The Royal Mews: Stáje královské rodiny

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4134x

Královské stáje, the Royal Mews, jsou součástí Buckinghamského paláce.

15 zájezdů na téma: Královská rodina Zobraz zájezdy

Víte, že…

Původní královské stáje se nacházely v místech, kde je dnes Trafalgarské náměstí, konkrétně Národní galerie?

Živí i ti pod kapotou. Koně královské rodiny jsou už mnoho let ustájení v Buckinghamském paláci, kde čekají, než vyjedou do služby. Navštívit je ale můžete i ve chvílích volna.

V Royal Mews je ustájeno 30 královských kočárových koní a parkují zde královské kočáry, dokonce i ty motorizované. Nad stájemi bydlí personál, který se o stáje, zvířata i vozidla stará. Některé kočáry se používají častěji, jiné jen při slavnostních příležitostech. Nejcennějším kusem, který se zde nachází, je zlatý královský kočár z 18. století.

Ten je od dob vlády krále Jiřího IV. používán panovníkem při každé korunovaci. Kočár váží 4 tuny, proto jej královská rodina nepoužívá příliš často, a tak kromě korunovace může být spatřen pouze při významných ceremoniích, jakými jsou svatby nebo důležitá jubilea. Kočár je vždy tažen osmi koňmi, kteří jsou ustájeni právě v Royal Mews.

Najdete zde koně živé i ty pod kapotou

Královna Alžběta II., která bývala vášnivou jezdkyní, zná jména všech svých koní, jež patří k plemenům Windsor Gray nebo Cleveland Bay. Královští koně procházejí nelehkým dvouletým výcvikem, aby byli připraveni na jásající davy a mávající vlajky.

Jakmile si svoji službu pro královskou rodinu odslouží, bývají posíláni na dožití na anglický venkov. Kromě živých koní zde můžete obdivovat i ty pod kapotou. Jsou zde totiž umístěna královská motorová vozidla značek Bentley, Daimler a Rolls Royce.

Prohlídka

Královské stáje jsou otevřeny pro veřejnost, a to téměř každý den od 10:00 do 16:00 (v sezóně do 17:00). Cena prohlídky(2017) je cca 12 liber, přičemž senioři, studenti a děti mají zvýhodněné vstupné. Pokud vás láká nahlédnout do zákulisí britské královské rodiny, Royal Mews vám jistě rozšíří obzory.

Zájezdy za královskou rodinou

Ve stopách monarchů

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů na téma: Královská rodina

Zobrazit aktuální zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. dubna

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 117 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 6. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/the-royal-mews/

Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieCestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!