+420 608 261 719Napište nám

O2 Aréna: Největší samostatně zastřešená stavba světa

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 7. 4. 2014 | Aktualizováno: 2. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

O2 Arena O2 Arena
0 1 2 3
Anglie / Velká Británie (Londýn)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 127 zájezdů do Londýna

Víte, že…

Střecha Dómu je vyrobená z teflonu potaženého tkaninou ze skleněných vláken? Váha střechy je menší než hmotnost vzduchu uzavřeného její konstrukcí.

Na území Greenwichského poloostrova v oblasti Docklands se nachází největší samostatně zastřešená stavba světa. Známá je jako Millenium Dome (Dóm tisíciletí) nebo jako O2 Aréna. Svou historii sice nezačala příliš slavně, co ale ztratila na začátku, dohání v posledních letech a že jí to jde!

Od poloviny 90. let 20. století se plánovalo postavit v Londýně dóm na oslavu milénia. 1. 1. 2000 byl dóm slavnostně otevřen, ale jeho fungování nemělo dlouhého trvání.

Stavba sloužila jako zábavní a výstavní centrum, od něhož se očekávalo, že jej navštíví minimálně 12 milionů návštěvníků ročně. Konečná čísla byla ale poloviční, proto se dóm, jakožto ztrátový projekt, musel na konci roku 2000 uzavřít pro veřejnost.

Koncertní O2 Aréna

S několika výjimkami, kdy se tu ojediněle konaly různé akce, byl uzavřen až do roku 2007. V té době byla totiž dokončena rekonstrukce budovy, která dostala nové jméno: O2 Aréna. Aréna, která má multifunkční využití sice zabírá pouhých 40 % z celkové velikosti dómu, o návštěvníky ale nemá nouzi.

V roce 2008 dokonce vyhrála titul Nejnavštěvovanější aréna světa. V Aréně se od jejího otevření konají významné hudební akce. Koncertovaly tu největší hvězdy světové populární hudby jako Prince, Michael Jackson, Beyoncé, Led Zeppelin, Rihanna, Céline Dion, nebo umělecká skupina a nejznámější cirkus světa Cirque du Soleil

Sportovní O2 Aréna

O2 Aréna je ale využívána především ke sportovním kláním. Hraje se tu lední hokej, tenis, basketbal a konají se tu světové soutěže v gymnastice nebo boxu. Během Letních olympijských her v roce 2012 se zde pořádaly finálové zápasy v basketbalu a sportovní gymnastice. 

Jak se k O2 Aréně dostanete?

Pokud by vás lákalo podívat se, jak dóm vypadá z blízka, jeďte metrem na stanici North Greenwich nebo lodí přímo k aréně. Jako bonus se můžete svézt lanovkou Emirates Air Line, která byla vybudována při příležitosti Letních olympijských her 2012.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 127 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 12. ledna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/o-2-arena/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč
To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Brna)
  • volná místa
  • Brno
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč

Přidejte se k nám