+420 608 261 719Napište nám

Queen's House: Skvost na seznamu UNESCO

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 29. 3. 2014 | Aktualizováno: 8. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Queen's House Queen's House
0 1 2 3
Anglie / Velká Británie (Londýn)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 128 zájezdů do Londýna

V oblasti Greenwich nalezne každý turista spoustu zajímavostí. Nepřehlédnutelný je areál Námořního muzea, anglicky The National Maritime Museum, k němuž patří i Královnin dům, tzv. Queen's House. Tento architektonický skvost byl postaven pro Annu Dánskou, manželku anglického krále Jakuba I. Stuartovce.

Královna pověřila výstavbou věhlasného architekta té doby, Iniga Jonese, který po vzoru italských renesančních paláců vytvořil svůj první klasicistní palác v Anglii. Královna Anna si chtěla nechat vybudovat pavilón pro své soukormé účely, přičemž práce začaly už v roce 1616.

V roce 1618 byly bohužel pozastaveny pro nemoc královny. Ta rok na to zemřela, a tak nádherná, do té doby ojedinělá, stavba byla dokončena až roku 1635

Interiér budovy

Je známo, že v Anglii v 17. století převládaly tudorovské paláce z červených cihel a Queen's House byl první královskou budovou, která se tomuto stylu vymykala. Pozoruhodný je i interiér, kterému dominuje první točité schodiště v Anglii. Queen's House sloužil královnám až do počátku 19. století, kdy ho král Jiří III. nechal využívat jako sirotčinec a školu pro děti zemřelých námořníků.

Od roku 1934 patří pod křídla Námořního muzea, které jej spravuje. V prostorách domu se nachází rozsáhlé umělecké sbírky, na které se v rámci prohlídky muzea můžete zajít podívat.

Komplex zapsaný v seznamu UNESCO

Budova Queen's House je situována přesně uprostřed dvou naprosto identických částí nemocnice, kterou zde později, na přelomu 17. a 18. století, postavil slavný architekt, Sir Christopher Wren.

Se dvěma křídly je propojena překrásnými kolonádami, které spolu s Queen's House vytváří architektonický celek, který se táhne od Temže ke Greenwichskému parku, a je jedním z hlavních důvodů, proč byl v roce 1997 zapsán do seznamu památek UNESCO.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 128 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 12. ledna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/queen-s-house/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč
To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Brna)
  • volná místa
  • Brno
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč

Přidejte se k nám