! V současnosti zde mají sídla světoznámé banky a mediální společnosti jako jsou Reuters nebo Daily Mirror.

Pokud si budete chtít rozšířit londýnské obzory, určitě Canary Wharf navštivte, kromě již zmiňované linky Jubilee (stanice Canary Wharf) můžete použít i linku DLR (Docklands Light Railway). A když už do těchto končin zavítáte, prohlédněte si i blízkou O2 Arenu nebo jednu z nejkrásnějších oblastí v Londýně, Greenwich.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 127 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 12. ledna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/canary-wharf/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč
To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Brna)
  • volná místa
  • Brno
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč

Přidejte se k nám