+420 608 261 719Napište nám

Oxford Street: Nejznámější nákupní třída

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 10. 4. 2014 | Aktualizováno: 11. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Oxford Street je symbolem nákupů v Londýně Oxford Street je symbolem nákupů v Londýně
0 1 2 3
Nákupy v Londýně
Zobrazit zájezdy

11 zájezdů na téma: Nákupy Londýn

Oxford Street je ulice v centru Londýna, kterou by ti, kteří milují nakupování, neměli minout. Nachází se v obvodu Westminster, kousek od Piccadilly Circus a táhne se od mramorového oblouku Marble Arch (také zastávka metra) až po Tottenham Court Road (rovnež stanice metra), kde se napojuje na New Oxford Street. Přibližně v půlce, kde se nachází stanice metra Oxford Circus, ulici protíná další nákupní třída, Regent Street.

Historie této ulice

Sahá až do doby římské, kdy tudy vedla významná silnice, která spojovala Londýn s okolím. V období středověku se touto cestou přepravovali vězňové na nedaleké popraviště. V 18. století byla velká část pozemků kolem tehdější Tyburn Street prodána hraběti z Oxfordu (odtud pozdější název Oxford Street), ten zde začal budovat třídu, jež se stala centrem zábavy.

19. století bylo obdobím rozkvětu obchodů a nakupování, přičemž nákupní boom trvá dodnes.

Nákupní horečka

Nákupy na Oxford Street jsou vcelku náročné, neboť koncentrace lidí na této ulici je vskutku obrovská. Obchody jsou plné zákazníků, kteří chtějí získat ty nejlepší kousky. Kromě malých kamenných obchůdků, naleznete na Oxford Street i velké nákupní domy. Mezi nejluxusnější obchodní domy patří Selfridges, který tu stojí už více než sto let.

Levné nákupy v Londýně: Kam za oblečením a dárky za výhodné ceny? - číst více

Ať si vzpomenete na jakoukoli značku oblečení, buďte si jistí, že na Oxford Street ji najdete. Obchody jako Marks and Spencer, Next, Top Shop, H&M, Urban Outfitters, Zara nebo Primark patří k vůbec nejnavštěvovanějším butikům Oxford Street. Primark má na této ulici dokonce dva několikapatrové obchody.

Je velmi vyhledávaný, zejména kvůli obrovskému výběru a hodně nízkým cenám. Pojedete-li do Primarku v období Vánoc, vyšetřete si opravdu dostatek času, protože fronty na zkušební kabinky i pokladny jsou nekonečné.

Dvakrát do roka bývají po celé ulici obrovské slevy, které samozřejmě lákají spoustu lidí. Nejvíce jich na Oxford Street ale potkáte v období Vánoc. Vánoční Oxford Street je vyzdobená tolika světly, až oči přechází. Tradice rozsvěcení světel trvá už od roku 1959 a je jednou z nejočekávanějších událostí v Londýně. Není divu, ulici totiž vždy rozsvěcí celebrita. 

Nákupy v Londýně

Oblečte se v Londýně

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Londýna na téma: Nákupy

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 12. ledna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/oxford-street/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Zájezdy na nákupy

To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč
To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Brna)
  • volná místa
  • Brno
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč

Přidejte se k nám