+420 608 261 719Napište nám
Zajímavá místa a atrakce Londýna

Zajímavá místa a atrakce Londýna: Nechte se očarovat mrakodrapy, zelení a nákupy s chutí Anglie

Michaela Smékalová
   

Autor: Michaela Smékalová, Radynacestu.cz

Vydáno: 31. 1. 2016 | Aktualizováno: 3. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Millenium Bridge - je 4 m široký a 350 m dlouhý Millenium Bridge - je 4 m široký a 350 m dlouhý
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Anglie / Velká Británie (Londýn)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 127 zájezdů do Londýna

Na předních příčkách žebříčku nejnavštěvovanějších měst naší planety se každoročně objevuje, nijak překvapivě, Londýn. Tato britská metropole má turistům opravdu co nabídnout, zvlášť těm, kteří chtějí město poznat důkladněji než jen procházkou okolo těch nejprofláknutějších pamětihodností. Přijměte naši pozvánku k prohlídce nejzajímavějších londýnských atrakcí a míst.

Z „must see“ (nutno vidět) památek, které se nachází především ve čtvrti Westminster – jako je například Buckinghamský palác, Westminster Abbey či budovy britského parlamentu a čtvrti City – zejména Tower a Tower Bridge, byste mohli o Londýnu získat dojem centra nedotknutelné imperiální velmoci.

Kde se však obyčejní Londýňané baví, nakupují, stravují, pracují a odpočívají? Zajímá-li vás tato prostá otázka, nabízíme odpověď. 

Nejnavštěvovanější památky Londýna: Od královské historie, přes Shakespeara, až po modernu - číst více

Kde peníze hrají prim – moderní srdce Londýna

Bankovní část City - denně sem dojíždí za prací více než tři sta tisíc lidíBankovní část City - denně sem dojíždí za prací více než tři sta tisíc lidíFoto: Thinkstock.com

Londýn je jedním z nejvýznamnějších finančních center světa a jeho převážná část se nachází v malinké čtvrti City. Za prací sem míří téměř půl milionu lidí.

Procházku mezi místními mrakodrapy můžeme všem turistům jen a jen doporučit, teprve v ulicích City si uvědomíte, jak malý prostor o necelých 3 mílích čtverečních dokáže pojmout tolik kanceláří.

Pojišťovna Lloyd's sídlí v obvodu City of London Pojišťovna Lloyd's sídlí v obvodu City of London Foto: Thinkstock.com

V každém případě si zblízka prohlédněte symbol City – mrakodrap „Okurku“, nekonvenční budovu Pojišťovny Lloyd’s nebo úplně nové „Struhadlo na sýr“ či „Vysílačku“.

Finančnímu centru City začíná konkurovat nově vystavěná čtvrť Canary Wharf ve východní části Londýna. Nejpříjemnějším způsobem, jak poznat tuto ultramoderní část Londýna, je využít DLR, druh městské hromadné dopravy, která Canary Wharf protíná skrz naskrz.

Budovy moderního Londýna: Co jste o nich dosud nevěděli aneb Absurdní piknikový stůl - číst více

Britská metropole jako město módy – kam za nákupy? 

Hlavní město Británie je celosvětově známé také jako metropole určující směr módy. Kam vyrazit v Londýně za nákupy?

Alfou a omegou všech shoppaholiků je samozřejmě ulice Oxford Street, největším nákupním centrem pak Westfield Stratford City, ale co když chcete nakoupit a přitom si u toho vychutnat i atmosféru? V tom případě nesmíte minout Camden Town, trhy vybudované na místě bývalých koňských stájí mají opravdu nezaměnitelný ráz.

Pokud zatoužíte po nákupech a filmových kulisách zároveň, zamiřte do Notting Hillu, konkrétně na ulici Portobello Road, kde se každou sobotu konají venkovní trhy a na konci srpna obrovský karneval.

Doubledecker na Piccadilly CircusDoubledecker na Piccadilly CircusFoto: Thinkstock.com

Nebo je libo spojit nákupy s vystoupením pouličních umělců či návštěvou vyhlášených londýnských divadelních scén? V tom případě bude vaším cílem Covent GardenDo Covent Garden zavítejte i v případě, že hledáte místo k jídlu, restaurace jsou zde opravdu na každém kroku.

Za stejným účelem chodí Londýňané i do Čínské čtvrti nedaleko náměstí Piccadilly Circus, nezapomeňte zde navštívit restaurace, ve kterých můžete sníst vše, na co máte chuť.

Levné nákupy v Londýně: Kam za oblečením a dárky za výhodné ceny? - číst více

Nerušit! Odpočinková zóna pro místní i turisty

Temže s nejvyšším londýnským mrakodrapem ShardTemže s nejvyšším londýnským mrakodrapem ShardFoto: Thinkstock.com

Odpočinkovou zónou v centru Londýna je jižní nábřeží řeky Temže, zkultivované až na konci 20. století. Procházka, která vám zabere asi hodinu, začíná u vyhlídkového kola London Eye, nejnavštěvovanější londýnské atrakce vůbec a končí u Tower of London.

Během celé trasy můžete vidět pěší most Millenium Bridge, který si zahrál ve filmu o kouzelníkovi Harrym Potterovi. Také repliku Shakespearova divadla Globe, můžete se projít čtvrtí Soutwark s nejmladší londýnskou katedrálou nebo stanout pod nejvyšším mrakodrapem celé Evropské Unie, Shardem.

U mostu Tower Bridge můžete navštívit také bývalý válečný křižník Belfast přebudovaný na muzeum.

Greenwich - krásný výhled na Canary Wharf a na Millennium DomeGreenwich - krásný výhled na Canary Wharf a na Millennium DomeFoto: Thinkstock.com

Nejlépe si však i Londýňané odpočinou v přírodě a mimo město. K tomuto účelu je nejdostupnější královský park Greenwich se slavným nultým poledníkem, bývalou Královskou observatoří, Námořním muzeem, Queen’s House a Painted Hall, kde byl před pohřbem vystaven admirál lord Nelson po slavné bitvě u Trafalgaru.

Vychutnejte si Londýn se vším, co k němu patří a na co máte zrovna při jeho návštěvě chuť.   

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 127 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 12. ledna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/zajimava-mista-a-atrakce-londyna/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Prahy)
 • volná místa
 • Praha
 • hotel 3* v Londýně
 • snídaně
 • 10 990 Kč
To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Brna)
 • volná místa
 • Brno
 • hotel 3* v Londýně
 • snídaně
 • 10 990 Kč

Přidejte se k nám